Remont Przybyszewskiego wkracza w drugi etap. Zmiany w komunikacji MPK Łódź

Modernizacja ul. Przybyszewskiego jest podzielona na trzy części. Za 2 tygodnie, w poniedziałek (1 sierpnia), wystartuje jej drugi etap. Prace obejmą wymianę jezdni, chodników i torowiska.

fot. ŁÓDŹ.PL
Drugi etap remontu Przybyszewskiego obejmie odcinek od ul. Grabowej do pl. Reymonta
6 zdjęć
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (6)

Wykonawca przebudowy drugiego etapu ul. Przybyszewskiego ma rok na oddanie ulicy do użytku. Prace obejmą odcinek od ul. Grabowej do pl. Reymonta. Start zaplanowano 1 sierpnia – dokładnie za 2 tyg. 

Inwestycja, którą wykona Budomal, będzie realizowana w systemie projektuj-buduj. Oznacza to, że firma najpierw musi przygotować projekt, zdobyć niezbędne uzgodnienia i pozwolenia, a następnie zrealizować całą budowę. 

Nie znaczy to jednak, że pierwsze tygodnie upłyną jedynie na sprawach papierkowych”. Budomal nie zamierza tracić czasu i część prac, które nie wymagają pozwoleń na budowę, zacznie realizować już w sierpniu. Ekipa rozpocznie inwestycję od demontażu trakcji, torowiska i zerwaniu starej nawierzchni.

Remont Przybyszewskiego - zmiany MPK Łódź

Wejście wykonawcy na kolejny odcinek ul. Przybyszewskiego oznacza zmiany w komunikacji. Co ważne, trasę zmienią przede wszystkim tramwaje linii 3. Zamiast skręcać ze Stajni Jednorożców w ul. Piotrkowską, pojadą one trasą WZ do skrzyżowania marszałków, a dalej al. Rydza-Śmigłego. Stamtąd skręcą w ul. Przybyszewskiego i dojadą do ul. Nurta-Kaszyńskiego.

Autobusy komunikacji zastępczej pojadą wyremontowaną wcześniej ul. Zarzewską. To właśnie ona i równoległa do ul. Przybyszewskiego ul. Milionowa będą podstawowymi objazdami na czas przebudowy. 

Jak zmieni się ul. Przybyszewskiego?

Zakres prac od pl. Reymonta do ul. Grabowej obejmie całą szerokość pasa drogowego, w tym m.in. przebudowę 800 m jezdni i chodników ze zjazdami, budowę miejsc parkingowych, przebudowę oświetlenia, wymianę słupów, infrastruktury podziemnej poszczególnych gestorów, przebudowę odwodnienia, wykonanie nasadzeń zieleni w postaci drzew oraz krzewów.

Do tego doliczyć należy oczywiście przebudowę całej infrastruktury tramwajowej na tym odcinku – torowej, sieciowej i przystankowej, w tym montaż tablic Informacji Pasażerskiej oraz stylizowanych wiat przystankowych.

We współpracy z Łódzką Spółka Infrastrukturalną przebudowany zostanie również wodociąg.


Projekt pn. "Program niskoemisyjnego transportu miejskiego – przebudowa linii tramwajowej w ul. Przybyszewskiego na odcinku od Placu Reymonta do posesji nr 42 wraz z budową węzła przesiadkowego i przebudową torowiska od wiaduktów Przybyszewskiego do ul. Lodowej" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA.RPLD.03.01.03-10-0001/19 zawartej w dniu 29 lipca 2021 roku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

ZOBACZ TAKŻE


Polecane aktualności

fot. ŁÓDŹ.PL

Modernizacja zajezdni Chocianowice przyspiesza. Sprawdź, jak przebiegają prace [ZDJĘCIA]

red / ŁÓDŹ.PL

Prace na terenie 120-letniej zajezdni Chocianowice prowadzone są rzez firmę Budimex na obszarze… więcej

fot. ŁÓDŹ.PL

Mural z wizerunkiem Kazimierza Górskiego odsłonięty w Szkole Mistrzostwa Sportowego [ZDJĘCIA]

red / ŁÓDŹ.PL

Podczas rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza… więcej

fot. ŁKS

ŁKS Łódź odpada z Pucharu Polski po emocjonującym meczu ze Stalą Mielec

JB / ŁÓDŹ.PL

Mogłoby się wydawać, że starcie drużyny z Ekstraklasy z pierwszoligowcem nie będzie obfitowało w… więcej

fot. Envato Elements

Powrót do szkoły - jak go przetrwać? Poradnik dla dzieci i rodziców

a.pe / ŁÓDŹ.PL

W czwartek, 1 września zaczyna się nowy rok szkolny. Przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą… więcej

fot. mat. pras.

Co robić w weekend w Łodzi? Najciekawsze wydarzenia w mieście [PRZEWODNIK]

red / ŁÓDŹ.PL

Spotkania ze sławami polskiej fantastyki, koncert Krystiana Ochmana, hity kinowe na Polówce - w… więcej

Kontakt