W ciągu roku w mieście zlikwidowano wiele reklam wielkoformatowych, zaobserwować można zmiany w estetyce przestrzeni publicznej. Tomasz Piotrowski, dyrektor Biura Prezydenta UMŁ podkreśla, że pojawiało się wiele pozytywnych sygnałów dotyczących funkcjonowania kodeksu reklamowego, ale przyznaje także, że występowały problemy z interpretacją przepisów. - Po roku funkcjonowania tego dokumentu wyciągnęliśmy wnioski i chcielibyśmy go zaktualizować. Sprawić, że stanie się bardziej przejrzysty, czytelny i precyzyjny, by zarówno mieszkańcy, przedsiębiorcy, jak i urzędnicy dobrze rozumieli jego zapisy. Chcemy skupić się na rozwiązaniach, a nie problemach prawnych. Nowelizacja ma te wszystkie wątpliwości wyeliminować - tłumaczy Tomasz Piotrowski.
W pracy nad nowelizacją uchwały brane będą pod uwagę przeprowadzone wcześniej konsultacje społeczne, wnioski ze spotkania z wojewodą łódzkim Zbigniewem Rau, spostrzeżenia profesjonalistów zajmujących się projektowaniem reklam i umieszczaniem ich w przestrzeniach publicznych oraz oceny Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego ws. spójności kodeksu reklamowego z prawem lokalnym.
Tomasz Piotrowski zaznaczył także, że to miasto powinno dawać pozytywny przykład innym podmiotom, dlatego w trakcie tworzenia nowelizacji wszystkie miejskie instytucje dostosują się do zapisów kodeksu reklamowego, a Straż Miejska usuwać będzie nielegalne reklamy z działek należących do miasta. Po zgłoszeniu pomysłu na sesji Rady Miasta ogłoszone zostaną także konsultacje społeczne, które stworzą przestrzeń do dyskusji na temat zapisów i zmian, które znajdą się w nowej wersji kodeksu reklamowego. Nowelizacja ustawy ma być gotowa pod koniec wakacji.