Expo Horticultural 2024. Ruszają prace nad Studium Wykonalności

Firma PwC przygotuje dla Łodzi Studium Wykonalności do wystawy Expo Horticultural 2024.

fot. Paweł Łacheta / UMŁ
Ruszają prace nad Studium Wykonalności

Ruszają prace nad Studium Wykonalności, które jest kluczowym dokumentem przygotowującym do wystawy Expo Horticultural 2024. To w nim znajdziemy: szczegółowe plany urbanistyczne, architektoniczne, finansowe, programowe, transportowe czy inwestycyjne i organizacyjne związane z realizacją Expo. - Studium Wykonalności stanowi kluczowy element przygotowań do wystawy Expo Horticultural 2024. To taka mapa drogowa dojścia do wystawy, którą planujemy zorganizować w 2024 roku. To wielowymiarowe opracowanie, które będzie dotyczyło modelu finansowego, sposobu biznesowej realizacji tego przedsięwzięcia, ale będzie zawierać również analizy dendrologiczne, urbanistyczne, transportowe i innych niezbędnych elementów, które dla tej wystawy są ważne - mówił Robert Kolczyński, dyrektor Biura Zarządzania Projektami.

Zaangażowanie i wsparcie ekspertów z dużym, międzynarodowym doświadczeniem, jest szczególnie cenne w kontekście Expo, a PwC współpracowało z Łodzią także przy okazji starań o Expo International 2022, co gwarantuje, że zespół wykonawcy dokumentu dobrze rozumie specyfikę i wyzwania związane z tego typu wystawami. - Studium Wykonalności jakie zostało opracowane na potrzeby ubiegania się o Expo International 2022 wzbudziło powszechną niemal akceptację i było wysoko oceniane przez partnerów zagranicznych. Wierzę, że i tym razem "Studium Wykonalności pozwoli stworzyć konkretny, interesujący i w pełni akceptowalny społecznie plan dla Expo 2024 - mówił Robert Kolczyński.

Opracowanie Studium Wykonalności to moment, w którym wizja staje się konkretnym planem działania. Dlatego PwC dogłębnie skonsultuje te plany z mieszkańcami, a także z przedstawicielami wszystkich szczebli administracji i z kluczowymi partnerami takimi jak Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Łódzka Kolej Administracyjna, czy też jednostkami miejskimi takimi jak Miejska Pracownia Urbanistyczna. - Odpowiednio przygotowany plan działań pozwoli na maksymalizację korzyści dla miasta płynących z organizacji tego wyjątkowego przedsięwzięcia, zarówno w zakresie przyciągania do miasta nowych inwestycji i turystów, jak i dzielenia się dobrymi praktykami w zakresie rewitalizacji miasta i dbania o jego dziedzictwo kulturowe oraz wyjątkowy klimat. Niezwykle istotne jest także, aby mieszkańcy miasta czuli się dumnymi gospodarzami wystawy, dlatego w trakcie przygotowywania studium wykonalności przeprowadzimy działania partycypacyjne angażujące lokalną społeczność - poinformował Dionizy Smoleń, dyrektor w zespole ds. sektora publicznego i infrastruktury.

Przedstawiciele PwC podkreślali dziś, że w ich ocenie Łódź od wielu lat prowadzi wyjątkowe na skalę europejską projekty rewitalizacyjne, których celem jest ożywienie społeczne i gospodarcze miasta poprzez inwestycje w zabytkową infrastrukturę miasta. - Organizacja wystawy EXPO poświęconej roli zieleni w mieście uzupełni dotychczasowe wysiłki Łodzi na rzecz zapewniania wysokiej jakości życia mieszkańców. Cieszymy się, że PwC może wspierać miasto w przygotowaniach do tak prestiżowego wydarzenia. W trakcie realizacji projektu wykorzystamy doświadczenia PwC związane z organizacją dużych imprez międzynarodowych, przy jednoczesnym uwzględnieniu lokalnej specyfiki Łodzi - podkreśliła Agnieszka Gajewska, partner w PwC, lider praktyki sektora publicznego i infrastruktury w Europie Środkowo-Wschodniej.

Wystawa Expo Horticultural 2024 to dla Łodzi kolejna szansa na pokazanie międzynarodowemu audytorium, jak z sukcesem przeprowadzić skomplikowany projekt rewitalizacji miasta. - Projekt Expo nie stoi w miejscu, cały czas nad nim pracujemy - podsumował Robert Kolczyński.

ZOBACZ TAKŻE

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Kontakt