Dotacje antysmogowe na targach Interbud

Już w najbliższy weekend urzędnicy i radni Rady Miejskiej - na stoisku UMŁ w hali Expo podczas targów Interbud - będą pomagali wypełnić wnioski łodzianom, którzy chcą skorzystać z dopłat na ekologiczne źródła ogrzewania.

- Serdecznie zapraszamy wszystkich łodzian zainteresowanych tematem eliminacji palenisk nieekologicznych na targi budowlane Interbud, które odbędą się w dniach 21-23 lutego 2020 roku w hali Expo – powiedziała Antonina Majchrzak, przewodnicząca Komisji Ochrony Środowiska Rady Miejskiej.

- Na targach znajdować się będzie stoisko Urzędu Miasta Łodzi. Urzędnicy i radni będą udzielać wszelkich informacji dotyczących możliwości wymiany pieców oraz pomagać wypełniać wnioski – dodała przewodnicząca Antonina Majchrzak.

 

- W bieżącym roku przeznaczono 3 mln zł na eliminację palenisk nieekologicznych – poinformował Michał Olejniczak, radny Klubu Radnych SLD.

- Już 3 tys. kopciuchów wymieniono na piece elektryczne i gazowe. Można starać się o dofinansowania:

  • do 7 tys. zł brutto na zmianę ogrzewania na gazowe lub elektryczne w lokalach w nieruchomościach wielorodzinnych
  • do 50 tys. zł brutto na podłączenie do sieci cieplnej lub gazowej nieruchomości wielorodzinnych/wspólnotowych, prywatnych.

Wnioski należy składać do 31 marca 2020 roku. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na targi. Od razu będzie można złożyć wniosek sprawdzony na miejscu przez urzędnika bądź radnego  - dodał radny Michał Olejniczak.

 

- 15 stycznia 2020 roku rozpoczęliśmy nabór składania wniosków – powiedział Krzysztof Honkisz, przedstawiciel Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa UMŁ.

- Na chwilę obecną złożono już 160 wniosków, podpisano 90 umów na wymianę pieców. Razem z wnioskiem mieszkańcy otrzymują broszury informacyjne. W budżecie miasta zabezpieczyliśmy kwotę w wysokości 1 mln zł na podpisane umowy. Do dyspozycji pozostało jeszcze 2 mln zł. Program zatacza coraz większe kręgi. Dziennie odbywamy kilkadziesiąt rozmów telefonicznych na temat bezzwrotnych dotacji.  Mamy już 6 tys. odsłon internetowych i liczba odwiedzających stale wzrasta. Akcja będzie kontynuowana w Łodzi przez najbliższe kilka lat. Mam nadzieję, że uda się wyeliminować jak najwięcej palenisk nieekologicznych – podsumował przedstawiciel Krzysztof Honkisz.

Polecane aktualności

Zmienia się oblicze zabytkowej kamienicy przy ul. Zielonej 6. Mimo niecodziennych warunków wykonawca prac i konserwator pracują bez zmian.

Łódź buduje. Trwają intensywne prace przy ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / BRP

Zmienia się oblicze zabytkowej kamienicy przy ul. Zielonej 6. Mimo niecodziennych warunków wykonawca... więcej

Rozbiórki i wyburzenia – to pierwszy etap prac na wiadukcie na ul. Dąbrowskiego.

Łódź buduje wiadukt na ul. Dąbrowskiego

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Rozbiórki i wyburzenia – to pierwszy etap prac na wiadukcie. Jeszcze w tym roku powstanie nowy... więcej

Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Łodzi przy ul. Sierakowskiego ma nową salę polisensoryczną.

Bezpieczny "plac zabaw" dla podopiecznych DPS

Jolanta Baranowska / BRP

Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Łodzi przy ul.... więcej

Maseczki ochronne oraz rękawiczki jednorazowe, których łodzianie używają na co dzień np. w drodze do pracy, sklepu, spacerze z psem - należy wyrzucać do pojemników na odpady zmieszane.

Co zrobić ze zużytą maseczką i rękawiczkami?

Jolanta Baranowska / BRP

Maseczki ochronne oraz rękawiczki jednorazowe, których łodzianie używają na co dzień np. w drodze do... więcej

Jemy w Domu Burger Fest – rusza wielki festiwal burgerów na wynos!

ŁCW

Pandemia koronawirusa mocno uderzyła w lokalną branżę gastronomiczną. Chcąc wspierać restauracje w... więcej

Kontakt