Rewitalizacja przy ul. Sienkiewicza 63. Pustostan stanie się centrum biznesowo-usługowym

Miasto ogłasza przetarg na wykonawcę remontu kompleksu budynków przy ul. Sienkiewicza 63. W pofabrycznym budynku, który jest obecnie zaniedbanym pustostanem powstaną biura, pracownie dla artystów i lokale usługowe.

wiz. Deloitte
Budynek przy ul. Sienkiewicza 63 widziany z poziomu przechodnia
5 zdjęć
wiz. Deloitte
wiz. Deloitte
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

– W ciągu kilku najbliższych kilku dni zostanie ogłoszony przetarg na wybór wykonawcy.  Planujemy, że prace budowlane wystartują jeszcze tegoroczną jesienią. Budynki przejdą kompleksową odnowę. Przebudowane zostanie również poddasze i wymieniony będzie dach. Wszystkie instalacje budynku zostaną wymienione. Odnowiona nieruchomość będzie połączona z południowym skrzydłem budynku przy ul. Sienkiewicza 61 a – zapewnia Olga Kassyańska, Zarząd Inwestycji Miejskich.

Remont od dachu po piwnice

Na piętrach 1-4 wydzielone zostaną pomieszczenia biurowe, pracownie artystyczne i lokale usługowe. Na parterze budynku i częściowo w piwnicy znajdą się przestrzenie, które idealnie będą nadawać się na działalność gastronomiczną.

Zielony skwer przy Sienkiewicza

Otoczenie budynku będzie uporządkowane i powstanie na nim ogólnodostępny skwer. Będzie to miejsce rekreacyjne z placem zabaw i ogródkami gastronomicznymi. Obecnie podwórko przed budynkiem jest pozbawione zieleni. Rosną tu tylko dwa drzewa (samosiejki) – brzoza i topola osika. Po remoncie to się zmieni. Zostaną zasadzone krzewy i kwiaty, nie zabraknie traw ozdobnych. Zamontowane zostaną ławki i siedziska, stojaki na rowery, kosze na śmieci oraz oświetlenie. Plac zabaw dla najmłodszych będzie wyposażony w piaskownicę, huśtawkę, równoważnię i drabinkę z domkiem i zjeżdżalnią.

Historia nieruchomości przy ul. Sienkiewicza 63

Przy ul. Sienkiewicza 63 znajduje się budynek pofabryczny główny oraz prawa oficyna będąca również budynkiem pofabrycznym, w którym w przeszłości zlokalizowana była administracja zakładów tekstylnych. Pochodzą one z początków XX wieku. W wyniku kolejnych remontów ich wnętrza zostały przekształcone wtórnie, z zachowaniem historycznych elementów konstrukcji i detalu.

Niewykluczone, że budynek pod numerem 63 był związany z przyległym budynkiem pofabrycznym na Sienkiewicza 61a, na co wskazują drzwi przelotowego szybu windowego i zamurowane wnęki drzwiowe w ścianie granicznej.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 5" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0001/17-00 zawartej w dniu 9 sierpnia 2017 roku. Projekt jest realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

ZOBACZ TAKŻE


Polecane aktualności

fot. ŁÓDŹ.PL

Modernizacja zajezdni Chocianowice przyspiesza. Sprawdź, jak przebiegają prace [ZDJĘCIA]

red / ŁÓDŹ.PL

Prace na terenie 120-letniej zajezdni Chocianowice prowadzone są rzez firmę Budimex na obszarze… więcej

fot. ŁÓDŹ.PL

Mural z wizerunkiem Kazimierza Górskiego odsłonięty w Szkole Mistrzostwa Sportowego [ZDJĘCIA]

red / ŁÓDŹ.PL

Podczas rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza… więcej

fot. ŁKS

ŁKS Łódź odpada z Pucharu Polski po emocjonującym meczu ze Stalą Mielec

JB / ŁÓDŹ.PL

Mogłoby się wydawać, że starcie drużyny z Ekstraklasy z pierwszoligowcem nie będzie obfitowało w… więcej

fot. Envato Elements

Powrót do szkoły - jak go przetrwać? Poradnik dla dzieci i rodziców

a.pe / ŁÓDŹ.PL

W czwartek, 1 września zaczyna się nowy rok szkolny. Przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą… więcej

fot. mat. pras.

Co robić w weekend w Łodzi? Najciekawsze wydarzenia w mieście [PRZEWODNIK]

red / ŁÓDŹ.PL

Spotkania ze sławami polskiej fantastyki, koncert Krystiana Ochmana, hity kinowe na Polówce - w… więcej

Kontakt