Kierownik Projektów IT (Zespół PMO)

Adamed Pharma S.A.

Pabianice

Opis stanowiska

  • Koordynacja i nadzór nad realizacją wybranych projektów z obszaru IT dotyczących wdrożeń systemów do zarządzania produkcją, budynkami, laboratoriami (tj. WMS, BMS, MES, LIMS) - znajomość architektury wdrażanych systemów IT (dodatkowy atut),

  • Zarządzanie relacjami z interesariuszami projektów wewnątrz organizacji jak i z dostawcami zewnętrznymi,

  • Organizacja prac zespołów projektowych zapewniająca sprawne przeprowadzanie projektów przez wszystkie fazy cyklu życiowego projektu,

  • Implementacja standardów i elementów kontroli PMO dla przydzielonych projektów,

  • Opracowanie rekomendacji dotyczącej organizacji projektów (kluczowe role i rytm spotkań) i zatwierdzenie ze Sponsorem,

  • Organizacja i koordynacja rytmu prac projektowych (spotkań projektowych, sesji planistycznych, warsztatów, spotkań ze Sponsorem, spotkań Komitetów Sterujących itp.),

  • Aktywne zarządzanie harmonogramem, problemami, ryzykami i interesariuszami projektów,

  • Identyfikacja, priorytetyzacja i rekomendacja planów odpowiedzi/mitygacji problemów i ryzyk projektowych,

  • Eskalowanie problemów i ryzk o najwyższym indeksie do Sponsorów, Zespołu Zarządzającego i innych interesariuszy wraz z rekomendacją następnych kroków,

  • Zapewnianie efektywnej komunikacji dotyczącej projektów wewnątrz zespołów projektowych oraz spójności w komunikacji do różnych grup interesariuszy,

  • Raportowanie statusu projektów do Sponsora, Zespołu Zarządzającego oraz do innych interesariuszy,

  • Inspirowanie i utrzymanie zaangażowania zespołów projektowych w realizację projektów,

  • Wspieranie zespołów projektowych w procesie tworzenia budżetu projektów. Zapewnianie spójnych standardów tworzenia budżetów,

  • Tworzenie, rozwój i ciągłe doskonalenie standardów, metodyki i narzędzi do zarządzania projektami w PMO Adamed.

Wymagania

  • Minimum 3 letnie doświadczenie w roli Kierownika Projektów poprzedzone wcześniejszymi doświadczeniami zawodowymi,

  • Doświadczenie w prowadzeniu projektów biznesowych z obszaru IT&Technology,

  • Doświadczenie we współpracy z partnerami/klientami biznesowymi ze wszystkich poziomów struktury organizacyjnej,

  • Doświadczenie w pracy w modelach macierzowych oraz zarządzania zespołami macierzowymi,

  • Zdolność organizacji/porządkowania dyskusji oraz umiejętności komunikacji na różnych poziomach organizacji,

  • Wiedza teoretyczna i doświadczenie w zakresie zarządzania projektami (formalna certyfikacja/przynależność do organizacji PM - dodatkowy atut),

  • Umiejętność szybkiej analizy dużej ilości danych i przygotowywania zwięzłych podsumowań,

  • Umiejętności prezentacji danych, idei, pomysłów, rozwiązań,

  • Zaawansowana znajomość pakietu MS Office oraz narzędzi do zarządzania projektami (MS Project, BPM, Plannisware itp.),

  • Znajomość rynku pharma Polska i wybrane kraje świata (dodatkowy atut),

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe: IT, ekonomiczne,  zarządzanie, zarządzanie projektami mile widziane,

  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego. Znajomość rosyjskiego, hiszpańskiego, włoskiego lub niemieckiego będzie dodatkowym atutem.

Ostatnia aktualizacja:
10.10.2020

Branża / kategoria:
Informatyka / Programowanie, Kadra zarządzająca