Great September w Łodzi. Dołączają kolejne gwiazdy, wśród nich Julia Wieniawa!

Festiwal Great September zaanonsował trzecią grupę wykonawców, którzy w dniach 15-17 wystąpią na scenach w EC1 i łódzkich klubów muzycznych w ramach największego w Polsce showcase'owego festiwalu.

fot. mat. pras.
Julia Wieniawa gwiazdą festiwalu Great September

Do grona 30 już zapowiedzianych artystów dołącza siedemnastka kolejnych. Łącznie ma być ich około setki – gwiazd i obiecujących debiutantów, którzy już wkrótce mogą zapełnić największe sale koncertowe.

Polskie gwiazdy muzyki dołączają do festiwalu

Do składu imprezy dołączają: Julia Wieniawa, Wiktor Dyduła, Stanislavv, Ignacy, Luna, Heima, Atlvnta, Kamil Hussein, Martin Lange, JAD, The Small Town Kids, Pavement Pizza, Klawo, Sophie Szklarska, Król Słońce, Franio Mucha oraz Duchy.

Już wcześniej występy na łódzkim Great September zapowiedzieli: bracia Kacperczyk, Szczyl, WaluśKraksaKryzys, Frank Leen, Jakub Skorupa, Oysterboy, Franek Warzywa & Młody Budda, Jann, OvE, Zespół Sztylety, Czechoslovakia, Rubens, Marie, Michał Anioł, Kuba Dąbrowski, Patryk Pietrzak, Wolska, Midsommar, Dawid Grzelak, Faustyna Maciejczuk, Kwiaty, Eurodanek, Guest Julka, Dawid Tyszkowski, Lia Sky, Ola Poskrop, Chair, Róża oraz Ikarus Feel.

Lista wykonawców nadal jest otwarta, do września uzupełnią ją kolejni wykonawcy. Wejściówki na koncerty są już do nabycia pośrednictwem serwisów eBilet oraz Eventim. Cena biletu na trzy dni wynosi 129 złotych (do 31 sierpnia, od 1 września wzrasta do 149 złotych).

O artystach Great September:

Julia Wieniawa – choć znana głównie z występów na szklanym ekranie, konsekwentnie prowadzi swoją karierę dwutorowo. Na czerwiec zaplanowana jest premiera jej debiutanckiej płyty, nagranej wspólnie ze znakomitym twórcami. 

Wiktor Dyduła – niegdyś uczestnik programu „The Voice of Poland”, obecnie pracuje nad solowym materiałem. 

Stanislavv na swoim koncie ma m.in. współpracę z Margaret, a to dopiero początek jego muzycznej drogi. Na singlu „The One” zaprezentował swoje ogromne możliwości, w tym intrygującą barwę wokalną, za której sprawą bywa porównywany do Eda Sheerana.

Ignacy swego czasu objawił się widzom programu „The Voice Kids”. Potem był kapitalny singiel „Dream”, a to dopiero początek jego muzycznej drogi. 

Oniryczna i tajemnicza Luna to jedna z najciekawszych młodych artystek na polskiej scenie muzycznej ostatnich lat. Śpiewa o księżycu, o nocnych zmorach i o przytłoczeniu, lecz gdy słuchamy tych historii opowiadanych jej kojącym głosem, potwory nie wydają się już takie straszne.

Łódzki zespół Heima zaprasza nas do swojego przytulnego świata, domowego ogniska, gdzie jest miejsce na wrażliwość i refleksje, ale i na zabawę. Ich brzmienie łączy w sobie indie rock, shoegaze i kilka innych pokrewnych gatunków.

Atlvnta, nowa odsłona muzycznej działalności Kasi Golomskiej i Kamila Durskiego wcześniej znanych pod szyldem Lilly Hates Roses, już na dobre rozgościła się na rodzimej

ZOBACZ TAKŻE

Polecane aktualności

Ogrody społeczne - edycja 2024

MM / KS

Start IV, warzywno-owocowej edycji programu Ogrody Społeczne. Nabór wniosków trwa od 26 lutego do 18… więcej

Zbieramy deszczówkę i Zazieleniamy - nabór do edycji 2024

MM / KS

Miejskie dotacje na rzecz rozwiązań małej retencji i zazieleniania najbliższego otoczenia cieszą się… więcej

O Climate City Mission i NEEST w Brukseli

MM / KS

Prezydent Hanna Zdanowska uczestniczy w Brukseli w posiedzeniu URBAN Intergroup pod przewodnictwem… więcej

53 lata temu Łódź stanęła w obronie swoich praw. W Manufakturze obchodzono rocznicę strajku włókniarek.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

W 1971 r. łódzcy włókniarze i włókniarki przerwali pracę na znak protestu przeciwko podwyżkom… więcej

Pamięci Romów i Sinti zamordowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej

Tomasz Walczak / BRP

W listopadzie 1941 roku na terenie Litzmannstadt Getto Niemcy utworzyli podobóz cygański, do którego… więcej

Kontakt