Nowa formuła DOZ Maraton Łódź 2018. Tu sprawdzisz, co się zmieni

Wiele nowych atrakcji czeka na uczestników przyszłorocznego DOZ Maraton Łódź, który odbędzie się w dniach 13-15 kwietnia. Oprócz biegu głównego na dystansie 42 kilometrów i 195 metrów organizatorzy przygotowali też krótsze trasy. Po raz pierwszy biegacze będą mogli spróbować swych sił również w półmaratonie i biegu na 5 km.

fot. z arch. UMŁ
Maraton Łódź
2 zdjęcia
fot. z arch. UMŁ
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

- Chcemy spróbować czegoś nowego, chcemy się wyróżnić na tle innych biegów maratońskich w naszym kraju. Impreza rozpocznie się w piątek 13, ale mam nadzieję, że ten dzień będzie bardzo szczęśliwy dla wszystkich, którzy przyjadą do Łodzi - powiedział w czwartek na konferencji prasowej pierwszy wiceprezydent miasta Tomasz Trela.

Dyrektor łódzkiego maratonu Michał Drelich poinformował, że konieczność wprowadzenia zmian w formule imprezy potwierdziła niedawna konferencja we Frankfurcie, na której spotkali się organizatorzy imprez biegowych z całego świata. - Po wielu latach organizacji maratonu doszliśmy do przekonania, że rynek biegowy systematycznie się zmienia. Potwierdziła to konferencja we Frankfurcie. Biegacze oczekują bardziej otwartej formuły imprezy, większej dostępności. Stąd też w przyszłym roku wraz z maratonem zaproponujemy półmaraton, a zamiast biegu na 10 km odbędzie się bieg na 5 km. W programie pozostaną biegi dziecięce - wyjaśnił Drelich.

Kolejną nowością ma być możliwość pokonania trasy maratonu na raty, w sześcioosobowych sztafetach. - Łącznie każda drużyna pokona dystans 42 kilometrów 195 metrów, rozłożony na odcinki 5, 10, 5, 10, 5 i 7,195 km - wyjaśnił Drelich.

Trasy poszczególnych biegów nie zostały jeszcze wyznaczone, ale wszystko wskazuje na to, że maratończycy i półmaratończycy wystartują razem. W połowie dystansu stawka uczestników się rozdzieli. Półmaratończycy wbiegną na metę w Atlas Arenie, a maratończycy ruszą na drugą, ale inną pętlę po mieście.

- Mam nadzieję, że nowa formuła będzie bardzo atrakcyjna dla wszystkich, którzy będą chcieli wziąć udział w biegach głównych. Liczę też na to, że całe rodziny będą przyjeżdżały do Łodzi już w piątek. Dzień później jest bieg na 5 km, który uczestnicy maratonu będą mogli potraktować jako przebieżkę i przygotowanie do większego wysiłku. Później dzieciaki będą mogły pobiec w Kids Runie. Kulminacja nastąpi w niedzielę, w ramach maratonu lub półmaratonu. Myślę, że to dobre zmiany - powiedział Trela.

Podobnie jak w ubiegłym roku DOZ Maraton Łódź ma być promowany jako najgłośniejszy maraton w Polsce. Wzdłuż trasy ponownie pojawi się więc 26 punktów kibicowania z muzyką na żywo. Za dobór artystów będzie odpowiedzialny Wojciech Łuszczykiewicz, lider zespołu Video.

Zapisy do przyszłorocznej edycji DOZ Maraton Łódź będą prowadzone dwutorowo - klasycznie i charytatywnie. - Wybranie ścieżki charytatywnej oznacza wyższą opłatę, która jest dobrowolną darowizną na rzecz jednej z trzech organizacji partnerskich. Na cele charytatywne przeznaczyliśmy 25 procent dostępnych pakietów startowych – poinformował Drelich. Rejestracja uczestników na platformie SlotMarket.pl rozpocznie się 6 grudnia o godz. 12. Dla osób planujących start w łódzkim maratonie przygotowano bezpłatne treningi, które od 10 grudnia do końca marca będą się odbywały w środy i niedziele. Uczestnicy zajęć zostaną podzieleni na trzy grupy – początkującą, średnio zaawansowaną oraz zaawansowaną – i będą ćwiczyć pod okiem doświadczonych trenerów.

Więcej informacji o imprezie można znaleźć na stronie lodzmaraton.pl oraz na profilu facebook.com/lodzmaraton.

ZOBACZ TAKŻE

Polecane aktualności

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

"Uciekli do Mandżurii". W pasażu Schillera stanęła wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

Do 28 czerwca w pasażu Schillera będzie można obejrzeć wystawę „Uciekli do Mandżurii”, której celem… więcej

Wiwat Bractwu Kurkowemu! 200 lat najstarszej organizacji społecznej w Łodzi.

Patryk Wacławiak / BAM

W 2024 roku Łódzkie Towarzystwo Strzeleckie „Bractwo Kurkowe” obchodzi wyjątkowy jubileusz –… więcej

Warsztaty Twinning Learning Programme w Warszawie

MM / KS

Celem programu Miast Bliźniaczych jest pomoc miastom we wzajemnym uczeniu się i powielaniu… więcej

Piknik na Fali na zakończenie 10 Łódzkich Senioraliów

Katarzyna Jarosińska / Oddział ds. Polityki Senioralnej i Zdrowotnej

W ramach tegorocznej jubileuszowej edycji Łódzkich Senioraliów w dniu 24 maja w godz. 11:00 - 14:00… więcej

Kontakt