Wkrótce otwarcie Fabryki Aktywności Miejskiej. Przyjdź na Drzwi Otwarte! [PROGRAM]

Fabryka Aktywności Miejskiej przy ul. Tuwima 10 to nowy adres na mapie łódzkich miejsc. Wielkie otwarcie zaplanowane jest na 13 i 14 maja. Z tej okazji zaplanowano warsztaty plastyczne i kulinarne, wystawy prac artystów i wiele innych atrakcji. 

fot. ŁÓDŹ.PL
Na otwarcie Fabryki Aktywności Miejskiej zaplanowano wiele atrakcji
6 zdjęć
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (6)

W Fabryce Aktywności Miejskiej przy ul. Tuwima 10 będą odbywały się warsztaty, np. dotyczące integracji i migracji cudzoziemców, spotkania z seniorami, konsultacje społeczne, spotkania dotyczące budżetu obywatelskiego i innych inicjatyw dla mieszkańców, spotkania grup mniejszościowych.

- Chcemy, żeby Fabryka Aktywności Miejskiej była miejscem chętnie odwiedzanym przez łodzian. Żeby to tutaj odbywały się ważne dla nas wszystkich rozmowy o tym, jak zmieniać miasto, co trzeba poprawić i w jakim kierunku podążać, by wszyscy mieszkańcy czuli się w nim dobrze – mówi Adam Pustelnik, pierwszy wiceprezydent miasta Łodzi.

Drzwi Otwarte w Fabryce Aktywności Miejskich

Przedsmak tego, co na co dzień będzie się działo przy ul. Tuwima 10, już podczas Drzwi Otwartych 13 i 14 maja.

- Zapraszamy wszystkich do zwiedzania fabryki i korzystania z licznych atrakcji. Zaplanowaliśmy m.in. wystawy fotograficzną oraz prac studentów ASP, warsztaty z szycia pacynek dla dzieci, pokazy robienia makijażu oraz kulinarne spotkania pod hasłem ukraińskich wypieków – mówi Agata Burlińska, z-ca dyr. Biura Aktywności Miejskiej.

DRZWI OTWARTE  FABRYKI AKTYWNOŚCI MIEJSKIEJ, ul. Tuwima 10
13 maja w godz. 10:00–18:00
14 maja w godz. 10:00–16:00

Historia fabryki Wagnera

Dawny adres Przejazd 10 to dziś Tuwima 10. Założona na tym terenie przez Jana Wagnera niewielka fabryka wyrobów bawełnianych z czasem zmieniła się w duże przedsiębiorstwo. W 1881 r. Henryk Wagner, syn Jana, postawił w tym miejscu fabrykę maszyn i przyborów tkackich. W zakładzie zatrudnionych było kilkadziesiąt osób, a jego roczny obrót wynosił 90 tysięcy rubli. Podczas I wojny światowej produkcja mocno zahamowała, ale tylko po to, by rozpędzić się ze zdwojoną siłą w okresie międzywojennym. Spadkobiercy rozwijali fabrykę, a ich inwestycje zwracały się z nawiązką. Po II wojnie światowej zakład został upaństwowiony, ale wciąż produkował części do maszyn włókienniczych. W kolejnych latach został przekształcony w miejsce dla handlu i usług.


Projekt pn. "Rewitalizacja przestrzeni miejskiej przy ul. Moniuszki 3, 5 i Tuwima 10 (Program Nowe Centrum Łodzi)" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0002/16 zawartej w dniu 30 maja 2017 roku. Projekt realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

ZOBACZ TAKŻE

Polecane aktualności

Wiwat Bractwu Kurkowemu! 200 lat najstarszej organizacji społecznej w Łodzi.

Patryk Wacławiak / BAM

W 2024 roku Łódzkie Towarzystwo Strzeleckie „Bractwo Kurkowe” obchodzi wyjątkowy jubileusz –… więcej

Warsztaty Twinning Learning Programme w Warszawie

MM / KS

Celem programu Miast Bliźniaczych jest pomoc miastom we wzajemnym uczeniu się i powielaniu… więcej

Piknik na Fali na zakończenie 10 Łódzkich Senioraliów

Katarzyna Jarosińska / Oddział ds. Polityki Senioralnej i Zdrowotnej

W ramach tegorocznej jubileuszowej edycji Łódzkich Senioraliów w dniu 24 maja w godz. 11:00 - 14:00… więcej

Pamięć o Marszałku

Tomasz Walczak / BRP

Z okazji przypadającej 12 maja 89. rocznicy śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego złożono kwiaty… więcej

Odebrano im dzieciństwo. Przywracamy im pamięć.

Tomasz Walczak / BRP

Narodowy Dzień Zwycięstwa - 8 maja to również Święto Dzieci Wojny. W Łodzi, przed Pomnikiem… więcej

Kontakt