- Łódź kocha siatkówkę i myślę, że można również powiedzieć, że siatkówka kocha Łódź. Bardzo dużo imprez, na których polskie drużyny zdobywały trofea odbyło się w naszym mieście, przy współudziale wspaniałych kibiców zasiadających w Atlas Arenie. Teraz łodzianie, ale też kibice z całej Polski ponownie będą mieli okazję obejrzeć wielką siatkówkę. Cieszę się, że w mistrzostwach gra nasz zespół – bo Skrę Bełchatów traktuję jak łódzką Skrę, która jest dla nas takim uzupełnieniem dwóch drużyn żeńskich. Będę jej gorąco kibicowała i mam nadzieję, że po meczach grupowych w naszej hali pojadę do Krakowa, na mecz finałowy z udziałem Skry – powiedziała podczas konferencji prasowej prezydent Zdanowska.
Przed ewentualnym wyjazdem do Małopolski PGE Skra Bełchatów w Atlas Arenie zmierzy się z: chińskim Shanghai VC (12 grudnia, godz. 20.30), argentyńskim Personal Bolivar (13 grudnia, godz. 20.30) i rosyjskim Zenitem Kazań (14 grudnia, godz. 20.30). W grupie A, rozgrywającej mecze w Opolu wystąpią: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Sarmayeh Bank VC (Iran), Sada Cruzeiro (Brazylia) i Cucine Lube Civitanova (Włochy). Po dwie najlepsze drużyny z obu grup awansują do fazy finałowej, która w weekend 16-17 grudnia odbędzie się w Krakowie.
Kibice, którzy pojawią się w Atlas Arenie z pewnością będą dopingować bełchatowską ekipę. Na takie wsparcie liczy atakujący PGE Skry Mariusz Wlazły. - Dla nas to niesamowita sprawa grać w Atlas Arenie nie tylko w nadchodzących mistrzostwach świata, ale też w Lidze Mistrzów. Gra przed taką publicznością jest dla nas niesamowitym przeżyciem. Każdy sportowiec, który jest w stanie zagrać przed taką widownią jest przez nią niesiony. Jako zespół na pewno będziemy chcieli zaprezentować się na boisku z jak najlepszej strony, ale przede wszystkim będziemy chcieli dać trochę pozytywnych emocji wszystkim kibicom. Łódzka publiczność zawsze nas wspierała i mamy nadzieję, że będzie nas wspierać również w tym turnieju – powiedział Wlazły.
Łódź jako gospodarz imprezy w trakcie jej trwania będzie się posługiwała oficjalnym logo Klubowych Mistrzostw Świata, przedstawiającym nowy dworzec kolejowy Łódź Fabryczna. To jedna z wizytówek oraz atrakcji turystycznych miasta i jednocześnie symbol zachodzących zmian i prowadzonej rewitalizacji.
Klubowe Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn po raz pierwszy rozegrano w roku 1989. Po czterech edycjach organizację imprezy zawieszono. Do pomysłu wrócono po 17-letniej przerwie, gdy chęć goszczenia czołowych klubów globu wyraził Katar. Przez cztery lata mistrzostwa odbywały się w Dausze, a na cztery kolejne impreza przeniosła się do Betim w Brazylii. Teraz gospodarzem mistrzostw jest Polska.
Więcej informacji na temat nadchodzącego turnieju oraz biletów można znaleźć na stronie kmspolska.pl.