Ratownik / Kierowca-Operator Sprzętu Pożarniczego

Port Lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta Sp. z o.o.

Opis stanowiska

Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za:

  • podejmowanie akcji ratowniczych na terenie przypisanym do działań operacyjnych Lotniskowej Straży Pożarnej,

  • udzielanie pomocy medycznej w ramach posiadanych uprawnień,

  • współpracę z Państwową Strażą Pożarną.

Wymagania

  • posiadanie uprawnień do wykonywania zawodu strażaka jednostki ochrony przeciwpożarowej zgodnie
    z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 10 listopada 2015 r. w sprawie wymagań kwalifikacyjnych oraz szkoleń dla strażaków jednostek ochrony przeciwpożarowej (Dz.U. z 2015 r. poz. 1962),

  • minimum 3-letnie doświadczenie w pracy w jednostce ochrony przeciwpożarowej,

  • znajomość przepisów dotyczących lotniskowych służb ratowniczo-gaśniczych,

  • prawo jazdy kat. B, C,

  • umiejętność obsługi pojazdów ratowniczo-gaśniczych i specjalnych, preferowana umiejętność obsługi pojazdów lotniskowych służb ratowniczo-gaśniczych,

  • umiejętność obsługi specjalistycznego sprzętu ratowniczego, preferowana znajomość sprzętu stosowanego
    w lotniskowych służbach ratowniczo-gaśniczych,

  • znajomość taktyki działań ratowniczo-gaśniczych, preferowana znajomość taktyki działań z udziałem statków powietrznych w tym ukończone szkolenie wstępne dla pracowników lotniskowych służb ratowniczo-gaśniczych zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 4 kwietnia 2013 r.
    w sprawie przygotowania lotnisk do sytuacji zagrożenia oraz lotniskowych służb ratowniczo-gaśniczych
    (Dz. U. z 2013 r. poz. 487),

  • doskonałe umiejętności organizacyjne, umiejętność samodzielnego i efektywnego planowania pracy, ustalania priorytetów,

  • komunikatywność,

  • umiejętność radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych,

  • niekaralność,

  • dobry stan zdrowia.

Mile widziane:

  • posiadanie uprawnień w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy (zaświadczenie o ukończeniu kursu
    w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy i uzyskaniu tytułu ratownika lub zaświadczenie o zdaniu egzaminu potwierdzającego posiadanie tytułu ratownika) zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych
    i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej z dnia 12 grudnia 2008 r. w sprawie szkoleń w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy. (Dz. U. Nr 229, poz. 1537 z późn. zm.),

  • posiadanie zezwolenia na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym w ruchu.

Oferujemy

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,

  • możliwość pozyskania cennego doświadczenia oraz rozwoju zawodowego,

  • pakiet świadczeń socjalnych wraz z opieką medyczną,

  • ciekawą pracę w przyjaznej atmosferze.

Ostatnia aktualizacja:
07.04.2019

Administracja publiczna / Służba cywilna, Medycyna / Opieka zdrowotna, Organizacje pozarządowe / Wolontariat