Budowa nowych wiaduktów na Przybyszewskiego. Wylano już pierwsze fundamenty

Wszystkie trzy części konstrukcji przechodzą kompleksową metamorfozę. W ostatnich dniach wykonano pierwsze fundamenty oraz wylano beton, aby móc rozpocząć zbrojenia kolejnych pali podporowych.

fot. Paweł Łacheta
Widać już fundamenty nowego wiadukty na Przybyszewskiego
8 zdjęć
fot. Paweł Łacheta
fot. Paweł Łacheta
fot. Paweł Łacheta
fot. Paweł Łacheta
fot. Paweł Łacheta
ZOBACZ
ZDJĘCIA (8)

– Całkowicie wyburzona jest już część północna. W ostatnich dniach wykonano tam roboty ziemne pod trzy ławy fundamentowe, w kolejnych trzech już wylano beton. Wkrótce mają się rozpocząć zbrojenia kolejnych pali podporowych, których docelowo ma powstać 60. Trwają też prace przy budowie kanalizacji deszczowej. Z uwagi na zamknięcie środkowej nitki wiaduktu aktualizowany jest harmonogram prac na najbliższe miesiące – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich

Przypomnijmy, że z powodu pogarszającego się stanu technicznego środkowej nitki wiaduktu, od 1 maja, nie jeżdżą tamtędy tramwaje. Decyzję o zamknięciu podjęto z uwagi na bezpieczeństwo pasażerów. Linia nr 6 jedzie przez al. Piłsudskiego, by zapewnić połączenie z Widzewem, a linia nr 7 pojedzie przez ul. Przybyszewskiego, ale tylko do ul. Rydza-Śmigłego i tam kieruje się na Dąbrowę. W połowie maja zostanie wykonana nakładka torowa, która umożliwi dojazd tramwajów ul. Przybyszewskiego do ul. Nurta-Kaszyńskiego, co ułatwi dojazd na Zarzew. W zastępstwie tramwajów kursuje (na wydłużonej trasie na Widzew) autobusowa linia Z11.

Wiadukt dla samochodów prowadzący na Widzew pozostaje bez zmian.

Jak będą wyglądać nowe wiadukty ul. Przybyszewskiego?

Nowe wiadukty będą miały po trzy pasy. Zarówno autobusy, jak i tramwaje MPK Łódź mają się poruszać środkową estakadą. Powstanie węzeł komunikacyjny tramwajowo-autobusowo-kolejowy, przy ul. Niciarnianej oraz ul. Papierniczej. Tutaj też powstaną parkingi, które umożliwią pozostawienie samochodu osobom chcącym udać się w dalszą podróż środkami komunikacji miejskiej. Finał inwestycji zaplanowany został na rok 2023.

Wartość projektu to prawie 87 mln zł.


Projekt pn. "Program niskoemisyjnego transportu miejskiego – przebudowa linii tramwajowej w ul. Przybyszewskiego na odcinku od Placu Reymonta do posesji nr 42 wraz z budową węzła przesiadkowego i przebudową torowiska od wiaduktów Przybyszewskiego do ul. Lodowej" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA.RPLD.03.01.03-10-0001/19 zawartej w dniu 29 lipca 2021 roku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

ZOBACZ TAKŻE

Polecane aktualności

100-lecie powołania Świętej Faustyny, patronki Łodzi. W parku „Wenecja” zorganizowano jubileuszową zabawę

Tomasz Walczak / BRP

29 czerwca 1924 roku podczas jednej z zabaw plenerowych w ówczesnym parku Wenecja w Łodzi Helena… więcej

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

"Uciekli do Mandżurii". W pasażu Schillera stanęła wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

Do 28 czerwca w pasażu Schillera będzie można obejrzeć wystawę „Uciekli do Mandżurii”, której celem… więcej

Wiwat Bractwu Kurkowemu! 200 lat najstarszej organizacji społecznej w Łodzi.

Patryk Wacławiak / BAM

W 2024 roku Łódzkie Towarzystwo Strzeleckie „Bractwo Kurkowe” obchodzi wyjątkowy jubileusz –… więcej

Kontakt