Metamorfoza pasażu Schillera. Kto zazieleni pasaż obok Piotrkowskiej? [WIZUALIZACJE]

Miasto szuka firmy, która przebuduje pasaż przy ul. Piotrkowskiej. Przybędzie ponad 50 drzew, będą nowe ławki, fontanna zostanie przebudowana, zniknie za to parking.

fot. wiz.
Kto zazieleni pasaż Schillera?
8 zdjęć
fot. wiz.
fot. wiz.
fot. wiz.
fot. wiz.
fot. wiz.
ZOBACZ
ZDJĘCIA (8)

Pasaż im. Schillera, który łączy ul. Piotrkowską z ul. Sienkiewicza, czeka zielona rewolucja. Zostanie przebudowany i zazieleniony w programie rewitalizacji centrum. Miasto ogłosiło właśnie przetarg na wykonawcę inwestycji. Zgodnie z planem, remont powinien się rozpocząć pod koniec wakacji i potrwa 12 miesięcy.

Co się zmieni na pasażu Schillera?

– Wymienimy całą jego nawierzchnię i sieci podziemne. Postawimy nowe ławki, stojaki i zamontujemy nowe oświetlenie. Pasaż bardzo mocno się zazieleni. Posadzimy na nim ponad 50 drzew. Część w gruncie, kolejne w dużych donicach – zapowiada Olga Kassyańska z Zarządu Inwestycji Miejskich.

Kulista fontanna przed Centrum Kontaktów z Mieszkańcami zostanie rozebrana. Zastąpi ją nowa, posadzkowa, która powstanie bliżej ulicy Piotrkowskiej. Zlikwidowany zostanie także parking przed Domem Technika.

Wielkie zmiany w okolicy Piotrkowskiej

Przebudowa pasażu Schillera to część większych zmian w tej części Śródmieścia. Miasto wyremontuje także dwie fabryki przy ul. Sienkiewicza, które sąsiadują z pasażem i przylegającą do nich kamienicę przy ul. Piotrkowskiej 118. W fabrykach w parterze zostanie przebita brama, dzięki czemu będziemy mogli przespacerować się w głąb kwartału.

W kamienicy przy ul. Piotrkowskiej po remoncie powstaną mieszkania i lokale usługowe, a w fabrykach lokale usługowe oraz biura.

Kolejna inwestycja w tym rejonie to przebudowa placu Komuny Paryskiej, na którym pojawi się m.in. nowy plac zabaw. Obok niego, przy ul. Tuwima 10 kończy się z kolei remont zabytkowej fabryki, która zamieni się w Centrum Aktywności Miejskiej. Z niej będzie można pospacerować nowym pasażem w kierunku ul. Moniuszki i dojść do Mediateki. Nowoczesna, multimedialna biblioteka powstaje w dwóch willach wybudowanych przez Ludwika Meyera, a jej otwarcie planowane jest na wiosnę.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 5" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0001/17-00 zawartej w dniu 9 sierpnia 2017 roku. Projekt jest realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

ZOBACZ TAKŻE

Polecane aktualności

100-lecie powołania Świętej Faustyny, patronki Łodzi. W parku „Wenecja” zorganizowano jubileuszową zabawę

Tomasz Walczak / BRP

29 czerwca 1924 roku podczas jednej z zabaw plenerowych w ówczesnym parku Wenecja w Łodzi Helena… więcej

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

"Uciekli do Mandżurii". W pasażu Schillera stanęła wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

Do 28 czerwca w pasażu Schillera będzie można obejrzeć wystawę „Uciekli do Mandżurii”, której celem… więcej

Wiwat Bractwu Kurkowemu! 200 lat najstarszej organizacji społecznej w Łodzi.

Patryk Wacławiak / BAM

W 2024 roku Łódzkie Towarzystwo Strzeleckie „Bractwo Kurkowe” obchodzi wyjątkowy jubileusz –… więcej

Kontakt