Karta rowerowa w Łodzi. Bezpłatne kursy i szkolenia dla dzieci i młodzieży

Letnia Rowerowa Akademia Ruchu Drogowego w Łodzi zaprasza na zajęcia nauki jazdy dla najmłodszych. Dzieciaki posiądą wiedzę o zasadach ruchu drogowego, a następnie będą mogły wyrobić kartę rowerową.

Letnia Akademia Ruchu Rowerowego w Łodzi -  fot. Envato Elements
Letnia nauka jazdy na rowerze z zasadami ruchu , fot. Envato Elements

Wakacje to idealny czas na podniesienie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i zdobycie nowych uprawnień. Jednym z nich jest karta rowerowa, czyli pierwsze „prawo jazdy” dla dzieci. Warto pamiętać, że to właśnie ona jest jedynym dokumentem uprawniającym osoby w wieku od 10 do 18 lat do poruszania się po drogach publicznych, strefach zamieszkania czy strefach ruchu. Taki dokument świadczy o tym, że jego posiadacz ma wiedzę i umiejętności praktyczne pozwalające mu bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym.

Mając na uwadze dzieci, które jeszcze nie są posiadaczami takich uprawnień, a ukończyły 10 rok życia i chcą w wakacje bezpiecznie poruszać się rowerem, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi, zapraszają na bezpłatne kursy doszkalające i egzamin na kartę rowerową.

Komplet informacji teoretycznych i praktycznych

Zajęcia trwające przez cały tydzień (za wyjątkiem czwartków) będą się odbywać na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Miasteczku Ruchu Drogowego przy ul. Małachowskiego 9 w Łodzi:

– poniedziałki, środy i piątki w godz. 11:00-15:00, będzie można zdobyć wiedzę o ruchu drogowym i bezpiecznym poruszaniu się rowerem, a w drugiej części spróbować sił w praktycznym wykorzystaniu wiedzy i jeździe na rowerze. Zapisy na zajęcia odbywają się pod numerem 536 777 610, w godz. 9:00-15:00.

– wtorki w godz. 10:00-13:00 to czas na krótkie zajęcia powtórzeniowe, na których będą poruszane zagadnienia obejmujące m.in. podstawowe pojęcia w ruchu drogowym, znaki i sygnały drogowe, manewry na drodze, zachowanie podczas wypadku, pierwszą pomoc oraz praktyczną jazdę na rowerze. Następnie odbędzie się egzamin, będący podstawą do wydania karty rowerowej przez dyrektora Szkoły Podstawowej, do której uczęszcza dziecko. Warunkiem uczestnictwa w kursie i egzaminie jest zgoda dyrektora szkoły do której uczęszcza uczestnik kursu oraz zgoda rodziców lub opiekunów prawnych. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

Gdzie można się zapisać?

Aby do nich przystąpić, należy zgłosić się, dzwoniąc pod jeden z poniższych numerów:  inspektor BRD WORD Bohdan Łabecki tel.  42 678 61 11 lub  695 141 900 oraz mł. asp. Jadwiga Czyż z łódzkiej drogówki tel. 47 841 25 26 lub 798 902 465. W trakcie rozmowy telefonicznej zainteresowani uzyskają komplet informacji na temat niezbędnych dokumentów oraz zasad przeprowadzania egzaminów. Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00.

Zobacz także


Polecane aktualności

Miasto ogłosiło przetarg na prace remontowe -  fot. Google Street View

Aleja Matek Polskich i ulica Nowe Sady do remontu. Miasto ogłosiło przetarg na wykonawcę

ML / ŁÓDŹ.PL

Miasto ogłosiło przetarg na prace remontowe na al. Matek Polskich na Chojnach oraz ul. Nowe Sady na... więcej

EC1 zaprasza młodych do dyskusji o klimacie podczas COP27 -  fot. Envato Elements

Centrum Nauki i Techniki EC1 zaprasza do dyskusji o klimacie podczas COP27. Zgłoś się!

red / ŁÓDŹ.PL

Do 30 września uczniowie szkół ponadpodstawowych mogą zgłosić chęć uczestniczenia w konferencji... więcej

Sprawdź, co robić w weekend w Łodzi -  fot. ŁÓDŹ.PL

Co robić w weekend w Łodzi? Zestawienie najciekawszych imprez w mieście [PRZEWODNIK]

Karolina Warchoł / ŁÓDŹ.PL

Wystawa motyli tropikalnych, drzwi otwarte w Zajezdni Muzealnej Brus, plenerowe koncerty, uliczny... więcej

Piotrkowska 94 obecnie oraz na wizualizacjach

Nowe mieszkania przy Piotrkowskiej 94. Powstaną w dawnym biurowcu z lat 60.

Piotr Jach / ŁÓDŹ.PL

Dzięki specustawie Lex Deweloper w najściślejszym centrum Łodzi zrealizowany może zostać kolejny... więcej

ŁKS Łódź -  fot. Radosław Jóźwiak

ŁKS pokonuje Puszczę Niepołomice i przedłuża serię do czterech zwycięstw!

JB / ŁÓDŹ.PL

ŁKS Łódź po niełatwym meczu pewnie pokonał na własnym stadionie Puszczę Niepołomice 2:0. Łodzianie... więcej

Kontakt