Starszy specjalista ds. modelowania ryzyka kredytowego

mBank S.A.

Opis stanowiska

Interesuje Cię ryzyko kredytowe? Posiadasz doświadczenie analityczne i lubisz pracować z modelami statystycznymi? Zobacz naszą ofertę i dołącz do naszego zespołu.

W tej roli będziesz odpowiadać za:

  • budowę i rozwój modeli ryzyka w obszarze bankowości detalicznej, korporacyjnej oraz mLeasing;

  • przygotowywanie danych (w tym kontrola ich jakości) na potrzeby analiz i budowy modeli;

  • przeprowadzanie analiz i symulacji związanych z utrzymaniem i rozwojem modeli;

  • monitorowanie działania modeli oraz przygotowywanie rekomendacji dotyczących ich dalszego funkcjonowania;

  • współpracę z użytkownikami modeli w zakresie dalszego rozwoju modeli i ich zakresu stosowania;

  • współpracę z jednostką walidacyjną oraz audytem wewnętrznym/zewnętrznym;

  • weryfikację implementacyjna modeli w systemach informatycznych banku;

  • dokumentowanie wykonywanych prac i analiz związanych z modelami;

  • wykonywanie analiz ad-hoc (ilościowe i jakościowe)

Wymagania

Szukamy właśnie Ciebie, jeśli:

  • masz wykształcenie wyższe, preferowane kierunki: ekonometria, statystyka, matematyka, fizyka, matematyka finansowa, matematyka ubezpieczeniowa, data-mining, metody ilościowe

  • posiadasz kilkuletnie doświadczenie w obszarze modelowania parametrów lub analiz w obszarze ryzyka kredytowego

  • masz wiedzę z zakresu stosowania narzędzi statystycznych i przetwarzania danych (SQL, SAS, R lub Python), modelowania parametrów ryzyka kredytowego oraz przetwarzania i analiz danych ilościowych i jakościowych

  • znasz regulacje nadzorcze w zakresie ryzyka kredytowego

  • znasz w praktyce język SQL, pakiet SAS, R, Python lub pokrewne

  • posługujesz się językiem angielskim na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację oraz pozwalającym na rozumienie regulacji oraz materiałów branżowych z zakresu modelowania ryzyka i metod statystycznych

  • cechuje Cię samodzielność, dociekliwość i analityczne podejście do rozwiązywania problemów

  • jesteś graczem zespołowym potrafisz skutecznie przekazywać informacje i je pozyskiwać

  • potrafisz publicznie prezentować efekty pracy

  • masz własną inicjatywę w zakresie wprowadzania zmian w modelach ryzyka

  • posiadasz doświadczenie w reprezentowaniu obszaru w inspekcjach nadzorczych (ECB, KNF)

brzmi ciekawie? nie czekaj, aplikuj!

Co możemy Ci zaoferować?

  • możliwość intensywnego rozwoju zawodowego w obszarze analizy danych, modelowania ryzyka kredytowego oraz zarządzania ryzykiem kredytowym

  • nowoczesne narzędzia do pracy z danymi

  • możliwość podjęcia współpracy w ramach umowy o pracę

  • udział w ogólnobankowych projektach

  • możliwość pracy zdalnej

Oferujemy

Od nas dostaniesz:

  • Kartę sportową

  • Dostęp do wewnętrznego rynku pracy

  • Elastyczny czas pracy

  • Prywatną opiekę medyczną

  • Dostęp do kursów LinkedIn Learning

  • Atrakcyjne lokalizacje miejsca pracy

Ostatnia aktualizacja:
03.09.2020

Branża / kategoria:
Finanse / Bankowość