Teatr Powszechny w Łodzi promuje spektakl „Imagine". Trwa europejskie tournée

Hiszpania, Włochy, Belgia… Spektakl „Imagine” w reżyserii Krystiana Lupy, koprodukcja Teatru Powszechnego w Warszawie i Teatru Powszechnego w Łodzi, w październiku zostanie zaprezentowany w kilku europejskich miastach.

Podróże zagraniczne polskiego teatru możliwe są dzięki międzynarodowej współpracy w ramach projektu „Prospero. Extended Theatre”, realizowanego dzięki wsparciu z programu „Kreatywna Europa” Unii Europejskiej. 

Europejskie tournée rozpoczęło się w zabytkowym Teatro Storchi we włoskiej Modenie w ramach prestiżowego VIE Festival. „Imagine” odwiedzi jeszcze Belgię, gdzie 21 i 22 października spektakl będzie grany w Théâtre de Liège, oraz Hiszpanię – 28 i 29 października odbędą się pokazy w Teatros del Canal w Madrycie.


Polecane aktualności

fot. ŁÓDŹ.PL

Modernizacja zajezdni Chocianowice przyspiesza. Sprawdź, jak przebiegają prace [ZDJĘCIA]

red / ŁÓDŹ.PL

Prace na terenie 120-letniej zajezdni Chocianowice prowadzone są rzez firmę Budimex na obszarze… więcej

fot. ŁÓDŹ.PL

Mural z wizerunkiem Kazimierza Górskiego odsłonięty w Szkole Mistrzostwa Sportowego [ZDJĘCIA]

red / ŁÓDŹ.PL

Podczas rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza… więcej

fot. ŁKS

ŁKS Łódź odpada z Pucharu Polski po emocjonującym meczu ze Stalą Mielec

JB / ŁÓDŹ.PL

Mogłoby się wydawać, że starcie drużyny z Ekstraklasy z pierwszoligowcem nie będzie obfitowało w… więcej

fot. Envato Elements

Powrót do szkoły - jak go przetrwać? Poradnik dla dzieci i rodziców

a.pe / ŁÓDŹ.PL

W czwartek, 1 września zaczyna się nowy rok szkolny. Przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą… więcej

fot. mat. pras.

Co robić w weekend w Łodzi? Najciekawsze wydarzenia w mieście [PRZEWODNIK]

red / ŁÓDŹ.PL

Spotkania ze sławami polskiej fantastyki, koncert Krystiana Ochmana, hity kinowe na Polówce - w… więcej

Kontakt