Remont Przybyszewskiego wkracza w drugi etap. Zmiany w komunikacji MPK Łódź

Modernizacja ul. Przybyszewskiego jest podzielona na trzy części. Za 2 tygodnie, w poniedziałek (1 sierpnia), wystartuje jej drugi etap. Prace obejmą wymianę jezdni, chodników i torowiska.

fot. ŁÓDŹ.PL
Drugi etap remontu Przybyszewskiego obejmie odcinek od ul. Grabowej do pl. Reymonta
6 zdjęć
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (6)

Wykonawca przebudowy drugiego etapu ul. Przybyszewskiego ma rok na oddanie ulicy do użytku. Prace obejmą odcinek od ul. Grabowej do pl. Reymonta. Start zaplanowano 1 sierpnia – dokładnie za 2 tyg. 

Inwestycja, którą wykona Budomal, będzie realizowana w systemie projektuj-buduj. Oznacza to, że firma najpierw musi przygotować projekt, zdobyć niezbędne uzgodnienia i pozwolenia, a następnie zrealizować całą budowę. 

Nie znaczy to jednak, że pierwsze tygodnie upłyną jedynie na sprawach papierkowych”. Budomal nie zamierza tracić czasu i część prac, które nie wymagają pozwoleń na budowę, zacznie realizować już w sierpniu. Ekipa rozpocznie inwestycję od demontażu trakcji, torowiska i zerwaniu starej nawierzchni.

Remont Przybyszewskiego - zmiany MPK Łódź

Wejście wykonawcy na kolejny odcinek ul. Przybyszewskiego oznacza zmiany w komunikacji. Co ważne, trasę zmienią przede wszystkim tramwaje linii 3. Zamiast skręcać ze Stajni Jednorożców w ul. Piotrkowską, pojadą one trasą WZ do skrzyżowania marszałków, a dalej al. Rydza-Śmigłego. Stamtąd skręcą w ul. Przybyszewskiego i dojadą do ul. Nurta-Kaszyńskiego.

Autobusy komunikacji zastępczej pojadą wyremontowaną wcześniej ul. Zarzewską. To właśnie ona i równoległa do ul. Przybyszewskiego ul. Milionowa będą podstawowymi objazdami na czas przebudowy. 

Jak zmieni się ul. Przybyszewskiego?

Zakres prac od pl. Reymonta do ul. Grabowej obejmie całą szerokość pasa drogowego, w tym m.in. przebudowę 800 m jezdni i chodników ze zjazdami, budowę miejsc parkingowych, przebudowę oświetlenia, wymianę słupów, infrastruktury podziemnej poszczególnych gestorów, przebudowę odwodnienia, wykonanie nasadzeń zieleni w postaci drzew oraz krzewów.

Do tego doliczyć należy oczywiście przebudowę całej infrastruktury tramwajowej na tym odcinku – torowej, sieciowej i przystankowej, w tym montaż tablic Informacji Pasażerskiej oraz stylizowanych wiat przystankowych.

We współpracy z Łódzką Spółka Infrastrukturalną przebudowany zostanie również wodociąg.


Projekt pn. "Program niskoemisyjnego transportu miejskiego – przebudowa linii tramwajowej w ul. Przybyszewskiego na odcinku od Placu Reymonta do posesji nr 42 wraz z budową węzła przesiadkowego i przebudową torowiska od wiaduktów Przybyszewskiego do ul. Lodowej" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA.RPLD.03.01.03-10-0001/19 zawartej w dniu 29 lipca 2021 roku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

ZOBACZ TAKŻE

Polecane aktualności

100-lecie powołania Świętej Faustyny, patronki Łodzi. W parku „Wenecja” zorganizowano jubileuszową zabawę

Tomasz Walczak / BRP

29 czerwca 1924 roku podczas jednej z zabaw plenerowych w ówczesnym parku Wenecja w Łodzi Helena… więcej

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

"Uciekli do Mandżurii". W pasażu Schillera stanęła wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

Do 28 czerwca w pasażu Schillera będzie można obejrzeć wystawę „Uciekli do Mandżurii”, której celem… więcej

Wiwat Bractwu Kurkowemu! 200 lat najstarszej organizacji społecznej w Łodzi.

Patryk Wacławiak / BAM

W 2024 roku Łódzkie Towarzystwo Strzeleckie „Bractwo Kurkowe” obchodzi wyjątkowy jubileusz –… więcej

Kontakt