Centrum Nauki i Techniki EC1. Największa ścieżka edukacyjna gotowa

Gotowa jest już największa ścieżka edukacyjna w Centrum Nauki i Techniki EC1. Jest ona unikatową częścią powstającej wystawy, której eksponaty pozwolą prześledzić nie tylko historię zabytkowej elektrowni, ale dają możliwość zapoznać się z wciąż używanymi technologiami produkcji prądu.

mat. UMŁ
EC1
2 zdjęcia
mat. UMŁ
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

W powstającym Centrum Nauki i Techniki EC1 trwa przygotowywanie wystawy uczącej poprzez eksperymenty i zabawę. Dla zwiedzających zaprojektowano trzy ścieżki tematyczne:

  • "Przetwarzanie energii" to gotowa już ścieżka poświęcona procesowi produkcji energii. Szczególną atrakcją w ramach tej ekspozycji będzie możliwość obejrzenia mappingu na historycznym turbozespole Brown Boveri. Wśród stanowisk wystawy pojawią się także między innymi kiosk multimedialny, makieta elektrowni szczytowopompowej, czy stanowisko między kotłami, imitujące rzeczywiste warunki panujące przy kotłach w elektrociepłowni.
  • "Rozwój wiedzy i cywilizacji" to ścieżka nawiązująca bezpośrednio do rzeczywistości i naukowego poznania świata, oferująca m.in. stanowisko dotyczące odnawialnych źródeł energii.
  • Scenariusz ścieżki "Mikroświat - Makroświat" zakłada przybliżenie zwiedzającym obiektów i zjawisk niezauważalnych gołym okiem i przekraczających granicę intuicyjnego poznania.    

Zwiedzający będą mogli zobaczyć unikatowe połączenie nowych technologii z historycznymi wnętrzami, które staną się częścią ekspozycji. Zaprojektowane stanowiska będą umożliwiały odwiedzającym interakcję oraz prowadzenie eksperymentów i stawianie własnych hipotez. Centrum Nauki i Techniki EC1 oprócz wystaw oferować będzie także zajęcia popularyzatorskie i edukacyjne.

Aranżacja, wykonanie ekspozycji i wyposażenia Centrum Nauki i Techniki w Łodzi kosztować będzie ponad 45 mln zł i obejmie ok. 18 tys m kw. powierzchni wystawienniczej.

ZOBACZ TAKŻE

Polecane aktualności

Dla pokoju i praw człowieka! "Błękitny marsz" z okazji Międzynarodowego Dnia Pokoju

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

Błękitno-biały marsz pochód przeszedł ulicą Piotrkowską, wznosząc apele o dialog i przyjaźń między… więcej

Młodzież Obywatelska – projekt na rzecz aktywizacji młodych mieszkańców Łodzi

Olha Skvyrska

Instytut Nowych Technologii realizuje od lat projekty, które mają na celu promowanie innowacji w… więcej

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zagładzie Romów i Sinti. Pamiętamy o tragicznym losie tych narodów w okresie II wojny światowej

Tomasz Walczak / BRP

2 sierpnia to wyjątkowa i tragiczna data dla Romów i Sinti. Właśnie tego dnia, dokładnie 80 lat… więcej

W rocznicę Marszu Głodowego Kobiet - największego protestu w Polsce po Sierpniu 1980 roku

Tomasz Walczak / BRP

W 43. rocznicę Marszu Głodowego, który odbył się 30 lipca 1981 roku wiceprezydent Łodzi Adam… więcej

Historycznie na nowym Starym Rynku. 601. rocznica nadania Łodzi praw miejskich.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

Łódź oficjalnie ukończyła 601. Po latach przerwy spowodowanej remontem obchody rocznicy lokacji… więcej

Kontakt