Administrator Hadoop

Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska Sp. z o.o.

Opis stanowiska

Jako administrator Big Data Rossmann będziesz odgrywać cenną rolę we wspieraniu jednostek biznesowych w codziennych operacjach, utrzymując platformę Hadoop.

Zadania na stanowisku:

  • Bieżące administrowanie infrastrukturą Hadoop,

  • Utrzymanie klastra, dodawanie i usuwanie węzłów, instalacja i konfiguracja dystrybucji Hortonworks,

  • Aktualizacja, automatyzacja konfiguracji i instalacji komponentów usług platformy Hadoop,

  • Monitorowanie wydajności w tym utylizacji zasobów klastra,

  • Rozwiązywanie i identyfikacja bieżących problemów w tym wspieranie analityków i deweloperów w rozwiązywaniu ich problemów związanych z działaniem klastra, analiza przyczyn źródłowych,

  • Zapewnianie wysokiej dostępności platformy ,

  • Aktywny udział w definiowaniu i rozwoju architektury klastra.

Wymagania

Czego oczekujemy od ciebie:

  • Bardzo dobra znajomość Unix / Linux ,

  • Bardzo dobra znajomość Hive/HDFS,

  • Doświadczenie z Hortonworks Data Platform (HDP) ewentualnie Cloudera  (CDH).

Dodatkowa znajomość poniżej wymienionych technologii będzie dodatkowymi atutami:

  • Python,

  • SQL

  • Kafka

  • Hbase

  • Nifi

  • Atlas

  • Airflow

  • PostgreSQL

  • Stack ELK

  • Docker / k8s

  • KVM

  • Ansible

Oferujemy

ZATRUDNIONYM OSOBOM OFERUJEMY:

  • Pracę dla lidera w swojej branży i zaufanej marki wielu Polaków;

  • Rozwój kompetencji i satysfakcję z codziennej pracy;

  • Bogaty pakiet socjalny.

  • Możliwość częściowej pracy zdalnej.

Ostatnia aktualizacja:
11.09.2020

Branża / kategoria:
Informatyka / Administracja