Fabryka Wigencja obok OFF Piotrkowska prawie gotowa. Zobacz, jak wygląda [ZDJĘCIA]

Kończą się prace budowlane w Wigencji - zabytkowej fabryce koło OFF Piotrkowska. Do wykonaniae pozostanie już tylko wyposażenie nowej siedziby teatru i biblioteki oraz urządzenie ogrodu.

Fabryka Wigencja -  fot. Radosław Jóźwiak
Fabryka Wigencja jest już niemal gotowa po remoncie , fot. Radosław Jóźwiak

Odliczamy dni do końca jednej z największych inwestycji o obszarze rewitalizacji - remontu fabryki przy ul. Sienkiewicza 75/77. Nowa Wigencja to zmodernizowane wnętrza, profesjonalne wyposażenie, piękny ogród i niezwykły łódzki klimat. Fabryka wypełniona sztuką będzie otwarta na dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami. 

- Przed nami ostatnie poprawki i roboty wykończeniowe. Ekipy budowlane budowlane zobaczymy również przy robotach związanych z zagospodarowywaniem terenu. Przed wykonawcą położenie nawierzchni podwórza oraz nasadzenia zieleni. W pierwszych dniach września planujemy rozpocząć odbiory inwestycji. Potem zajmiemy się dokończeniem wyposażenia. Obiekt będzie gotowy na początku przyszłego roku - mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyr. Zarządu Inwestycji Miejskich.

Jaka będzie nowa Wigencja?

Duża powierzchnia budynków pozwoliła nie tylko na umieszczenie tu dwóch doskonale wyposażonych scen teatru, ale również stworzenie centrum spotkań ze sztuką współczesną.

Obok teatru funkcjonować będzie biblioteka i restauracja rodzinna. Znajdziemy tu sale warsztatowe i pracownie, w których dzieci i młodzież będą mogły pogłębiać wiedzę i szlifować swoje talenty.

W nowych pofabrycznych wnętrzach swoją siedzibę będzie miał łódzki Teatr Pinokio. Duża sala teatralna pomieści blisko 150 osób, a mała ponad 50. Na pierwszym piętrze znajdzie się strefa ruchu, trzy pracownie dźwięku i studio nagrań. Na drugim piętrze garderoby, pracownia krawiecka i plastyczna, magazyn i świetlica dla aktorów. Poddasze wykorzystano na pokoje do wypoczynku, relaksu i skupienia. W budynku kotłowni powstaje punkt biblioteczny. 

Ogród koło fabryki

W ramach inwestycji powstaje pasaż, który połączy Wigencję z OFF Piotrkowską. Istniejąca roślinność w połączeniu z nową odtworzy ogród, który istniał w przeszłości przy fabryce. Przy nim powstanie plenerowa strefa zabawy dla dzieci. 

O kondycję zieleni będą dbały dwa specjalne systemy nawadniania automatycznego - tzw. linie kroplujące oraz nawadnianie dokorzeniowe dla drzew. 


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 6" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0004/17-00 zawartej w dniu 30 sierpnia 2017 roku. Projekt jest realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Zobacz także

Polecane aktualności

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... więcej

Schronisko w Łodzi -  fot. Schronisko w Łodzi

Schronisko w Łodzi. Psi behawiorysta pilnie poszukiwany! Są na to pieniądze z Budżetu Obywatelskiego

rut / ŁÓDŹ.PL

Łódzkie schronisko dla zwierząt poszukuje psiego behawiorysty do współpracy. Psi trener będzie... więcej

 -  Fot. Radosław Jóźwiak/UMŁ

Napowietrzny Eko Patrol. Nad Łodzią lata specjalny sprzęt do pomiaru składu powietrza i walki ze smogiem

Tomasz Walczak / BRP

Straż Miejska w Łodzi wykorzystuje kolejne narzędzie do walki ze smogiem. Dzięki głosom łodzian w... więcej

Kontakt