Przychodnia przy ul. Majzela po remoncie. Zobacz, jak wygląda [ZDJĘCIA]

Nowe gabinety lekarskie i zabiegowy, odnowione łazienki, rejestracja dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, nowa kolorystyka – poradnia, w której leczy się prawie 3000 pacjentów, przeszła kompleksową modernizację. Na remont wydano 400 tys. zł. 

fot. Paweł Łacheta
Przychodnia "Staromiejska" przy ul. Majzela 3 po remoncie
12 zdjęć
fot. Paweł Łacheta
fot. Paweł Łacheta
fot. Paweł Łacheta
fot. Paweł Łacheta
fot. Paweł Łacheta
ZOBACZ
ZDJĘCIA (12)

Poradnia przy ul. Majzela 3 należąca do Miejskiego Centrum Medycznego "Bałuty" przeszła remont w 2021 r. Medycy zaczęli przyjmować pacjentów w odnowionych wnętrzach z początkiem 2022 r. 

Nowe wnętrza, nowy sprzęt

– Dzięki dotacji z budżetu miasta mogliśmy zmodernizować przychodnię „Staromiejska". Poradnia została w pełni dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami czy rodziców z dziećmi w wózkach. Modernizacja była kompleksowa: wymieniliśmy stolarkę okienną i drzwi, odnowiliśmy gabinety, korytarze, pomieszczenia rejestracji oraz łazienki – w tym sanitariat dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Kupiliśmy też nowe sprzęty – w tym nowy aparat do EKG, leżanki, stoły do badania niemowląt oraz meble – mówi Marcin Sałagacki, dyrektor Miejskiego Centrum Medycznego „Bałuty". 

W poradni leczy się prawie 3000 pacjentów: w tym ponad 2300 osób dorosłych oraz ponad 500 maluchów. 

– Przychodnia zmieniła zupełnie swoje oblicze. Mamy nowy sprzęt, nowy „wizaż", co stwarza zupełnie inne, moim zdaniem doskonałe, warunki do pracy i opieki nad pacjentami. Poradnia, mimo że niewielka, zachowała standard miejskich placówek zdrowia. Jest podzielona na dwie części: dla osób dorosłych – z osobnym wejściem, rejestracją czy gabinetami lekarskimi, a także na część pediatryczną. To pozwala nam w tym trudnym czasie epidemicznym zachować bezpieczeństwo leczenia – uzupełnia Andrzej Lewiński, lekarz, kierownik poradni „Staromiejska". 

Przychodnia przyjazna małym pacjentom

Przychodnia, mimo że kompleksowo odnowiona, zachowała swój indywidualny, ciepły, kameralny wizerunek. Dzieci witają kolorowe naklejki na drzwiach oraz kolorowanki, które umilają im pobyt u lekarza. 

– Wiemy, że z powodów epidemicznych nie możemy dać dzieciom zabawek czy książeczek, ale na każdego malucha czeka malowanka i pisaki, które po skorzystaniu przez małego pacjenta można zdezynfekować – podkreśla rodzinną atmosferę placówki Halina Marciniak, kierownik zespołu pielęgniarskiego w poradni. 

Zaś sami pracownicy przychodni opiekują się... niewielkim, ale pełnym roślin patio. Załoga „Staromiejskiej" to nadal Ci sami medycy czy pielęgniarki co przed remontem. A gros pacjentów leczy się tu od wielu lat.

ZOBACZ TAKŻE

Polecane aktualności

100-lecie powołania Świętej Faustyny, patronki Łodzi. W parku „Wenecja” zorganizowano jubileuszową zabawę

Tomasz Walczak / BRP

29 czerwca 1924 roku podczas jednej z zabaw plenerowych w ówczesnym parku Wenecja w Łodzi Helena… więcej

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

"Uciekli do Mandżurii". W pasażu Schillera stanęła wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

Do 28 czerwca w pasażu Schillera będzie można obejrzeć wystawę „Uciekli do Mandżurii”, której celem… więcej

Wiwat Bractwu Kurkowemu! 200 lat najstarszej organizacji społecznej w Łodzi.

Patryk Wacławiak / BAM

W 2024 roku Łódzkie Towarzystwo Strzeleckie „Bractwo Kurkowe” obchodzi wyjątkowy jubileusz –… więcej

Kontakt