Arturówek i inne projekty

W tegorocznym budżecie obywatelskim łodzianie złożyli 856 projektów - w tym 156 sportowo-rekreacyjnych - na łączną kwotę 24 mln zł. Jedną z propozycji jest kompleksowa modernizacja kąpieliska Arturówek.

- Bardzo się cieszę, że drugą pod względem liczebności grupę projektów tworzą te związane ze sportem i rekreacją. To dowód na to, że mieszkańcy Łodzi lubią aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu i mają pomysły na uatrakcyjnienie tej otwartej przestrzeni. Wiele projektów dotyczy obszarów rekreacyjnych, takich jak Arturówek, Stawy Jana i Stawy Stefańskiego. Mamy wiele projektów inwestycyjnych, ale są też projekty miękkie, takie jak zajęcia jogi w parku, zajęcia unihokeja a nawet sadzenie roślin miododajnych na terenie obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Aktywność i pomysłowość łodzian jest więc duża – poinformowała wiceprezydent Łodzi Joanna Skrzydlewska.

Mieszkańcy naszego miasta w tym roku w szczególności upodobali sobie pump tracki – czyli specjalne tory do wyczynowej jazdy rowerem lub na rolkach. Tradycyjnie też na terenie całej Łodzi przygotowano też projekty nowych siłowni plenerowych oraz stref street workout.

Aż sześć projektów dotyczy Arturówka i osiedla Łagiewniki. - Jednym z pomysłów jest kompletna modernizacja kąpieliska, wymiana piasku, stworzenie profesjonalnego stanowiska ratowniczego i wprowadzenie małej infrastruktury rekreacyjnej, takiej, żeby wygodnie wypocząć,  by móc skorzystać z leżaków, siedzisk i innych urządzeń – powiedział dyrektor MOSiR Łukasz Kucharski. Projekty związane z modernizacją jednego z najpopularniejszych miejsc wypoczynku łodzian opiewają na 3 mln 212 tys. zł.

W tegorocznym budżecie obywatelskim będzie można głosować od 6 do 30 listopada, a wyniki zostaną ogłoszone przed końcem bieżącego roku.

Polecane aktualności

Nowe zjeżdżalnie w aquaparku -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Ponad pół kilometra nowych zjeżdżalni na Fali. Kolejne atrakcje łódzkiego aquaparku

Tomasz Walczak / BKSiDŁ

Banzai, Twister, Thunder i Anaconda – to nazwy nowych zjeżdżalni, które 14 sierpnia zostały... więcej

MCM Widzew -  Fot. Radosław Żydowicz/UMŁ

Miejskie centra medyczne z pomocą dla łodzian. W dobie pandemii skorzystało z nich ponad dwa tysiące nowych pacjentów

Tomasz Walczak/BKSiDŁ/info: BRPPM

Ostatnie miesiące były testem dla funkcjonowania służby zdrowia. Dobrze zdały go miejskie centra... więcej

Kamienica przy ul. Sienkiewicza 22 - wizualizacja

Łódź rewitalizacja. Kolejna kamienica przy ul. Sienkiewicza odzyska blask

Małgorzata Loeffler / ZIM

Zielone podwórko do sąsiedzkich spotkań, a obok świetlica, lokale usługowe i kameralne przestrzenie... więcej

Organizacja ruchu w Święto Wojska Polskiego

15 sierpnia (sobota) w godz. ok. 10:00–13:30 na pl. Katedralnym odbędą się uroczyste obchody Święta... więcej

Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi i Magdalena Jander, prezes i współzałożycielka firmy UVera -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Łódzki start-up najlepszy w Europie

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Bakterie sprzed 2 miliardów lat pozwoliły łódzkiemu start-up’owi UVera zdobyć 2,5 miliona Euro... więcej

Kontakt