Koduj z Gigantami - bezpłatne warsztaty

Jak najlepiej zapoznać dziecko ze sztuczną inteligencją? Dzięki bezpłatnym warsztatom - Koduj z Gigantami.

Plakat reklamujący akcję: na grantowym tle białe napisy 26.08-1.10 W krainie przyszłości Koduj z Gigantami

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja bezpłatnych warsztatów Koduj z Gigantami, które już po raz 13 wprowadzą dzieci i młodzież w świat programowania. Akcję wspierają liczni patroni honorowi, w tym MEiN, GovTech Polska czy NASK, a także włodarze miast, w których odbywać się będą zajęcia stacjonarne. Czy młodzi adepci sztuki programowania odnajdą się w świecie AI?

Twórz, koduj, odkrywaj sztuczną inteligencję! Warsztaty “Koduj z Gigantami. W kr(AI)nie przyszłości” startują 26 sierpnia i potrwają do końca września. W zajęciach będzie można wziąć udział stacjonarnie w ponad 100 polskich miastach oraz online.

Rejestracja na wydarzenie możliwa jest od 1 sierpnia na stronie https://info.kodujzgigantami.pl/47kfaXL.

Już po raz 13 organizatorzy bezpłatnej akcji przybliżą młodym uczestnikom podstawy programowania i korzystania z nowych technologii, dając możliwość równego dostępu do tego rodzaju zajęć i przeciwdziałając wykluczeniu cyfrowemu.

Do udziału w warsztatach wystarczą chęć nauki i ciekawość. W pozostałe aspekty programowania, uczestników wprowadzą wykwalifikowani trenerzy, którzy nie tylko uczą, ale i inspirują młodych fanów kodowania.

Zrozumieć technologię AI

Każdej edycji Koduj z Gigantami przyświeca inny motyw. Tym razem Giganci Programowania zaproszą uczestników do Kr(AI)ny Przyszłości, a o tematyce warsztatów mówi już sama nazwa zapisana w przewrotny sposób. To w niej organizatorzy wyróżniają litery AI (Artificial Intelligence), czyli z ang. “sztuczna inteligencja”.

Właśnie o świat sztucznej inteligencji zostaną oparte zajęcia Koduj z Gigantami w ramach 13. edycji warsztatów.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych środowisk i aktualnej wiedzy, prowadzący zajęcia przedstawią sztuczną inteligencję oraz szanse i zagrożenia jakie ona ze sobą niesie. Przy użyciu takich środowisk jak Scratch, Minecraft Education czy Visual Studio uczestnicy przekonają się, że sztuczna inteligencja może znaleźć zastosowanie w wielu obszarach codziennego życia. W projektach wykorzystane zostaną różnego rodzaju elementy związane ze sztuczną inteligencją, nadając projektom niespotykany dotąd wygląd i zastosowanie.

  • “Spodziewać się można, że sztuczna inteligencja towarzyszyć będzie na każdym etapie edukacji. Z pewnością pomoże w tworzeniu dostosowanych materiałów edukacyjnych oraz wspomoże zarówno edukatorów, jak i uczniów, dostarczając różnego rodzaju pomysły i inspiracje. Sztuczna inteligencja budzi jednak wiele obaw i wątpliwości. Dlatego podczas naszych warsztatów chcemy połączyć naukę programowania z tematem sztucznej inteligencji. Uczestnikom akcji pokażemy narzędzia AI i sposoby na ich pożyteczne wykorzystanie - jako źródło inspiracji, usprawnienia, a nie bezmyślnego kopiowania. Do tej pory, gdy uczeń miał problem z zadaniem domowym musiał prosić o pomoc rodziców lub nauczyciela następnego dnia szkolnego. Teraz rolę takiego domowego nauczyciela może pełnić sztuczna inteligencja” - o tym jak przydatna chociażby w procesach edukacyjnych może okazać się sztuczna inteligencja przekonuje Dawid Leśniakiewicz, współzałożyciel szkoły Giganci Programowania, organizatora akcji Koduj z Gigantami.

Kto może wziąć udział w zajęciach i jaką wiedzę może zdobyć?

Akcja Koduj z Gigantami otwarta jest dla dzieci i młodzieży z całej Polski, a zajęcia zostały podzielone na trzy grupy wiekowe: 7-9 lat, 10-12 lat oraz 13-18 lat. Warsztaty będą prowadzone przy wykorzystaniu różnych środowisk i języków programistycznych oraz programów, tj:

- Scratch - podstawowe środowisko, które pozwala wprowadzić najmłodszych w świat programowania,

- Minecraft Education - możliwość kodowania Minecrafta przy pomocy blokowego języka programowania;

- App Inventor - pozwala na tworzenie aplikacji i gier na urządzenia mobilne;

- C# - jeden z najbardziej zaawansowanych i profesjonalnych języków programowania, w którym pracują zawodowi programiści;

- Python - język programowania o rosnącej popularności, pozwalający tworzyć zaawansowane projekty;

- C++ - język programowania powszechnie wykorzystywany w branży IT.

Aby wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, należy zarejestrować się na stronie https://info.kodujzgigantami.pl/47kfaXL .

Organizatorem akcji jest najprężniej rozwijająca się szkoła kodowania dla dzieci i młodzieży Giganci Programowania, która już od 8 lat realizuje swoją misję cyfrowej edukacji młodego pokolenia. Do tej pory Giganci przeszkolili ponad 150 tys. młodych fanów kodowania.

Polecane aktualności

„Łódź poprzez wieki. Historia miasta”. Premiera IV tomu monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BRP

W piątek, 19 lipca w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi odbyła się oficjalna premiera tomu IV… więcej

Pamięci lotnika-bohatera. 84. rocznica bitwy o Anglię.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

10 lipca 1940 r. rozpoczęła się trwająca kilka miesięcy bitwa o Anglię. W Łodzi upamiętniono… więcej

100-lecie powołania Świętej Faustyny, patronki Łodzi. W parku „Wenecja” zorganizowano jubileuszową zabawę

Tomasz Walczak / BRP

29 czerwca 1924 roku podczas jednej z zabaw plenerowych w ówczesnym parku Wenecja w Łodzi Helena… więcej

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

Kontakt