- Świat wokół nas się zmienia i biblioteki by zachowały swoją rację bytu też muszą się zmieniać. Bardzo nam zależy, by oprócz pracy i domu, biblioteka stała się trzecim miejscem, które chcemy odwiedzać. Dlatego stale poszerzamy ofertę, w różnych kierunkach, od spotkań literackich, warsztatów dla dzieci i dorosłych, prelekcji, seansów – wymienia Dorota Sztyler, kierownik promocji Biblioteki Miejskiej w Łodzi.
We współczesnej bibliotece można napić się pysznej kawy, skorzystać z drukarki 3D, poszerzyć swoje kompetencje i oczywiście wypożyczyć książkę. Kolejną zmianą jest oznaczenie filii nazwami, które wskazują na profil jednostki. By nie pogubić się w gąszczu ciekawych wydarzeń oferowanych przez filie Biblioteki Miejskiej w Łodzi, warto odwiedzać kalendarium umieszczone na stronie www. biblioteka.lodz.pl oraz obserwować instytucję w mediach społecznościowych.
Dzięki takiej przezorności nie przegapimy spotkania z Marią Nowakowską i łódzkim detalem, warsztatów literackich z Alkiem Rogozińskim, organizowanych przez wolontariuszy Erazmus Plus lekcji języków obcych, spotkań z dietetykiem, behawiorystą i wielu, wielu innych.