Starszy Analityk Finansowy

Adamed Pharma S.A.

Pabianice

Opis stanowiska

  • Wykonywanie zadań w ramach zarządzania płynnością finansową w Grupie Adamed (analiza sytuacji, sporządzanie odpowiednich raportów),

  • Analizę aktualnej sytuacji na rynku pieniężnym i kapitałowym, w celu efektywnego lokowania środków i pozyskiwania kapitału,

  • Uczestniczenie w ustalaniu strategii zabezpieczenia ryzyka kursowego,

  • Sporządzanie analiz niezbędnych w zarządzaniu pozycją walutową Grupy Adamed (prognozy, zabezpieczenia),

  • Analiza sytuacji finansowej kontrahentów Grupy Adamed. Analiza i kontrola wewnętrznych limitów kredytowych. Przygotowywanie odpowiednich raportów w tym zakresie. Analiza sprawozdań finansowych,

  • Sporządzanie nowych, autorskich raportów na potrzeby odbiorców wewnętrznych,

  • Udział w procesie tworzenia procedur wewnętrznych,

  • Sporządzanie raportów wymaganych przez instytucje takie jak GUS czy NBP.

Wymagania

  • Wyższego wykształcenia, preferowane ekonomiczne lub finansowe,

  • Minimum 3 lata doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku,

  • Znajomość produktów bankowych, rynków finansowych, oraz przepisów: ustawy o rachunkowości, kodeksu cywilnego, prawa wekslowego,  prawa dewizowego, kodeksu handlowego,

  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego,

  • Zaawansowana znajomość Excela,

  • Mile widziana znajomość Oracle eBS.

Oferujemy

  • Pracę pełną pasjonujących wyzwań,

  • Samodzielność i odpowiedzialność w realizacji zadań,

  • Możliwość rozwoju zawodowego, zdobycia nowej wiedzy i umiejętności,

  • Atrakcyjny system motywacyjny,

  • Miłą atmosferę pracy w dynamicznym zespole.

Ostatnia aktualizacja:
27.09.2018

Branża / kategoria:
Finanse / Bankowość