Dla biegaczy i rowerzystów

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi poinformował, że w związku z wprowadzonym przez Radę Ministrów częściowym zniesieniem ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa udostępnia tereny zielone na obiektach rekreacyjnych Stawy Jana, Stawy Stefańskiego, Młynek i Arturówek. To jednak nie jedyne miejsca, w których łodzianie mogą wznowić aktywność ruchową.

MOSiR Lódź
2 zdjęcia
MOSiR Lódź
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

W pierwszym etapie znoszenia ograniczeń władze państwowe zdecydowały się na przywrócenie możliwości wstępu do lasów i parków. Decyzja ta ucieszyła wielu mieszkańców naszego miasta, którym doskwierał zakaz korzystania z terenów zielonych. Na obszarze Łodzi znajduje się jeden z największych w Europie miejskich kompleksów leśnych (Las Łagiewnicki) i kilkadziesiąt różnej wielkości parków. W tych miejscach można już spacerować, biegać i jeździć na rowerach.

Cały czas należy jednak pamiętać o zachowaniu obowiązujących środków ostrożności i bezwzględnie stosować się do bieżących komunikatów władz oraz służb sanitarnych. Nadal zamknięte są wszelkie atrakcje dostępne w lasach i parkach. Nie wolno więc korzystać z placów zabaw, skateparków, pumptracków, zewnętrznych siłowni, miejsc biwakowych itp. Należy też pamiętać o: konieczności noszenia maseczek ochronnych, zachowaniu bezpiecznego dystansu od innych osób, unikaniu dużych grup oraz nie dotykaniu ławek, poręczy, stołów i innych powierzchni mogących być źródłem zakażenia.

Stosując się do obowiązujących przepisów i zasad łodzianie w każdej z dzielnic mogą wrócić do uprawiania najprostszych form ruchu, do jakich należą biegi i jazda na rowerze. Na Bałutach dostępne są m.in. parki: Mickiewicza (Julianowski – rejon ulic: Zgierska, Biegańskiego, Krzewowa, Róż, Folwarczna, Jaworowa), Helenów (Północna, Źródłowa, Smugowa), Szarych Szeregów (Marysińska, Staszica, Górnicza), Staromiejski (Śledzia – Zachodnia, Ogrodowa, Północna, Franciszkańska), Ocalałych (Wojska Polskiego), Psi (Liściasta), Piastowski (Wici, Aleksandrowska), Żeromskiego i Małogoskie Pole (Urody Życia, Kaczeńcowa, Rojna, Lniana, Odrowąża).

Górna to przede wszystkim zarządzane przez MOSiR tereny Stawów Stefańskiego (Farna, Plażowa, Patriotyczna, Rudzka), Stawów Jana (Rzgowska, Paradna, Kosynierów Gdyńskich) i Młynek (Młynek, Bławatna, Śląska), a także parki: Dąbrowskiego (Rzgowska, Jachowicza, Dąbrowskiego), Sielanka (Pabianicka, Cieszkowskiego, Rondo Lotników Lwowskich), Reymonta (Piotrkowska, Przybyszewskiego, Milionowa), Legionów (Pabianicka, Doroty, Bednarska, Sanocka) i inne.

Na Polesiu aktywność ruchowa tradycyjnie koncentruje się w parkach Piłsudskiego (Zdrowie – Unii Lubelskiej, Srebrzyńska, Krakowska, Krzemieniecka, Konstantynowska), Poniatowskiego (Jana Pawła II, Parkowa, Żeromskiego, Mickiewicza) i Na Brusie (Konstantynowska). W Śródmieściu można skorzystać m.in. z parków: Staszica (Uniwersytecka, Narutowicza, Wierzbowa, Jaracza), Sienkiewicza (Sienkiewicza, Kilińskiego, Tuwima), Matejki (Narutowicza, Matejki) i Moniuszki (Kilińskiego, Składowa, POW, Narutowicza), a na Widzewie z: 3 Maja (Małachowskiego, Kopcińskiego, Konstytucyjna, Krzywickiego), Źródliska I i II (Fabryczna, Przędzalniana, Piłsudskiego, Plac Zwycięstwa, Targowa, Fabryczna), Nad Jasieniem (Śmigłego Rydza, Tymienieckiego, Zbiorcza), Baden-Powella (Małachowskiego, Niciarniana, Konstytucyjna) i Źródeł Olechówki (Ofiar Terroryzmu 11 Września, Kazimierza Odnowiciela, Bolka Świdnickiego, Transmisyjna).

Wiele osób z pewnością skorzysta również z ponownej możliwości odwiedzenia Lasu Łagiewnickiego, w którym znajduje się m.in. zarządzany przez MOSiR Arturówek.

Polecane aktualności

Młodzież Obywatelska – projekt na rzecz aktywizacji młodych mieszkańców Łodzi

Olha Skvyrska

Instytut Nowych Technologii realizuje od lat projekty, które mają na celu promowanie innowacji w… więcej

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zagładzie Romów i Sinti. Pamiętamy o tragicznym losie tych narodów w okresie II wojny światowej

Tomasz Walczak / BRP

2 sierpnia to wyjątkowa i tragiczna data dla Romów i Sinti. Właśnie tego dnia, dokładnie 80 lat… więcej

W rocznicę Marszu Głodowego Kobiet - największego protestu w Polsce po Sierpniu 1980 roku

Tomasz Walczak / BRP

W 43. rocznicę Marszu Głodowego, który odbył się 30 lipca 1981 roku wiceprezydent Łodzi Adam… więcej

Historycznie na nowym Starym Rynku. 601. rocznica nadania Łodzi praw miejskich.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

Łódź oficjalnie ukończyła 601. Po latach przerwy spowodowanej remontem obchody rocznicy lokacji… więcej

„Łódź poprzez wieki. Historia miasta”. Premiera IV tomu monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BRP

W piątek, 19 lipca w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi odbyła się oficjalna premiera tomu IV… więcej

Kontakt