Rewitalizacja przy Rewolucji 1905 r. Tak pięknieją trzy kamienice [ZDJĘCIA, WIDEO]

Kończy się kompleksowa modernizacja trzech kamienic przy ul. Rewolucji 1905 r. Po zakończeniu prac w budynkach powstaną komfortowe mieszkania komunalne, funkcjonalne lokale dla mikroprzedsiębiorców oraz nowoczesne świetlice środowiskowe.

fot. Stefan Brajter
Tak zmienia się duża część ul. Rewolucji 1905 r.
5 zdjęć
fot. Stefan Brajter
fot. Stefan Brajter
fot. Stefan Brajter
fot. Stefan Brajter
fot. Stefan Brajter
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

– Ulica Rewolucji odzyska trzy perły architektury. W budynkach pod numerami 13, 15, 17 trwają intensywne roboty budowlane. Ekipy prowadzą prace wykończeniowe we wnętrzach oraz przy odnowie detali na elewacjach – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich

– Trwa montaż ścianek działowych i sufitów. Ponadto, prowadzimy prace przy ociepleniu poddasza, obróbkach blacharskich dachów i kominów. Wykonywana jest gładź na elewacjach frontowych. Na wszystkich kondygnacjach trwają roboty wodno-kanalizacyjne. Wykonano już instalacje zewnętrzne i studnię retencyjną. Zamontowano budynkach rozdzielnie elektryczne, instalowane jest oświetlenie wewnętrzne i gniazdka w ścianach. Wkrótce rozpocznie się montowanie instalacji domofonowej – dodaje Filip Witczak, przedstawiciel wykonawcy.

Rewolucji 1905 r. 13

Trwają roboty wykończeniowe I, II i III piętra. Wykonawca przygotowuje się do zagospodarowania terenu zewnętrznego. Nawierzchnia podwórza zostanie wykonana z kostki kamiennej. Obszary zieleni zostaną powiększone – będą nasadzone drzewa, krzewy oraz trawnik. Ponadto powstaną budki lęgowe dla jerzyków oraz innych gatunków ptaków. Na dobrze oświetlonym podwórku pracownicy zamontują ławki i kosz na śmieci. Mieszkańcy będą mogli sortować śmieci w pergoli śmietnikowej obrośniętej bluszczem. Od strony ul. Wschodniej kamienica zyska nowe ogrodzenie. W budynku powstanie 19 mieszkań komunalnych oraz trzy lokale usługowe przeznaczone na wynajem.

Rewolucji 1905 r. 15

Trwają roboty wykończeniowe parteru, I, II i III piętra – układana jest glazura w łazienkach, gładzie gipsowe na ścianach i sufitach oraz malowanie ścian. Trwają prace na elewacji frontowej, rozpoczęto też roboty w prześwicie bramowym. Kontynuowany jest montaż instalacji sanitarnych oraz centralnego ogrzewania, rozpoczęły się prace przy systemie wentylacyjnym.

Trwa zakładanie nowego oświetlenia, rozdzielnic i gniazdek. W budynku powstaną 23 mieszkania komunalne, dwa lokale usługowe przeznaczone na wynajem oraz świetlica środowiskowa z salą terapeutyczną.

Rewolucji 1905 r. 17

Na wszystkich kondygnacjach kamienicy trwają prace wykończeniowe – gipsowane i malowane są ściany, układane są płytki w sanitariatach.

Zakończono izolację fundamentów i montaż węzłów w piwnicy. Trwają prace przy instalacjach sanitarnych, wodno-kanalizacyjnych, centralnym ogrzewaniu i wentylacji. Trwa montaż systemu sterowania węzłem cieplnym, w tym zewnętrznych czujników pogodowych. Wykonywane jest oświetlenie i gniazda wtykowe. Zakładane są rozdzielnice i odgromówki. Na nowo zostanie zagospodarowany teren przed kamienicą. Na podwórku będą ławki, altany (jedna służąca jako parking na wózki i rowery), a także trzepak. Na wyznaczonych terenach zielonych zostaną posadzone krzewy, drzewa oraz rośliny pnące, a wokół nich będzie zasiany trawnik. Ponadto, powstaną budki lęgowe dla jerzyków oraz innych gatunków ptaków. W budynku powstanie 10 mieszkań komunalnych oraz świetlica artystyczna.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 7,5 ha ograniczony ulicami Wschodnią, Rewolucji 1905r., Kilińskiego, Jaracza wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0002/17-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017 roku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

ZOBACZ TAKŻE


Polecane aktualności

fot. ŁÓDŹ.PL

Modernizacja zajezdni Chocianowice przyspiesza. Sprawdź, jak przebiegają prace [ZDJĘCIA]

red / ŁÓDŹ.PL

Prace na terenie 120-letniej zajezdni Chocianowice prowadzone są rzez firmę Budimex na obszarze… więcej

fot. ŁÓDŹ.PL

Mural z wizerunkiem Kazimierza Górskiego odsłonięty w Szkole Mistrzostwa Sportowego [ZDJĘCIA]

red / ŁÓDŹ.PL

Podczas rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza… więcej

fot. ŁKS

ŁKS Łódź odpada z Pucharu Polski po emocjonującym meczu ze Stalą Mielec

JB / ŁÓDŹ.PL

Mogłoby się wydawać, że starcie drużyny z Ekstraklasy z pierwszoligowcem nie będzie obfitowało w… więcej

fot. Envato Elements

Powrót do szkoły - jak go przetrwać? Poradnik dla dzieci i rodziców

a.pe / ŁÓDŹ.PL

W czwartek, 1 września zaczyna się nowy rok szkolny. Przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą… więcej

fot. mat. pras.

Co robić w weekend w Łodzi? Najciekawsze wydarzenia w mieście [PRZEWODNIK]

red / ŁÓDŹ.PL

Spotkania ze sławami polskiej fantastyki, koncert Krystiana Ochmana, hity kinowe na Polówce - w… więcej

Kontakt