Architekt IT

Asseco Poland S.A.

Opis stanowiska

Poszukujemy Architekta do transformacji systemu dla sektora administracji publicznej. Jeśli świetnie odnajdujesz się w architekturze niskopoziomowej, wysokopoziomowej oraz w kontakcie z Klientem, jesteś zorientowany w nowych rozwiązaniach na rynku, zaaplikuj i dowiedz się więcej!

[Wszystkie rekrutacje prowadzone są online]

Praca zdalna

Czym będziesz się zajmować?

  • Projektowaniem rozwiązań, rozpoznawanie technologii, wskazywaniem kierunków technicznego rozwoju, proponowaniem i wdrażaniem dobrych praktyk

  • Określaniem zakresu zmian w systemach IT na podstawie wymagań Klienta i produktów analizy biznesowej

  • Opracowywaniem i utrzymywaniem dokumentacji projektowej i technicznej m.in. z wykorzystaniem Enterprise Architect

  • Szacowaniem projektów, przygotowywaniem wycen pracochłonności i zasobów

  • Współpracą z Klientem oraz zespołami Programistów

Wymagania

Co będzie Ci potrzebne, aby móc wykonywać powierzone zadania?

  • Minimum 2-letnie doświadczenie w roli Architekta rozwiązań

  • Doświadczenie przy projektach realizowanych w języku Java

  • Umiejętność projektowania logicznych i fizycznych modeli danych

  • Umiejętność doboru technologii do wymagań biznesowych

  • Umiejętność posługiwania się Enterprise Architect, posługiwania się dokumentacją/notacją UML i BPMN

  • Doświadczenie w optymalizacji wydajności danego rozwiązania

  • Umiejętność szacowania zadań projektowych

  • Znajomość zagadnień silnika procesów biznesowych np. Activiti, Camunda

  • Umiejętność posługiwania się narzędziami JIRA, Confluence, GIT/Bitbucket, Jenkins/Bamboo, Maven/Gradle

  • Znajomość zagadnień zarządzania bezpieczeństwem informacji i umiejętności ich wdrażania w oferowanych rozwiązaniach

  • Wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne

  • Gotowość do delegacji do Warszawy średnio raz na 2 tygodnie

Oferujemy

Mile widziane:

  • Znajomość standardów projektowania na platformie Java, wzorców projektowych dla JEE i SpringBoot

  • Znajomość usług sieciowych REST i SOAP, serwerów aplikacji Java - Wildfly, Payara, JBoss EAP

  • Doświadczenia optymalizacyjne JVM

  • Znajomość i umiejętność posługiwania się wzorcami integracyjnymi, projektowania architektury mikrousługowej

  • Znajomość zagadnień konteneryzacji, doświadczenie w projektowaniu wysokoskalowalnych rozwiązań na platformach kontenerowych

  • Doświadczenie w projektowaniu i implementowaniu rozwiązań „chmurowych” np. OpenShift, Azure

Ostatnia aktualizacja:
09.10.2020

Branża / kategoria:
Informatyka / Programowanie