Finansują prawo jazdy oraz kursy językowe i zawodowe. Trwa nabór.

Projekt poMOCNI II organizowany przez łódzką Fundację Inkubator skierowany jest do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym lub korzystających ze świadczeń wypłacanych przez ośrodki pomocy społecznej. Mogą z niego skorzystać zarówno młodzi ludzie z domów dziecka i rodzin zastępczych, jak i dorośli w trudnej sytuacji, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe.

Osoby zainteresowane powinny pobrać pliki, w tym formularz rejestracyjny, ze strony pomocni.inkubator.org.pl, a następnie złożyć dokumenty w siedzibie fundacji przy ul. Tymienieckiego 22/24 na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Pracownicy fundacji mogą pomóc przy wypełnianiu dokumentów oraz doradzić w wyborze kursu. Najpierw wszyscy uczestnicy biorą udział w warsztacie kompetencji doradczych, a później wskazują rodzaj kursu, który chcieliby ukończyć. Każdy może ubiegać się o dofinansowanie kursu wartego około 1,5 tys. zł. Może to być kurs prawa jazdy, językowy lub jeden z wielu kursów zawodowych. 
Zachęcamy do udziału w projekcie młodzież z rodzin zastępczych, zwłaszcza tych, w których opiekunami są babcie lub dziadkowie, a także usamodzielniających się wychowanków domów dziecka oraz rodziców biologicznych, którzy odzyskali dzieci z domów dziecka lub walczą o to, by ich nie stracić. 

Drodzy Asystenci i Koordynatorzy, prosimy o przekazywanie tej informacji rodzinom, które nie korzystają z mediów społecznościowych. 

Szczegółowe informacje dotyczące projektu można uzyskać telefonicznie pod numerem 515 327 924.

Polecane aktualności

Zmienia się oblicze zabytkowej kamienicy przy ul. Zielonej 6. Mimo niecodziennych warunków wykonawca prac i konserwator pracują bez zmian.

Łódź buduje. Trwają intensywne prace przy ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / BRP

Zmienia się oblicze zabytkowej kamienicy przy ul. Zielonej 6. Mimo niecodziennych warunków wykonawca... więcej

Rozbiórki i wyburzenia – to pierwszy etap prac na wiadukcie na ul. Dąbrowskiego.

Łódź buduje wiadukt na ul. Dąbrowskiego

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Rozbiórki i wyburzenia – to pierwszy etap prac na wiadukcie. Jeszcze w tym roku powstanie nowy... więcej

Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Łodzi przy ul. Sierakowskiego ma nową salę polisensoryczną.

Bezpieczny "plac zabaw" dla podopiecznych DPS

Jolanta Baranowska / BRP

Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Łodzi przy ul.... więcej

Maseczki ochronne oraz rękawiczki jednorazowe, których łodzianie używają na co dzień np. w drodze do pracy, sklepu, spacerze z psem - należy wyrzucać do pojemników na odpady zmieszane.

Co zrobić ze zużytą maseczką i rękawiczkami?

Jolanta Baranowska / BRP

Maseczki ochronne oraz rękawiczki jednorazowe, których łodzianie używają na co dzień np. w drodze do... więcej

Jemy w Domu Burger Fest – rusza wielki festiwal burgerów na wynos!

ŁCW

Pandemia koronawirusa mocno uderzyła w lokalną branżę gastronomiczną. Chcąc wspierać restauracje w... więcej

Kontakt