Lider biotechnologii przenosi się do Łodzi

Bio-Gen, założona blisko trzy dekady temu w Opolu firma o międzynarodowej renomie, przenosi swoją siedzibę z Namysłowa w Opolskiem do Łodzi.

Bio-Gen to kolejna z firm, które zdecydowały się na ulokowanie swoich miejsc pracy w Łodzi

- To ważny dzień dla Łodzi, bo nasze miasto wzbogaca się o kolejnego inwestora z najwyższej technologicznej półki, uzupełniając paletę branżową o biotechnologię oraz ofertę miejsc pracy dla wysokokwalifikowanej kadry - podkreśla prezydent Hanna Zdanowska.

Firma Bio-Gen powstała w 1990 roku w Opolu. Od początku jej twórcy postawili za swój cel opracowywanie i wprowadzanie na rynek nowoczesnych rozwiązań związanych z biotechnologią, czyli wykorzystaniem mechanizmów przyrody na potrzeby człowieka. Pierwszymi produktami były probiotyki dla zwierząt hodowlanych. Z czasem produkcja rozwinęła się na przemysłową skalę obejmując m.in. preparaty dla roślin i gleby, bioutylizatory stosowane w rolnictwie, sadownictwie, hodowli zwierząt oraz preparaty do rekultywacji zbiorników wodnych znajdujące zastosowanie w miejscach użyteczności publicznej takich jak ogrody zoologiczne czy Muzeum Łazienki Królewskie. Obecnie w zakresie produkowanych przez siebie produktów Bio-Gen obsługuje około 80 proc. rynku w Polsce utrzymując ponad sto miejsc pracy, prowadząc produkcję w dwóch zakładach.

- Osiągnęliśmy już taki poziom produkcji i technologii, że nadszedł czas na poszukiwanie kolejnych rynków zbytu dla naszych produktów. Między innymi ten fakt był powodem decyzji o przeniesieniu spółki z Opolskiego do Łodzi, która posiada zaplecze naukowo-badawcze, dobre kadry oraz jest świetnie skomunikowana - mówi właściciel Bio-Genu Jarosław Peczka.

Przedstawiciele firmy podkreślają, że położone w centrum Polski miasto jest doskonale skomunikowane z potencjalnymi odbiorcami leżącymi na trasie „Nowego Jedwabnego Szlaku” z Chin do Europy, co nie jest bez znaczenia dla Bio-Genu, który od pewnego czasu jest obecny na rynkach zarówno Unii Europejskiej, jak i Dalekiego Wschodu. Łódź ma także dobre połączenia komunikacyjne z portami lotniczymi, dzięki którym produkty Bio-Genu są transportowane do odbiorców w Ameryce Południowej i na Półwyspie Arabskim. Kolejnym atutem Łodzi jest obecność uczelni, których potencjał może być wykorzystany do rozwoju kolejnych produktów firmy Bio-Gen. Z drugiej strony firma może być źródłem informacji i rozwiązań przydatnych w rozwoju badań nad praktycznym wykorzystaniem biotechnologii, zdobywających coraz szersze zastosowanie w różnych dziedzinach naszego życia - zwłaszcza tam, gdzie korzystanie ze środków chemicznych nie jest wskazane a nawet niemożliwe. 

Wraz z wejściem Bio-Genu do Łodzi miasto i jego mieszkańcy zyskują kolejną firmę reprezentującą przyszłościową gałąź nauki i technologii oraz zespół osób, które w aktywny sposób angażują się na rzecz zdrowego stylu życia i pozytywnego nastawienia do otaczającego nas świata. Jak poinformował prezes Bio-Genu Artur Kleina, firma chce się ulokować przy ulicy Pojezierskiej i rozpocząć działalność jesienią br.

To w Łodzi, dzięki Bio-Genowi rozpocznie się ogólnopolski program „Graj o siebie” z udziałem światowych sław siatkówki wspieranych przez polskich artystów młodego pokolenia. Jego celem jest promocja zdrowego i zgodnego z naturą stylu życia w sposób dostępny tak w dużych miastach, jak i na małych wsiach. O szczegółach programu poinformujemy w trakcie odrębnej konferencji. Firma jest także posiadaczem 5 złotych serduszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Polecane aktualności

100-lecie powołania Świętej Faustyny, patronki Łodzi. W parku „Wenecja” zorganizowano jubileuszową zabawę

Tomasz Walczak / BRP

29 czerwca 1924 roku podczas jednej z zabaw plenerowych w ówczesnym parku Wenecja w Łodzi Helena… więcej

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

"Uciekli do Mandżurii". W pasażu Schillera stanęła wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

Do 28 czerwca w pasażu Schillera będzie można obejrzeć wystawę „Uciekli do Mandżurii”, której celem… więcej

Wiwat Bractwu Kurkowemu! 200 lat najstarszej organizacji społecznej w Łodzi.

Patryk Wacławiak / BAM

W 2024 roku Łódzkie Towarzystwo Strzeleckie „Bractwo Kurkowe” obchodzi wyjątkowy jubileusz –… więcej

Kontakt