Urodziny Łodzi. Spacery, warsztaty i wydarzenia specjalne [PRZEWODNIK]

W urodzinowy weekend na łodzian czeka ponad 100 trakcji. O koncertach i wydarzeniach na ul. Piotrkowskiej już pisaliśmy, pora na inne imprezy: wycieczki, pikniki, warsztaty i wydarzenia specjalne.

fot. Łacheta
Spacery, warsztaty, pikniki i wydarzenia specjalne – ponad 100 atrakcji czeka na łodzian w urodzinowy weekend w Łodzi
3 zdjęcia
fot. Łacheta
fot. Łacheta
fot. Łacheta
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

Warsztaty

Program urodzinowych wydarzeń przygotowało wiele instytucji kultury. Ciekawą ofertę, w tym warsztaty oraz specjalną przestrzeń dla dzieci, ma EC1, które w ten weekend można zwiedzić za złotówkę. Za 2 zł wejdziemy natomiast do Miejskiej Galerii Sztuki. 

Warsztaty, oprowadzania i inne aktywności zaplanowano m.in. w willi Kindermanna, Muzeum Kinematografii, Muzeum Miasta Łodzi, Centralnym Muzeum Włókiennictwa, Miejskiej Strefie Kultury, Teatrze Powszechnym, we wszystkich oddziałach Muzeum Tradycji Niepodległościowych, a także w Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym oraz Muzeum Sztuki i pałacu Herbsta.

Urodziny na sportowo

Nie zabraknie też atrakcji sportowych. Na stadionie przy al. Unii Lubelskiej odbędzie się specjalny urodzinowy mecz ŁKS Łódź – Skra Częstochowa, poprzedzony otwartym piknikiem także dla osób, które nie posiadają biletów. 

W programie urodzin znalazła się też ceremonia zamknięcia trwających w Łodzi od 17 lipca Europejskich Igrzysk Akademickich 2022. Do urodzin przygotowane są również łódzkie kąpieliska – w aquaparku „Fala” czekać będą wodne animacje (a dodatkowo, 29 lipca, bilety promocyjne), a na pływalni przy ul. Sobolowej –„party wodne” (29 lipca).

„Świętowanie przez zwiedzanie"

W urodzinowej odsłonie zaprezentuje się też Orientarium. Posiadacze biletów będą mogli brać udział w specjalnych oprowadzaniach i warsztatach dla dzieci. Na pikniki z animacjami udać się będzie można do parku Źródliska oraz do Biblioteki Tuvim.   

Formuła „świętowania przez zwiedzanie” powraca po 2 latach przerwy. Łodzianie będą mogli zwiedzić obiekty na co dzień niedostępne do zwiedzania, m.in. lotnisko, Grupową Oczyszczalnię Ścieków, zajezdnię MPK przy ul. Limanowskiego, Łódzką Sortownię Odpadów Komunalnych, kulisy Teatru Muzycznego, kampus Politechniki Łódzkiej, stadion Widzewa, Urząd Miasta Łodzi oraz Fabrykę Aktywności Miejskiej. 

W programie są też spacery, podczas których łodzianie wędrować będą szlakiem najpiękniejszych łódzkich podwórek i murali, śladami Łodzi wielokulturowej i filmowej oraz „nurtem” niewidocznej rzeki Łódki. Będzie można spacerować także tropami znanych kobiet i łódzkich artystów, rewitalizowaną ul. Włókienniczą oraz innymi odnawianymi przestrzeniami, np. Księżym Młynem.  

Więcej informacji na stronie 599. Urodzin Łodzi.

ZOBACZ TAKŻE

Polecane aktualności

Pamięci lotnika-bohatera. 84. rocznica bitwy o Anglię.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

10 lipca 1940 r. rozpoczęła się trwająca kilka miesięcy bitwa o Anglię. W Łodzi upamiętniono… więcej

100-lecie powołania Świętej Faustyny, patronki Łodzi. W parku „Wenecja” zorganizowano jubileuszową zabawę

Tomasz Walczak / BRP

29 czerwca 1924 roku podczas jednej z zabaw plenerowych w ówczesnym parku Wenecja w Łodzi Helena… więcej

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

"Uciekli do Mandżurii". W pasażu Schillera stanęła wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

Do 28 czerwca w pasażu Schillera będzie można obejrzeć wystawę „Uciekli do Mandżurii”, której celem… więcej

Kontakt