Ułatwienia w Śródmieściu. Otwarcie Wólczańskiej i dwukierunkowa Struga

Od piątku, 25 sierpnia, w pełni dostępna będzie ul. Struga, która została przebudowana od ul. Wólczańskiej do ul. Żeligowskiego. Nowością dla kierowców będzie dwukierunkowy ruch na odcinku od ul. Żeromskiego do ul. Żeligowskiego. Wykonawca postawił już nowe sygnalizatory, wymalował nowy układ pasów, a wprowadzanie ruchu w obu kierunkach rozpocznie po godz. 18.

Nowością na ul. Struga jest również nowy przystanek przy ul. Żeromskiego, który ułatwi korzystanie z komunikacji miejskiej. Zbyt duże odległości zniechęcają do wyboru transportu zbiorowego, dlatego też powstał. Od piątku, 25 sierpnia, na swoją trasę po ul. Struga wracają autobusy linii 80 i N9.

Również w piątek ma nastąpić otwarcie ul. Wólczańskiej pomiędzy ul. Zieloną a ul. Więckowskiego, która była zamknięta na potrzeby budowy stacji kolejowej w tunelu średnicowym. Ulica Wólczańska, jak na pozostałych odcinkach, będzie również dwukierunkowa. Ułatwi to przejazd przez Śródmieście, a największą rolę odegra jako objazd, gdy PKP zamkną skrzyżowanie al. Kościuszki z ul. Zieloną, co ma nastąpić już 3 września.


Polecane aktualności

fot. ŁÓDŹ.PL

Modernizacja zajezdni Chocianowice przyspiesza. Sprawdź, jak przebiegają prace [ZDJĘCIA]

red / ŁÓDŹ.PL

Prace na terenie 120-letniej zajezdni Chocianowice prowadzone są rzez firmę Budimex na obszarze… więcej

fot. ŁÓDŹ.PL

Mural z wizerunkiem Kazimierza Górskiego odsłonięty w Szkole Mistrzostwa Sportowego [ZDJĘCIA]

red / ŁÓDŹ.PL

Podczas rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza… więcej

fot. ŁKS

ŁKS Łódź odpada z Pucharu Polski po emocjonującym meczu ze Stalą Mielec

JB / ŁÓDŹ.PL

Mogłoby się wydawać, że starcie drużyny z Ekstraklasy z pierwszoligowcem nie będzie obfitowało w… więcej

fot. Envato Elements

Powrót do szkoły - jak go przetrwać? Poradnik dla dzieci i rodziców

a.pe / ŁÓDŹ.PL

W czwartek, 1 września zaczyna się nowy rok szkolny. Przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą… więcej

fot. mat. pras.

Co robić w weekend w Łodzi? Najciekawsze wydarzenia w mieście [PRZEWODNIK]

red / ŁÓDŹ.PL

Spotkania ze sławami polskiej fantastyki, koncert Krystiana Ochmana, hity kinowe na Polówce - w… więcej

Kontakt