Co nowy rok przyniesie siatkarkom ŁKS Commercecon Łódź i Grot Budowlanych Łódź?

Co może się stać na łódzkich parkietach Tauron Ligi, we właśnie zaczynającym się roku 2022 roku? Na co mogą liczyć ŁKS Commercecon Łódź i Grot Budowlani Łódź? Puśćmy wodze fantazji i spróbujmy przewidzieć, co wydarzy się na boiskach w nadchodzących miesiącach.

Siatkarska szklana kula -  fot. mat. pras.
Szczególnie nieprzewidywalna potrafi być siatkówka kobiet , fot. mat. pras.

Srebrne Wiewióry?

Nasze typowanie nieco łatwiej będzie zacząć od siatkarek ŁKS. Przede wszystkim dlatego, że grają w europejskich pucharach. W turnieju Pucharu CEV zaszły już całkiem wysoko. Na przełomie stycznia i lutego zagrają w ćwierćfinale. I zmierzą się z przeciwnikiem, który nie jest nie do pokonania, czyli z Chorwatkami z Mladost Zagrzeb. Zatem półfinał i gra o medale jest na wyciągnięcie ręki. W półfinale ełkaesianki zmierzą się na pewno z Niemkami – Allianz MTV Stuttgart lub SSC Palmberg Schwerin. W takim zestawiEniu trzecie miejsce jest prawdopodobne, a walka w finale będzie zależeć od dobrej formy Łódzkich Wiewiór. I to jest właśnie największa niewiadoma. Bo do tej pory była ona nierówna. Jeśli zawodniczki z al. Unii nie wejdą w dobry rytm, mogą mieć również problemy w lidze. Obecnie zajmują w niej przecież 5. miejsce, co jest raczej zaskoczeniem. 8 spotkań wygrały i aż 5 przegrały. Więcej mówią statystyki setów. Tu stosunek wygląda nieco gorzej – 30 wygranych do 21 przegranych. Jeśli założyć, że taka forma się utrzyma, ŁKS na pewno zagra w play-offach. Tam natomiast pozycja w tabeli po rundzie zasadniczej nie rozstrzyga o medalu. Mimo potknięć realna jest więc nawet walka o mistrzostwo. Jeśli jednak bawić się w nieco bardziej konkretne przewidywania, to nasz redakcyjny typ padłby na srebrny medal.

Brązowi Budowlani?

Nieco lepiej ligowa sytuacja wygląda w przypadku Grot Budowlanych Łódź. Miłym zaskoczeniem jest 4. pozycja w tabeli na półmetku rozgrywek. Pewnie wielu obserwatorów łódzkiego sportu jeszcze przed sezonem nie typowałoby takiej formy Budowlanych. Przede wszystkim przez zmiany w sztabie trenerskim, które (teraz można to powiedzieć) okazały się trafione. A przynajmniej nie zaburzyły dobrej gry łodzianek. Dzięki niej mają podobny bilans meczów do ŁKS – 8 wygranych i 5 przegranych. Lepiej jednak wygląda stosunek setów - 31 do 17. Sądząc zatem po dotychczasowej, rosnącej formie Budowlanych, można przewidywać, że będzie ona się cały czas poprawiać. I gra w play-offach jest w zasadzie pewna. Pytanie, jak daleko w końcówce sezonu łodzianki zajdą. Dla łódzkich kibiców najlepszym rozwiązaniem byłoby spotkanie w play-offach dwóch klubów z naszego miasta. Najlepiej w finale i powtórka z 2019 roku. Do tego jednak potrzebne byłoby trochę szczęścia. Rozsądek podpowiada natomiast, że Grot śmiało może pokusić się o grę w półfinale. Zatem najbezpieczniejszym typem będzie brąz dla Budowlanych.

Czy to się sprawdzi? Możliwe. Choć nie polecamy gry w typowanie na pieniądze. Polska Tauron Liga słynie z nieprzewidywalności i czasami kiepski sezon owocuje medalami, a najlepsze drużyny obchodzą się smakiem. Dlatego tylko jednego można być pewnym – nadchodzący rok przyniesie nam sporo sportowych emocji.

Zobacz także


Polecane aktualności

Konkurs "Mam pomysł na start-up" -  mat. prasowe

Konkurs „Mam pomysł na start-up” rozstrzygnięty. Znamy laureatów

rd / ŁÓDŹ.PL

Laureatami tegorocznej edycji konkursu „Mam pomysł na start-up” zostały GunGuard i Aga Mańskowska –... więcej

ŁKS Commercecon Łódź -  fot. ŁKS

Kolejny hit Tauron Ligi. Czy ŁKS przełamie się w starciu z wiceliderem?

JB / ŁÓDŹ.PL

Tauron Liga nie zwalnia. Już w niedzielę (16 stycznia) kolejny trudny sprawdzian czeka siatkarki ŁKS... więcej

Blue Monday -  fot. Envato Elements

Blue Monday. Jak przygotować się na najbardziej depresyjny dzień w roku?

oszym / ŁÓDŹ.PL

Termin Blue Monday określa trzeci poniedziałek po Nowym Roku. W 2022 przypada on 17 stycznia.... więcej

Miotły czarownicy -  fot. Envato Elements

Gawędy łódzkie. Zośka Strasibotka – tragiczny finał posądzenia o czary

agr / ŁÓDŹ.PL

W XVII-wiecznej Łodzi odbyło się przypuszczalnie kilka procesów o czary, choć do naszych czasów... więcej

Kocia Łódź -  fot. ŁÓDŹ.PL

Kocim szlakiem po Łodzi. TOP 6 najbardziej kocich łódzkich miejsc [ZDJĘCIA]

Dorota Szczepańska / ŁÓDŹ.PL

Odkrywać miasto można na różne sposoby, także te mniej oczywiste. Łódź jest przecież nie tylko... więcej

Kontakt