Pub Ignorantka działa od 13 lat. Pani Irena prowadzi go na emeryturze [ZDJĘCIA]

W czasach młodości pracowała jako przedszkolanka, w srebrnym wieku prowadzi swój biznes. Pani Irena od ponad 13 lat stoi za ladą pubu Ignorantka, świetnie dostosowuje się do zmieniających czasów i upodobań klientów, a nade wszystko – uwielbia swoją pracę.

Pub Ignorantka -  fot. P. Łacheta
Pub Ignorantka usytuowany jest przy ul. Legionów 22 w Łodzi , fot. P. Łacheta

Jej życie zawodowe było bardzo różnorodne, pracowała nie tylko jako przedszkolanka, ale też w różnych biurach, a tuż przed założeniem własnego biznesu także za barem. Kiedy z dnia na dzień pub zamknięto, a ona została bez pracy i pieniędzy, postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce.

– Nie miałam pracy, ale miałam zobowiązania. Wpadłam na pomysł, by otworzyć swój bar. Zakasałam rękawy i krok po kroku zaczęłam realizować plan – opowiada Irena Banaszczyk.

Początki Ignorantki

Lokal przy ul. Legionów 22 właśnie się zwalniał, więc pani Irena porozmawiała z właścicielem kamienicy i zaczęła szukać pieniędzy. – Niestety miejsce wymagało kapitalnego remontu. Moja mama trochę pomogła mi finansowo, resztę pożyczyłam w banku i tak to się zaczęło – wspomina pani Irena.

Remont trwał pół roku, później trzeba było wymyślić nazwę. Ignorantkę pani Irenie podsunęła córka. – Na początku byłam przeciwna tej nazwie, ale Justyna stwierdziła, że jest fajna, bardzo zaczepna i że to się przyjmie. Rzeczywiście tak się stało, nazwa okazała się strzałem w dziesiątkę – przyznaje pani Irena.

Po pierwsze – klient

Od samego początku pani Irena dbała o swoich gości. Część z nich to jej klienci jeszcze z poprzedniej pracy.

– Pomyślałam sobie, że z baru, w którym wcześniej pracowałam, pójdzie za mną część klientów i tak się stało – przyznaje pani Irena. – Zawsze dbam o ludzi, jeśli jest ktoś, kto przychodzi do nas regularnie i ma swój ulubiony napój, którego nikt inny nie pije, to ja i tak będę go sprowadzać, dla tego jednego klienta.

Pani Irena ciągle wprowadza nowości w asortymencie i testuje nowe dania. Dzięki temu, oprócz piw bezalkoholowych, w dzisiejszym menu baru można znaleźć wegańskie chili sin carne czy zupę z soczewicy.

– Dania do karty trafiły przypadkiem. Najpierw oferowaliśmy tylko szybkie przekąski, jak frytki czy tosty. Ale któregoś razu, po organizacji jednej z imprez, wystawiłam na sprzedaż jakieś danie obiadowe na ciepło, przyjęło się, więc wprowadziliśmy je do menu na stałe – opowiada pani Irena.

Z daniami wegańskimi i wegetariańskimi eksperymentuje córka Justyna. To ona przejmie biznes po przedsiębiorczej pani Irenie, która na emeryturze chce już trochę odpocząć.

Trzeba być elastycznym

– Praca w takim miejscu to ciągłe wyzwania i ciągłe testowanie – podkreśla pani Irena. – Trzeba dostosowywać się do zmieniających się upodobań klientów, rynku, miejsca. Dzielnica bardzo się zmieniła – rewitalizacja, przeprowadzki mieszkańców, remonty dróg – spowodowały, że ulica Legionów jest pod każdym względem inna, niż była jeszcze 10 lat temu. 

Dlatego Justyna, córka pani Ireny, nie boi się nie tylko wprowadzania nowych dań, ale też dodatkowych atrakcji. W pubie organizowane są koncerty, pokazy filmów, wystawy. 

Zobacz także


Polecane aktualności

Zajezdnia Chocianowice  -  fot. ŁÓDŹ.PL

Modernizacja zajezdni Chocianowice przyspiesza. Sprawdź, jak przebiegają prace [ZDJĘCIA]

red / ŁÓDŹ.PL

Prace na terenie 120-letniej zajezdni Chocianowice prowadzone są rzez firmę Budimex na obszarze... więcej

Kazimierz Górski  -  fot. ŁÓDŹ.PL

Mural z wizerunkiem Kazimierza Górskiego odsłonięty w Szkole Mistrzostwa Sportowego [ZDJĘCIA]

red / ŁÓDŹ.PL

Podczas rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza... więcej

ŁKS Łódź odpadł z Pucharu Polski -  fot. ŁKS

ŁKS Łódź odpada z Pucharu Polski po emocjonującym meczu ze Stalą Mielec

JB / ŁÓDŹ.PL

Mogłoby się wydawać, że starcie drużyny z Ekstraklasy z pierwszoligowcem nie będzie obfitowało w... więcej

Początek roku -  fot. Envato Elements

Powrót do szkoły - jak go przetrwać? Poradnik dla dzieci i rodziców

a.pe / ŁÓDŹ.PL

W czwartek, 1 września zaczyna się nowy rok szkolny. Przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą... więcej

Weekend w Łodzi -  fot. mat. pras.

Co robić w weekend w Łodzi? Najciekawsze wydarzenia w mieście [PRZEWODNIK]

red / ŁÓDŹ.PL

Spotkania ze sławami polskiej fantastyki, koncert Krystiana Ochmana, hity kinowe na Polówce - w... więcej

Kontakt