74 projekty w "Planie Dla Osiedli" 2019. Sprawdź, na jakim etapie jest ich realizacja

Dwie inwestycje zakończone, 8 w trakcie realizacji, 6 na etapie procedowania - to aktualny bilans "Planu dla Osiedli" na 2019 rok. Kosztem 75 mln zł miasto zrealizuje 74 projekty, których celem jest podniesienie jakości życia mieszkańców łódzkich osiedli.

74 projekty w Planie Dla Osiedli 2019 -  fot. z arch. UMŁ
74 projekty w Planie Dla Osiedli 2019 , fot. z arch. UMŁ

Rusza długo oczekiwany "Plan dla Osiedli", czyli program inwestycji mniej spektakularnych niż w ostatnich latach, ale bardzo ważnych dla mieszkańców i ich najbliższego otoczenia. Remonty osiedlowych uliczek, ławki i kosze na śmieci, montaż nowego oświetlenia, nie tylko w centrum miasta, ale tam, gdzie łodzianie są codziennie - tuż obok ich domu, szkoły czy miejsca pracy. Na ten rok magistrat zaplanował 74 inwestycje warte ponad 75 mln zł. Najwięcej z nich dotyczy modernizacji dróg i chodników, ale także działań w zakresie edukacji, zdrowia i rekreacji. 

- Etap planowania jest już za nami i miło mi poinformować, że przystępujemy do realizacji Planu dla Osiedli. Wybraliśmy ponad 70 projektów, które zabudżetowaliśmy podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej. Ogłosiliśmy przetargi w większości z nich. Teraz przystępujemy do ich realizacji. Najwięcej projektów, bo aż 45, dotyczy remontów dróg i chodników - mówi Robert Kolczyński, dyr departamentu Architektury i Rozwoju UMŁ i zapowiada, że już w czerwcu ruszą kolejne procedury przetargowe. W kolejce czeka 16 przetargów, w ramach których wyłonieni zostaną wykonawcy mniejszych zadań, takich jak parki kieszonkowe czy skwery. Wszystkie inwestycje ukończone zostaną do grudnia tego roku.  

Program "Plan dla Osiedli" jest jednym z priorytetów trzeciej kadencji prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej. Jego celem są inwestycje nie tylko w centrum, ale również modernizacja pozostałych terenów miasta. Szczegóły inwestycji na osiedlach zostały uzgodnione podczas konsultacji społecznych i spotkań z łodzianami.

Powiązane aktualności

Polecane aktualności

Maseczki ochronne oraz rękawiczki jednorazowe, których łodzianie używają na co dzień np. w drodze do pracy, sklepu, spacerze z psem - należy wyrzucać do pojemników na odpady zmieszane.

Co zrobić ze zużytą maseczką i rękawiczkami ochronnymi?

Jolanta Baranowska / BRP

Maseczki ochronne oraz rękawiczki jednorazowe, których łodzianie używają na co dzień np. w drodze do... więcej

Jemy w Domu Burger Fest – rusza wielki festiwal burgerów na wynos!

ŁCW

Pandemia koronawirusa mocno uderzyła w lokalną branżę gastronomiczną. Chcąc wspierać restauracje w... więcej

Jak przyznaje Grażyna Jagodzka, seniorka, koordynator Telefonu Życzliwości, dziś, w erze koronawirusa wolontariusze "pracy" mają jeszcze więcej niż dotychczas.

Seniorzy pomagają seniorom w dobie koronawirusa

Jolanta Baranowska / BRP

10 wolontariuszy-seniorów Telefonu Życzliwości przeniosło swoją "pracę" do domu i odbiera telefony... więcej

Tegoroczny budżet Łódzkiego Funduszu Filmowego, w kwocie ponad 1 400 000 zł brutto, zostanie podzielony na realizację 7 filmów, które częściowo lub w całości powstaną na terenie Łodzi i województwa łódzkiego.

Wyniki Łódzkiego Funduszu Filmowego edycja 2020!

Łódź Film Commission

EC1 Łódź - Miasto Kultury wraz z Komisją Konkursową ogłasza wyniki Łódzkiego Funduszu Filmowego... więcej

„Prosimy o wpuszczanie nas bez kolejki” – apelują łódzcy wolontariusze do właścicieli sklepów

Agnieszka Rutkowska / BRP

Każdego dnia wolontariusze robią zakupy seniorom w całej Łodzi. Apel popłynął drogą meilową do... więcej

Kontakt