Inwestycje przy skrzyżowaniu Kilińskiego i Pomorskiej. Co tu powstanie?

Niebagatelne zmiany czekają skrzyżowanie ul. Kilińskiego z ul. Pomorską. Jego dwa niezabudowane narożniki - południowo-wschodni i północno-zachodni zostaną zagospodarowane przez prywatnych deweloperów.

Apartamenty "Wiszące Ogrody" -  Revisit Home
Tak będzie zabudowane skrzyżowanie ulic Kilińskiego i Pomorskiej , Revisit Home

Działka po działce

Południowo-wschodnią część, działkę pod adresem ul. Kilińskiego 10, zabuduje spółka Revisit Home, która przy ul. Kilińskiego 12 wznosi właśnie nową kamienicę o futurystycznej frontowej fasadzie. Na mającej 3600 mkw. działce stanie 5-piętrowy dom, który będzie realizacją wizji nowoczesnej wielkomiejskiej kamienicy. Będzie w nim 100 mieszkań, 7 lokali użytkowych i wielki podziemny parking na 122 pojazdy. Dom będzie wyróżniał się w okolicy zielonymi ogrodami na dachach oraz dziedzińcem mającym służyć spotkaniom sąsiedzkim.

Fasada kamienicy nazwanej „Słonecznymi Tarasami” ma być ozdobą ul. Kilińskiego – ażurowa stalowa konstrukcja odsunięta od przeszklonej elewacji budynku stanowi nawiązanie do postindustrialnej architektury nieodległej elektrociepłowni EC1.

Zabudowa działki sąsiedniej działki pod nr 10 będzie drugim etapem tej inwestycji. 

Zabudowa plus skwerek

Po koniecznych wyburzeniach, na parceli wzniesiony zostanie wielorodzinny dom tworzący ze „Słonecznymi Tarasami” architektonicznie spójną całość. Nie będzie to jednak budynek narożny. U zbiegu ul. Kilińskiego z ul. Pomorską pozostanie mały skwerek, który ułatwi komunikację pieszym, a zmotoryzowanym nie utrudni widoczności na skrzyżowaniu.

Revisit Home to spółka, która realizując własne projekty, bardzo dobrze towarzyszy gminnej rewitalizacji. Przy ul. Tuwima 48 remontuje zrujnowaną niegdyś kamienicę na apartamenty „Wiszące Ogrody”, przy ul. Wólczańskiej 11 zamierza przebudować starą fabrykę, a jeszcze w tym roku rozpocznie remont kamienicy przy ul. Narutowicza 47.

Mieszkania na wynajem

Na tej realizacji nie kończą się jednak plany wobec okolic skrzyżowania Kilińskiego/Pomorska. Działka po północno-zachodniej stronie również przeznaczona jest pod zabudowę. Kupiła ją wrocławska firma Vantage Development, ta sama, która przy ul. Tuwima 64 rozpoczęła w czerwcu br. budowę nowego domu z 225 mieszkaniami. Przy ul. Pomorskiej 26 też zamierza wznieść wielorodzinny dom. Ta inwestycja jest jeszcze w fazie projektowania. Vantage Development buduje dla spółki-córki, Vantage Rent, która specjalizuje się w wynajmie instytucjonalnym pozyskiwanych w ten sposób mieszkań. W Łodzi planuje jeszcze jedną budowę przy ul. Rembielińskiego 16 (na tyłach CH-R „Sukcesja”).

Zobacz także

Polecane aktualności

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Pamięci pomordowanych na Brusie. Łódź składa hołd ofiarom egzekucji dokonanych w okresie okupacji niemieckiej i czasach stalinowskich

Tomasz Walczak / BRP

Przed obeliskiem upamiętniającym Polaków pomordowanych na terenie dawnego poligonu na Brusie złożono... więcej

Łódź edu kul | druga edycja wsparcia tutorskiego dla liderów edukacji kulturalnej

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Kultura stanowi kluczową oś w budowie wspólnoty i kapitału społecznego, wpływa na jakość relacji i... więcej

Łódź edu kul | szkolimy w ramach pakietu #chodzioDOSTĘPNOŚĆ

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

W ramach pakietu #chodzioDOSTĘPNOŚĆ proponujemy udział w cyklu bezpłatnych szkoleń i warsztatów. Są... więcej

Szczepienia bez zapisów w weekend

Katarzyna Jarosińska / Oddział ds. Polityki Senioralnej

W najbliższą sobotę i niedzielę (2-3 października) przed Atlas Areną (aleja ks. bp. Władysława... więcej

DOSTĘPNOŚĆ. WŁĄCZAM konferencja metodyczna

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Jak skutecznie otwierać drzwi do zasobów kultury wszystkim? Skąd u animatorów, twórców i artystów... więcej

Kontakt