4 mln zł na łódzkie Domy Pomocy Społecznej

Dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz dodatkowym środkom z budżetu miasta, do 4 mln zł wzrośnie kwota przeznaczona na remonty i inwestycje w Domach Pomocy Społecznej w Łodzi.

fot. Radosław Żydowicz / UMŁ
Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na modernizację pomieszczeń kąpielowych
5 zdjęć
fot. Radosław Żydowicz / UMŁ
fot. Radosław Żydowicz /UMŁ
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

Adam Wieczorek, przewodniczący Komisji Ochrony Zdrowia i Opieki Społecznej Rady Miejskiej poinformował, że kwota przeznaczona na remonty i inwestycje w łódzkich Domach Pomocy Społecznej wzrośnie o dodatkowe 550 tys. zł. Na kwotę tę składa się dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (ok. 215 tys. zł) oraz wkład miasta (335 tys. zł). - Deklarowaliśmy, że przeznaczymy w tym roku prawie 3,5 mln zł na inwestycje i remonty w DPS-ach. Okazuje się, że dzięki dofinansowaniu z PFRON oraz dodatkowym środkom z budżetu miasta, kwota ta wzrośnie do 4 mln zł - powiedział Adam Wieczorek.

Pieniądze zostaną przeznaczone na modernizację trzech pomieszczeń kąpielowych w DPS przy ul. Złotniczej 10 (ok. 250 tys. zł), nowoczesną windę i remont klatki schodowej na DPS przy ul. Przyrodniczej 24/26 (200 tys. zł), modernizację pomieszczeń rehabilitacji w DPS przy ul. Rojnej 15 (75 tys. zł) oraz budowę podjazdu dla osób niepełnosprawnych w DPS przy ul. Krzemienieckiej 7/9 (ok. 22 tys. zł).

Ponadto w 2018 r. wykonana zostanie termomodernizacja budynku DPS przy ul. Przyrodniczej 24/26 (1,5 mln zł), remont 20 łazienek w DPS przy ul. Przybyszewskiego 255/267 (ok. 400 tys. zł) oraz nowe alejki w ogrodzie DPS przy ul. Krzemienieckiej 7/9.

Jak podkreślił Szymon Kostrzewski, zastępca dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMŁ, prace prowadzone w DPS-ach służą zarówno poprawie bazy technicznej obiektów, np. wymianie instalacji, termomodernizacji, jak również poprawie warunków bytowania pensjonariuszy. Przykładem takich prac jest wymiana mebli, odmalowywanie pomieszczeń i przestrzeni wspólnych, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej oraz wyposażenia, które na co dzień służy mieszkańcom. Np. w Centrum Rehabilitacyjno - Opiekuńczym DPS przy ul. Przybyszewskiego 255/267, dostosowując do potrzeb osób niepełnosprawnych wyremontowano 80 ze 140 łazienek, a przetarg na remont kolejnych 20 właśnie trwa.

Adam Wieczorek, przewodniczący Komisji Ochrony Zdrowia i Opieki Społecznej Rady Miejskiej w Łodzi poinformował, że oprócz środków przeznaczonych na szeroko rozumianą poprawę jakości życia mieszkańców, jest też pula przeznaczona pieniędzy na podnoszenie jakości pracy pracowników DPS. - Inwestycje, które teraz realizujemy służą temu, aby pracownikom lepiej i łatwiej się pracowało, bo wiemy jak ciężką i trudną pracę wykonują - dodał Adam Wieczorek.

Polecane aktualności

Ogrody społeczne - edycja 2024

MM / KS

Start IV, warzywno-owocowej edycji programu Ogrody Społeczne. Nabór wniosków trwa od 26 lutego do 18… więcej

Zbieramy deszczówkę i Zazieleniamy - nabór do edycji 2024

MM / KS

Miejskie dotacje na rzecz rozwiązań małej retencji i zazieleniania najbliższego otoczenia cieszą się… więcej

O Climate City Mission i NEEST w Brukseli

MM / KS

Prezydent Hanna Zdanowska uczestniczy w Brukseli w posiedzeniu URBAN Intergroup pod przewodnictwem… więcej

53 lata temu Łódź stanęła w obronie swoich praw. W Manufakturze obchodzono rocznicę strajku włókniarek.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

W 1971 r. łódzcy włókniarze i włókniarki przerwali pracę na znak protestu przeciwko podwyżkom… więcej

Pamięci Romów i Sinti zamordowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej

Tomasz Walczak / BRP

W listopadzie 1941 roku na terenie Litzmannstadt Getto Niemcy utworzyli podobóz cygański, do którego… więcej

Kontakt