Specjalista ds. walidacji modeli [rekrutacja prowadzona online]

mBank S.A.

Opis stanowiska

Dołącz do Zespołu Walidacji i odpowiadaj za obszar modeli ryzyka - weryfikację ich jakości, ocenę pod względem wymagań biznesowych i walidację. Pracuj w naprawdę fajnym zespole, rozwijaj swoje umiejętności analityczne i statystyczne, angażuj się w ciekawe projekty. Zapoznaj się ze szczegółami rekrutacji i spróbuj swoich sił.

W Zespole Walidacji w mBanku dajemy Ci możliwość rozwoju w zakresie:

  • analizy i oceny wewnętrznych modeli ryzyka w banku, w obszarze ryzyka kredytowego, ryzyka rynkowego, płynności i stopy procentowej oraz modele wyceny, a także IFRS9

  • udziału w pracach związanych z walidacją modeli wspólnie z pracownikami Commerzbanku w ramach modeli centralnych

  • aktywnego kształtowania metodyki wykorzystywanej w zadaniach walidacji

  • udziału w tworzeniu strategii i polityk Banku w zakresie zarządzania modelami, w tym ryzykiem modeli, zgodnie z wymogami Rekomendacji W KNF

Wymagania

Oczekujemy od Ciebie:

  • doświadczenia zawodowego w obszarze zarządzania ryzykiem, w szczególności w obszarze szeroko rozumianych modeli ryzyka

  • bardzo dobrej znajomości zagadnień związanych z:

    • ryzykiem rynkowym, rykiem płynności oraz stopy procentowej, szczególnie w zakresie modelowania

    • regulacjami z zakresu zaawansowanych systemów ratingów wewnętrznych oraz rezerw (Basel II, Basel III, MSSF 9)

    • metodami statystycznymi i probabilistycznymi o modelowania ryzyka

    • regulacjami bankowymi oraz rekomendacjami i uchwał Nadzoru Bankowego

  • wykształcenia wyższego o profilu matematycznym, ekonometrycznym lub statystycznym

  • bardzo dobrej obsługi SAS i SQL

  • swobodnej znajomości języka angielskiego, pozwalającej na komunikację ustną i pisemną w zakresie przygotowywania dokumentacji technicznej oraz kontaktu z anglojęzycznymi współpracownikami

  • analitycznego myślenia i umiejętności jasnego formułowania wniosków i zaleceń

  • chęci do pracy w zespole nastawionym na dzielenie się wiedzą

Oferujemy

Od nas dostaniesz:

  • Kartę sportową

  • Dostęp do wewnętrznego rynku pracy

  • Elastyczny czas pracy

  • Prywatną opiekę medyczną

  • Dostęp do kursów LinkedIn Learning

  • Atrakcyjne lokalizacje miejsca pracy

Ostatnia aktualizacja:
21.08.2020

Branża / kategoria:
Finanse / Bankowość