Programista CNC

ABB Sp. z o.o.

Opis stanowiska

  • Wykonywanie rysunków w AutoCAD;

  • Tworzenie programów dla obrabiarek CNC 5-cio i 3-osiowych;

  • Programowanie obrabiarek sterowanych numerycznie;

  • Programowanie ścieżek narzędzi, prawidłowy dobór narzędzi oraz parametrów skrawania;

  • Weryfikacja programów obróbki oraz sprawdzanie programów na maszynach (symulacja obróbki);

  • Współpraca z operatorami maszyn CNC (zapewnienie im wsparcia technicznego oraz nadzorowanie wykonywanej pracy);

  • Współpraca z działem Utrzymania Ruchu w zakresie nadzoru stanu technicznego maszyn CNC;

  • Ścisła współpraca z zespołem inżynierów produkcji;

  • Ścisła współpraca z działem planowania w celu zapewnienia prawidłowej realizacji harmonogramów produkcyjnych;

  • Nadzór nad dokumentacją techniczną i stanowiskową w obszarze CNC.

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe techniczne;

  • Praktyczne umiejętności programowania maszyn CNC oraz projektowania w AutoCAD;

  • Bardzo dobra znajomość rysunku technicznego;

  • Preferowane doświadczenie w procesach obróbki tworzyw sztucznych i/lub materiałów drewnopochodnych;

  • Preferowana znajomość programów AlphaCam, Aspire, VCarve;

  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego;

  • Umiejętność pracy pod presją czasu;

  • Samodzielność, skrupulatność i dokładność w działaniu;

  • Analityczne myślenie i kreatywne podejście do rozwiązywania problemów;

  • Umiejętność prowadzenia kilku projektów jednocześnie.

Oferujemy

  • Ciekawą pracę w zakładzie nastawionym na innowacyjne rozwiązania i nowoczesne technologie;

  • Możliwość rozwoju i podnoszenia kwalifikacji zawodowych;

  • Pakiet benefitów pozapłacowych;

  • Miłą atmosferę i partnerskie stosunki w pracy.

Ostatnia aktualizacja:
01.06.2019

Branża / kategoria:
Inżynieria / Projektowanie, Przemysł / Produkcja