Konsultacje założeń do aktualizacji Strategii Przestrzennego Rozwoju Łodzi 2020+

Już jutro tj. we wtorek (28.06) oraz w czwartek (30.06) w godz. 17.00 - 19.00 zapraszamy na otwarte spotkania dotyczące konsultacji społecznych Strategii przestrzennego rozwoju Łodzi 2020+. Spotkania odbędą się w Fabryce Aktywności Miejskiej, przy ul. Tuwima 10 i prowadzone będą w formie warsztatów – zaczynamy o 17:00!

Strategia to dokument o bardzo dużym poziomie ogólności. Jego zadaniem jest wyznaczenie ram, perspektyw i celów – wytycznych dla powstających w przyszłości polityk miejskich, uchwał, zarządzeń. O ile Strategia Przestrzennego Rozwoju Łodzi nie odpowie na pytanie o konkretne drzewo, budynek, układ urbanistyczny, o tyle każdy jeden z tych elementów powinien być możliwy do zrealizowania, właśnie dzięki strategii. To nasze wspólne zadanie – w trakcie warsztatów sprawdzimy, czy jesteśmy zgodni co do kierunku rozwoju naszego miasta na kolejne 10 lat oraz czy w tym rozwoju przewidzieliśmy każde jedno, niezbędne z Twojej perspektywy, rozwiązanie.

Pierwszy warsztat (28 czerwca) poświęcimy kwestii „dekalogu rozwoju przestrzennego” – porozmawiamy o najważniejszych zasadach, kanonach i wytycznych związanych z projektowaniem i planowaniem rozwoju miasta. Wspólnie zastanowimy się, co zmieniło się od momentu uchwalenia dotychczasowej Strategii Rozwoju Przestrzennego, w jaki sposób możemy ją teraz zmienić, dostosować do współczesnych oczekiwań, wymogów i globalnych wyzwań.

W ramach drugiego warsztatu (30 czerwca) chcielibyśmy przedyskutować konkretne zapisy poszczególnych celów strategicznych zapisanych w dokumencie. W jaki sposób należałoby je zmienić, by odpowiadały na obecne wyzwania, wytyczały odpowiedni kierunek? Przetestujemy proponowaną w ramach konsultacji propozycję – jeżeli chcesz się dowiedzieć, czy Twój pomysł, wizja, lokalne lub ogólnomiejskie rozwiązanie mieści się  w zapisach dokumentu, ten warsztat jest dla Ciebie.

Warsztaty są ze sobą powiązane tematem, jednak nie zakresem – jeżeli nie uda Ci się dotrzeć na jeden, możesz spokojnie przyjść na drugi. Przygotujemy dla Ciebie podsumowanie, będziesz na bieżąco.

Konsultacje trwają do 4 lipca br. W ich ramach oprócz otwartych spotkań, mieszkańcy mogą złożyć propozycje oraz wyrazić opinie za pomocą formularza konsultacyjnego.

Dowiesz się więcej: https://uml.lodz.pl/konsultacje/trwajace-konsultacje/jaka-aktualizacja-strategii-przestrzennnej-rozwoju-lodzi-2020/

Powiązane pliki

Polecane aktualności

Pamiętamy i będziemy pamiętać! 84. rocznica Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

„Piąta rano. Od świtu dzień zaczął się szczególnie. Wyjazd karetką więzienną w celkach (straszne!).… więcej

Rusza akcja "5 dla Ziemi"

MM / KS

Organizatorami tej charytatywnej inicjatywy z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi (22 kwietnia) są… więcej

Kwiaty na imieniny Marszałka. Łodzianie złożyli hołd Józefowi Piłsudskiemu

Tomasz Walczak / BRP

Dochowując corocznej imieninowej tradycji członkowie Społecznego Komitetu Pamięci Józefa… więcej

Łódź na konferencji inaugurującej projekt „Partnerstwo: Środowisko dla Rozwoju”

MM / KS

Wydarzenie zostało zorganizowane pod egidą Ministerstwa Klimatu i Środowiska. więcej

Międzynarodowy Dzień Kobiet. Łódź pamięta o kobietach-bohaterkach

Tomasz Walczak / BRP

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet przed pomnikiem-ławeczką Haliny Szwarc-Kłąb przedstawiciele… więcej

Kontakt