Korty AZS w Łodzi jak na US Open w Nowym Jorku [ZDJĘCIA]

Łódź zakończyła kolejną ważną inwestycję sportową. Za ćwierć miliona złotych zmodernizowano korty tenisowe Akademickiego Związku Sportowego przy ulicy Lumumby 22/26.

Nowe korty AZS w Łodzi -  fot. ŁÓDŹ.PL
Zmodernizowane korty tenisowe Akademickiego Związku Sportowego , fot. ŁÓDŹ.PL

Nowa nawierzchnia kortów tenisowych AZS jest identyczna jak na Flushing Meadows w Nowym Jorku, na których rozgrywany jest turniej US Open. - Nie zwalniamy tempa inwestycyjnego związanego z poprawą infrastruktury sportowej w naszym mieście. Dzięki temu Łodzi przybył kolejny ważny obiekt, który powinien przyczynić się do rozwoju sportu, a w szczególności tenisa. AZS otrzymał znakomite, najnowszej generacji korty w hali i jest to pierwszy krok w kierunku uczynienia z Łodzi znaczącego centrum polskiego tenisa. Mamy nadzieję, że teraz większość zgrupowań Polskiego Związku Tenisowego będzie się odbywać w naszym mieście – mówi wiceprezydent miasta Łodzi Joanna Skrzydlewska.

Nawierzchnia ma znaczenie!

Poprzednia nawierzchnia kortów w hali przy Lumumby została położona w 2002 r. Od tego czasu straciła swoje właściwości użytkowe i profesjonalni zawodnicy niechętnie wykorzystywali ją do treningów. Na tzw. kortach twardych szybkość piłki jest mierzona w skali 1-5, a na starej nawierzchni AZS wykraczała poza obecnie stosowaną skalę, przekraczając dopuszczalną prędkość i tym samym często uniemożliwiając odbiór serwisu. Na nowej, siedmiowarstwowej nawierzchni typu cushion szybkość piłki wynosi 4.

- Na podobnych nawierzchniach rozgrywa się obecnie ok. 40 procent turniejów tenisowych na całym świecie, m.in. Australian Open. Oznacza to, że czołówka naszych tenisistów będzie mogła przygotowywać się do takich imprez właśnie w Łodzi – dodała Skrzydlewska.

Co nowego na kortach AZS?

Za łączną kwotę 233.937 zł wymieniono podłoże, wylano nawierzchnię akrylową, zutylizowano starą wykładzinę i zamontowano nowy osprzęt tenisowy (słupki, siatki, podpórki i inne).

- Serdecznie dziękuję władzom miasta reprezentowanym przez prezydent Skrzydlewską i dyrektora Wydziału Sportu Marka Kondraciuka. Świetnie się z nimi współpracuje. I mówię to nie dlatego, że znamy się z panią prezydent od wielu lat. Wreszcie za łódzki sport odpowiada człowiek, który podejmuje decyzje szybko. To fantastyczny sposób działania, który trafia do w mnie w stu procentach i mam nadzieję, że ludzie sportu w Łodzi to zauważają. Co do samej inwestycji, to nowa nawierzchnia nie tylko spełnia wszelkie normy, ale też pięknie i estetycznie wygląda. W porównaniu z tym, co było na AZS od prawie 20 lat i z czym męczyli się tutaj zawodnicy, jest to krok w zdecydowanie dobrym kierunku – podsumował wiceprezes AZS Tomasz Iwański.

Zobacz także

Polecane aktualności

Budowa tunelu średnicowego -  fot. Stefan Brajter

Jak długi jest już tunel średnicowy pod Łodzią? [LOKALIZACJE MASZYN]

JB / ŁÓDŹ.PL

Największa łódzka inwestycja, czyli drążenie tunelu średnicowego, rozpędza się. Obie tarcze TBM –... więcej

Lotnisko w Łodzi -  fot. UMŁ

Lotnisko w Łodzi. Nowe połączenie - do Kijowa w mniej niż 2 godziny!

red / ŁÓDŹ.PL

Spacer Andriejewskim Zjazdem, wizyta w domu Michaiła Bułhakowa czy podziwianie fresków w najgłębszym... więcej

Rocznica śmierci Andrzeja Munka

60 lat temu w tragicznym wypadku zginął reżyser filmowy Andrzej Munk

agr / ŁÓDŹ.PL

"Gdybym się zabił, nie musiałbym kończyć tego filmu" - burknął pod nosem. Niebawem zginął pod... więcej

Ulica Kwarcowa -  fot. Radosław Jóźwiak

Sielska wieś czy... dom-pianinko? Dwa oblicza osiedla TOR Marysin III

Dorota Szczepańska / ŁÓDŹ.PL

Trzy wąskie uliczki pełne miniaturowych domków, dwa małżeństwa znanych architektów i jedno wyjątkowe... więcej

Aleja Gwiazd w Łodzi -  fot. ŁÓDŹ.PL

Agata Kulesza w Alei Gwiazd. Odsłonięcie gwiazdy i spotkanie otwarte

KaWa / ŁÓDŹ.PL

Laureatka czterech Orłów oraz nagrody Stowarzyszenia Krytyków Filmowych z Los Angeles już we wtorek... więcej

Kontakt