Dobre, bo łódzkie, czyli kup prezenty od łódzkich rzemieślników

- Chciałbym zachęcić łodzian, żeby szukali prezentów dla bliskich nie tylko w galeriach handlowych, ale także w zakładach, które od wielu lat znajdują się na mapie naszego miasta – powiedział Krzysztof Makowski, radny Rady Miejskiej.

3 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

- Rzemieślnicy łódzcy także zmagają się z pandemią, która powoduje wiele kłopotów. Na portalu mapaginacychzawodow.pl znajduje się bardzo ciekawa mapa ginących zawodów, warto się z nią zapoznać.

Zachęcam łodzian do kupowania takich prezentów i zamawiania takich usług, które sprawią radość obdarowanym osobom, ale również tym, od których kupujemy. Wspierajmy łódzkich rzemieślników – dodał radny Krzysztof Makowski.

- Na stronie internetowej mapaginacychzawodow.pl zebrane są wszystkie rzemieślnicze zawody, które chcemy włączyć w akcję „Podaj prezent dalej” – poinformowała Lidia Popławska, założycielka grupy Łodzianie Ratują.

- Zachęcamy wszystkich do nabywania prezentów świątecznych w zakładach rzemieślniczych. Moi znajomi są już po takich zakupach. Rzemieślnicy łódzcy są liczni, bardzo zdolni, przesympatyczni i posiadają bogatą ofertę świąteczną. Oferują upominki wyjątkowe, unikatowe, które mogą być spersonalizowane – dodała pani Lidia Popławska.

- Od trzech lat współtworzymy mapę ginących zawodów – powiedziała Marta Pietrasik-Mariańska, współtwórczyni mapy ginących zawodów.

- Znajdują się tam adresy zakładów, w których można kupić lokalne prezenty. Zamieszczamy także zdjęcia, filmy, historie, wspomnienia rzemieślników – dodała pani Marta Pietrasik-Mariańska.

- Firmę przejęłam po ojcu, który założył ją w 1936 roku – powiedziała Jadwiga Nawrocka, czapkarka.

- Zakład funkcjonuje do dzisiaj, z wyjątkiem trzech lat okupacji. Można u mnie kupić lub zamówić czapkę dla każdego i na wszystkie okazje. Szyte są z naturalnych materiałów. Oferta jest bardzo bogata – dodała pani Jadwiga Nawrocka.

- Jestem gorseciarką, a zawodu uczyła mnie moja mama – powiedziała Grażyna Owczarek, gorseciarka.

- Staram się zadowolić gusta każdego. Moje rzeczy noszą się bardzo długo. Klientki przychodzą do mnie od wielu lat i nie wyobrażają sobie chodzić w innej bieliźnie – dodała pani Grażyna Owczarek.

- W zawodzie pracuję 40 lat – powiedział Jarosław Wojdak, grawer.

- Moim zadaniem jest zamrożenie chwil szczęścia, poprzez używanie liter i cyfr, na przedmiotach, którymi się ludzie z miłością obdarowują. Graweruję na metalach, plastiku, złocie, srebrze różne dedykacje. Zazwyczaj jest to samo piękno i dobro – dodał pan Jarosław Wojdak.

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Kontakt