Expo 2022 dla Łodzi. "Wykonaliśmy 100 proc. normy"

Pięciodniowa misja ewaluacyjna przedstawicieli Międzynarodowego Biura Wystaw (BIE) w Polsce i Łodzi związana z EXPO 2022 zakończyła się sukcesem. Delegaci wyjechali zadowoleni.

fot. Stefan Brajter / UMŁ
Hanna Zdanowska i Wojciech Rosicki

- Złożyliśmy bardzo dobry wniosek. Czekamy na ocenę merytoryczną, która nastąpi w czerwcu - tłumaczy Hanna Zdanowska i dodaje: - Nastroje delegatów były bardzo sympatyczne wobec naszego miasta.

Prezydent Łodzi podziękowała za zaangażowanie w przedstawienie kandydatury Łodzi jako organizatora Expo 2022: Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie, premier Beacie Szydło, ministrom polskiego rządu, marszałkom Sejmu i Senatu, władzom wszystkich szczebli oraz przedstawicielom nauki, samorządów, organizacji pozarządowych i wszystkim, którzy wspierali proces aplikowania. - Wygląda na to, że wykonaliśmy 100 proc. normy. Delegacja wyjechała zadowolona. Pokazaliśmy to, co było najważniejsze w ocenie, czyli jedność rządu i samorządu w przygotowywaniu i promowaniu tego projektu. Wszyscy jednogłośnie mówiliśmy "tak dla Expo" - podkreśla wiceprezydent Wojciech Rosicki.

Władze miasta podkreślają, że dużą przewagą Łodzi w procesie aplikowania jest fakt, że nasza wystawa ma być zlokalizowana w centrum miasta, a powstałe pawilony będą później wykorzystywane np. na biura, mieszkania, punkty usługowe.

Na zakończenie misji uzupełnione zostały informacje, którymi zainteresowani byli członkowie misji. Chodziło m.in. o zaktualizowanie danych dotyczących bazy hotelowej, rozwiązań prawnych dotyczących pozyskiwania terenów pod wystawę czy wizualizacji pawilonów. Delegaci zwrócili uwagę, by wystawa zaczynała się w sobotę, a nie tak jak wcześniej planowano w środku tygodnia.

Kolejne działania będzie podejmował polski rząd. O poparcie dla naszej kandydatury przedstawiciele władz państwowych i lokalnych będą zabiegać m.in. w Boliwii, krajach skandynawskich czy Chorwacji.

ZOBACZ TAKŻE

Polecane aktualności

Młodzież Obywatelska – projekt na rzecz aktywizacji młodych mieszkańców Łodzi

Olha Skvyrska

Instytut Nowych Technologii realizuje od lat projekty, które mają na celu promowanie innowacji w… więcej

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zagładzie Romów i Sinti. Pamiętamy o tragicznym losie tych narodów w okresie II wojny światowej

Tomasz Walczak / BRP

2 sierpnia to wyjątkowa i tragiczna data dla Romów i Sinti. Właśnie tego dnia, dokładnie 80 lat… więcej

W rocznicę Marszu Głodowego Kobiet - największego protestu w Polsce po Sierpniu 1980 roku

Tomasz Walczak / BRP

W 43. rocznicę Marszu Głodowego, który odbył się 30 lipca 1981 roku wiceprezydent Łodzi Adam… więcej

Historycznie na nowym Starym Rynku. 601. rocznica nadania Łodzi praw miejskich.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

Łódź oficjalnie ukończyła 601. Po latach przerwy spowodowanej remontem obchody rocznicy lokacji… więcej

„Łódź poprzez wieki. Historia miasta”. Premiera IV tomu monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BRP

W piątek, 19 lipca w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi odbyła się oficjalna premiera tomu IV… więcej

Kontakt