Orientarium w Łodzi, Aquapark Fala i nie tylko. Propozycje na spędzenie czasu w ostatnie dni wakacji

Wakacje, wakacje i… prawie po wakacjach. Jak uatrakcyjnić dzieciom ostatnie dni wolnego przed powrotem do szkół i przedszkoli? Przedstawiamy nasze propozycje.

fot. ŁÓDŹ.PL
Wakacje, wakacje i… prawie po wakacjach

Aquapark Fala

Szkoda nie wykorzystać gorących letnich dni na mniejsze i większe szaleństwa w wodzie, a do tego idealnie nadaje się aquapark Fala. Na maluchy czekają tu brodziki i wodne place zabaw z ozonowaną wodą. Uśmiech na twarzach dzieci zapewnią wodna tęcza, egzotyczny domek, statek, armatki oraz sympatyczne postaci: wieloryb, tryskający wodą wąż i ośmiornica Matylda. Ponadto najmłodsi mogą na zewnątrz poskakać na dmuchańcach i pobawić się na tradycyjnym placu zabaw. Do końca wakacji w godz. 11:00–17:00 organizowane są zajęcia z animatorem. Mali goście mogą sprawdzić się w Pokoju Zagadek, wziąć udział w grach, zabawach i warsztatach Aqua Dance oraz spróbować szczęścia w wodnych konkursach.

Starsze dzieci natomiast doskonale będą się bawić na licznych zjeżdżalniach: zwykłych, pontonowej oraz megazjeżdżalniach (na tych ostatnich obowiązują ograniczenia wieku i wzrostu), w basenie ze sztuczną falą, a także przechadzając się umieszczonym nad basenami mostem linowym.

Plażowanie w mieście

Jeśli wolimy spędzać czas na łonie przyrody, warto wybrać jedną z miejskich przystani wodnych. Wciąż można korzystać z przygotowanych przez MOSiR sezonowych atrakcji: kajaków, rowerów wodnych, parków linowych, ale też z dostępnych przez cały rok placów zabaw i plenerowych siłowni. 

Na Stawach Jana na odwiedzających czekają dodatkowo boiska typu orlik, skatepark oraz stacja do street workoutu. Natomiast po metamorfozie plaży w Arturówku dzieci mogą pobawić się na jedynym w swoim rodzaju wodnym placu zabaw. Na dorosłych zaś czekają tam wygodne leżaki.

Z kąpieliska nie skorzystamy niestety na Stawach Stefańskiego (jest wyłączone z użytkowania), jednak wciąż możemy cieszyć się pozostałymi atrakcjami, m.in. boiskami do siatkówki plażowej, siłowniami, placem zabaw czy torem rowerowym typu pumptrack. Imponujący plac zabaw i zaplecze do aktywnego wypoczynku w wodzie czeka na łodzian również na Młynku. W każdym z wymienionych miejsc, poza Arturówkiem, znajdziemy wyznaczone miejsca do grillowania. Możemy więc połączyć świetną zabawę z pysznym, rodzinnym posiłkiem.

Flora i fauna

Młodym miłośnikom natury polecamy spacer po Ogrodzie Botanicznym, szczególnie skansen roślinny zaaranżowany wśród malowniczych zabudowań polskiej wsi.

Dodatkową atrakcją są warsztaty fotograficzne, które odbędą się w sobotę (27.08.2022 r.) o godz. 10:00. Żeby wziąć w nich udział, należy wcześniej zapisać się pod numerem tel. 42 688 44 20 (w dni robocze od godz. 7:30 do 14:30). Liczba miejsc jest ograniczona, więc lepiej się pospieszyć.

Do 18 września można również odwiedzać wystawę żywych motyli tropikalnych w łódzkiej Palmiarni. W specjalnie zaaranżowanej szklarni z kwitnącymi roślinami czeka nas spacer wśród fruwających, barwnych motyli z najdalszych zakątków świata, co z pewnością zachwyci nie tylko najmłodszych gości. Podczas zwiedzania wystawy będziemy mogli poznać wiele interesujących faktów z życia motyli, a także obserwować moment przeobrażenia z poczwarki w pięknego, skrzydlatego owada.

Zoo i Orientarium

Spacer najdłuższym w Polsce podwodnym tunelem, podziwianie rodziny makaków i latających azjatyckich ptaków, a może karmienie zwierząt w minizoo oraz superzabawa na placu zabaw? Na szczęście w łódzkim zoo nie trzeba wybierać! Te i jeszcze więcej atrakcji czekają na zwiedzających każdego dnia w ogrodzie przy ul. Konstantynowskiej. Koniecznie przyjdźcie do Orientarium rano, gdyż codziennie o godz. 11:00 można oglądać karmienie i kąpiel azjatyckich słoni. Tego nie możecie przegapić!

ZOBACZ TAKŻE


Polecane aktualności

fot. ŁÓDŹ.PL

Modernizacja zajezdni Chocianowice przyspiesza. Sprawdź, jak przebiegają prace [ZDJĘCIA]

red / ŁÓDŹ.PL

Prace na terenie 120-letniej zajezdni Chocianowice prowadzone są rzez firmę Budimex na obszarze… więcej

fot. ŁÓDŹ.PL

Mural z wizerunkiem Kazimierza Górskiego odsłonięty w Szkole Mistrzostwa Sportowego [ZDJĘCIA]

red / ŁÓDŹ.PL

Podczas rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza… więcej

fot. ŁKS

ŁKS Łódź odpada z Pucharu Polski po emocjonującym meczu ze Stalą Mielec

JB / ŁÓDŹ.PL

Mogłoby się wydawać, że starcie drużyny z Ekstraklasy z pierwszoligowcem nie będzie obfitowało w… więcej

fot. Envato Elements

Powrót do szkoły - jak go przetrwać? Poradnik dla dzieci i rodziców

a.pe / ŁÓDŹ.PL

W czwartek, 1 września zaczyna się nowy rok szkolny. Przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą… więcej

fot. mat. pras.

Co robić w weekend w Łodzi? Najciekawsze wydarzenia w mieście [PRZEWODNIK]

red / ŁÓDŹ.PL

Spotkania ze sławami polskiej fantastyki, koncert Krystiana Ochmana, hity kinowe na Polówce - w… więcej

Kontakt