Dotacje antysmogowe na targach Interbud

Już w najbliższy weekend urzędnicy i radni Rady Miejskiej - na stoisku UMŁ w hali Expo podczas targów Interbud - będą pomagali wypełnić wnioski łodzianom, którzy chcą skorzystać z dopłat na ekologiczne źródła ogrzewania.

- Serdecznie zapraszamy wszystkich łodzian zainteresowanych tematem eliminacji palenisk nieekologicznych na targi budowlane Interbud, które odbędą się w dniach 21-23 lutego 2020 roku w hali Expo – powiedziała Antonina Majchrzak, przewodnicząca Komisji Ochrony Środowiska Rady Miejskiej.

- Na targach znajdować się będzie stoisko Urzędu Miasta Łodzi. Urzędnicy i radni będą udzielać wszelkich informacji dotyczących możliwości wymiany pieców oraz pomagać wypełniać wnioski – dodała przewodnicząca Antonina Majchrzak.

 

- W bieżącym roku przeznaczono 3 mln zł na eliminację palenisk nieekologicznych – poinformował Michał Olejniczak, radny Klubu Radnych SLD.

- Już 3 tys. kopciuchów wymieniono na piece elektryczne i gazowe. Można starać się o dofinansowania:

  • do 7 tys. zł brutto na zmianę ogrzewania na gazowe lub elektryczne w lokalach w nieruchomościach wielorodzinnych
  • do 50 tys. zł brutto na podłączenie do sieci cieplnej lub gazowej nieruchomości wielorodzinnych/wspólnotowych, prywatnych.

Wnioski należy składać do 31 marca 2020 roku. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na targi. Od razu będzie można złożyć wniosek sprawdzony na miejscu przez urzędnika bądź radnego  - dodał radny Michał Olejniczak.

 

- 15 stycznia 2020 roku rozpoczęliśmy nabór składania wniosków – powiedział Krzysztof Honkisz, przedstawiciel Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa UMŁ.

- Na chwilę obecną złożono już 160 wniosków, podpisano 90 umów na wymianę pieców. Razem z wnioskiem mieszkańcy otrzymują broszury informacyjne. W budżecie miasta zabezpieczyliśmy kwotę w wysokości 1 mln zł na podpisane umowy. Do dyspozycji pozostało jeszcze 2 mln zł. Program zatacza coraz większe kręgi. Dziennie odbywamy kilkadziesiąt rozmów telefonicznych na temat bezzwrotnych dotacji.  Mamy już 6 tys. odsłon internetowych i liczba odwiedzających stale wzrasta. Akcja będzie kontynuowana w Łodzi przez najbliższe kilka lat. Mam nadzieję, że uda się wyeliminować jak najwięcej palenisk nieekologicznych – podsumował przedstawiciel Krzysztof Honkisz.

Polecane aktualności

Budujemy strop podziemnej drogi

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

6 metrów pod ziemią - na tej głębokości pojadą samochody, nową drogą w Nowym Centrum Łodzi. Abyśmy... więcej

Ostrzeżenie dla Łodzi: burze z gradem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał komunikat dla powiatu łódzkiego, w którym ostrzega... więcej

Łódź rewitalizacja. Sienkiewicza 56 - była ruina, jest pięknie odnowiona fasada

Małgorzata Loeffler / ZIM

Łódź rewitalizacja. Była ruina, jest pięknie odnowiona fasada. Prezentujemy wyremontowaną elewację... więcej

II tura wyborów prezydenckich. Wyjeżdżasz z Łodzi – odbierz zaświadczenie o prawie do głosowania

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

W najbliższą niedzielę - 12 lipca - odbędzie się II tura wyborów prezydenta RP. Łodzianie, którzy... więcej

Sportowcy polecają łódzką wodę

Tomasz Lewandowski / Wydział Sportu

Wapń, magnez, sód, fluorki – to wartościowe minerały, które dostępne są na wyciągnięcie ręki.... więcej

Kontakt