Zamknięta Zielona odżyje! Przybędzie drzew, ławek i imprez w centrum Łodzi

Drążenie tunelu pod Łodzią i budowa podziemnej stacji Śródmieście przy skrzyżowaniu ul. Zielonej z ul. Zachodnią zamknęły pierwszą z tych ulic na długie miesiące. Przełożyło się to na dużo mniejszy ruch w lokalach i szukanie pomysłu, jak pomóc przedsiębiorcom w tym trudnym czasie.

fot. Radosław Jóźwiak
Zielona znów będzie zielona

– Razem z firmami z ul. Zielonej i Fundacją Ulicy Piotrkowskiej myśleliśmy o podobnych rzeczach: wprowadzeniu zieleni, postawieniu ławek, stworzeniu bardziej atrakcyjnej i przyjaznej przestrzeni, która zachęci do spędzania tutaj czasu. Do współpracy udało się zaangażować kolejnych partnerów i w efekcie na początku wakacji ul. Zielona zacznie się zmieniać – mówi Piotr Kurzawa, menedżer ul. Piotrkowskiej.

Drzewa, ławki i gastronomia

Przy ul. Zielonej od ul. Piotrkowskiej do placu budowy przystanku kolejowego pod ul. Kościuszki staną nowe ławki. Kupi je Łódzka Spółka Infrastrukturalna, która wyremontowała zabytkową kamienicę Aurbachów pod numerem 6 i urządza jej najbliższe otoczenie. Zarząd Zieleni Miejskiej wystawi w donicach kilkumetrowe graby. Zarząd Dróg i Transportu zmienia organizację ruchu – po nieparzystej stronie ul. Zielonej zostanie powiększona strefa piesza, a postój taksówek zostanie przeniesiony na ul. Narutowicza.

– To pierwszy etap zmian. Drugim będzie animowanie tej przestrzeni, będziemy organizować tam imprezy i wydarzenia podobne do tych, jakie łodzianie znają z ul. Piotrkowskiej – zapowiada Kurzawa.

Restauracja Pawła Zynera

Pierwsze wydarzenie, jeszcze przed tymi wszystkimi zmianami, przed nami – w ostatnim tygodniu czerwca Paweł Zyner, właściciel restauracji Anatewka, otworzy przy ul. Zielonej 6 nowy lokal. Będzie to połączenie restauracji z pubem w kamienicy Aurbachów.

Zaplanowane zmiany w wyglądzie ul. Zielonej będą zauważalne już w lipcu. Kiedy ulica się zieleni i przybędzie na niej ławek, odbędzie się tam pierwsza z cyklu planowanych imprez. Zmiana Zielonej ma być całoroczna, obejmie również okres zimowy.

ZOBACZ TAKŻE

Polecane aktualności

Dla pokoju i praw człowieka! "Błękitny marsz" z okazji Międzynarodowego Dnia Pokoju

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

Błękitno-biały marsz pochód przeszedł ulicą Piotrkowską, wznosząc apele o dialog i przyjaźń między… więcej

Młodzież Obywatelska – projekt na rzecz aktywizacji młodych mieszkańców Łodzi

Olha Skvyrska

Instytut Nowych Technologii realizuje od lat projekty, które mają na celu promowanie innowacji w… więcej

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zagładzie Romów i Sinti. Pamiętamy o tragicznym losie tych narodów w okresie II wojny światowej

Tomasz Walczak / BRP

2 sierpnia to wyjątkowa i tragiczna data dla Romów i Sinti. Właśnie tego dnia, dokładnie 80 lat… więcej

W rocznicę Marszu Głodowego Kobiet - największego protestu w Polsce po Sierpniu 1980 roku

Tomasz Walczak / BRP

W 43. rocznicę Marszu Głodowego, który odbył się 30 lipca 1981 roku wiceprezydent Łodzi Adam… więcej

Historycznie na nowym Starym Rynku. 601. rocznica nadania Łodzi praw miejskich.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

Łódź oficjalnie ukończyła 601. Po latach przerwy spowodowanej remontem obchody rocznicy lokacji… więcej

Kontakt