Rusza Miejska Strefa Kultury w Łodzi. Połączy pięć domów kultury

Od pierwszego listopada na mapie kulturalnej miasta pojawi się nowe miejsce. To Miejska Strefa Kultury w Łodzi. To nowa instytucja powołana w oparciu o pięć dotychczas działających domów kultury. Co to oznacza?

fot. ŁÓDŹ.PL
Rusza Miejska Strefa Kultury w Łodzi

Powstanie MSK to działanie administracyjne, które ma ułatwić funkcjonowanie równorzędnych 15 filii strefy, którymi będą wszystkie działające do tej pory placówki kultury funkcjonujące w starej strukturze. Ważnymi elementami zmian będzie także powstanie wspólnej strony internetowej, wizualizacji i spójnej komunikacji co ułatwi mieszkańcom korzystanie z pełnej oferty. Nadal będą odbywać się dotychczasowe zajęcia, a nowa, rozszerzona oferta kulturalna będzie przedstawiona mieszkańcom po powołaniu nowego dyrektora, wyłonionego w drodze  konkursu.

- To bardzo ważne by mieszkańcy mieli poczucie ciągłości funkcjonowania dawnych domów kultury w ramach nowej instytucji. Każdy, kto korzystał już zajęć, wydarzeń, kursów będzie mógł nadal z nich korzystać. Podkreślam, że zmiany dotyczą sposobu zarządzania, a w przyszłości liczę na to, że oferta dla łodzian będzie po prostu znacznie ciekawsza i różnorodna dzięki skupieniu się pracowników na jej uatrakcyjnieniu i rozbudowie - mówi Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent miasta Łodzi odpowiedzialna za kulturę. 

Konkurs na stanowisko dyrektora 

Od pierwszego listopada nastąpi także powierzenie obowiązków dyrektora panu Arturowi Gieruli, dotychczasowemu dyrektorowi Centrum Kultury Młodych, który będzie administrował instytucją, aż do czasu wyłonienia nowego dyrektora w konkursie. Przygotuje od strony administracyjno-technicznej przejęcie obowiązków przez nowego dyrektora. Konkurs ogłoszony zostanie w połowie listopada, a powołanie nowego dyrektora powinno nastąpić w lutym przyszłego roku. Do tej pory filie działać będą zgodnie z obecnymi założeniami.

- Do czasu powołania nowego dyrektora, zajmę się między innymi  tworzeniem organizacji wewnętrznej instytucji na podstawie obowiązujących w 5 instytucjach dokumentów i dobrych praktyk. Bardzo ważnym elementem zarządzania instytucją w tym okresie będzie także przygotowanie wspólnych wniosków do MKiDN oraz innych instytucji i organizacji zajmujących się wsparciem finansowym rozwoju kultury w naszym kraju - mówi Artur Gierula.

Rozbudowa kulturalnej infrastruktury

Miejska Strefa Kultury docelowo ma być instytucją, która w oparciu o wiedzę i doświadczenie pracowników oraz wspólną infrastrukturę ( np. sprzęt nagłaśniający, sceny i inne elementy zaplecza technicznego), będzie po prostu lepiej odpowiadać na potrzeby łodzian i rozbudowywać ofertę dla każdej z grup wiekowych naszego miasta.

ZOBACZ TAKŻE

Polecane aktualności

Pamięć o Marszałku

Tomasz Walczak / BRP

Z okazji przypadającej 12 maja 89. rocznicy śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego złożono kwiaty… więcej

Odebrano im dzieciństwo. Przywracamy im pamięć.

Tomasz Walczak / BRP

Narodowy Dzień Zwycięstwa - 8 maja to również Święto Dzieci Wojny. W Łodzi, przed Pomnikiem… więcej

Witaj Maj, piękny Maj

Andrzej Janecki / BAM

Mszą św. sprawowaną w intencji Ojczyzny w bazylice archikatedralnej rozpoczęły się wojewódzkie… więcej

Wiwat Biało-Czerwona!

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

Marsz ze 123-metrową flagą Polski uświetnił obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.… więcej

10. rocznica kanonizacji Papieża-Polaka

Patryk Wacławiak / BAM

W 10. rocznicę kanonizacji Świętego Jana Pawła II – pamiętamy o Honorowym Obywatelu Miasta Łodzi.… więcej

Kontakt