Lions Club Łódź fundatorem badań profilaktycznych dla dzieci z domów dziecka

Od listopada 2018 r. trwają ufundowane przez łódzki Lions Club konsultacje medyczne dla dzieci z domów dziecka. W środę (12 czerwca) Adam Wieczorek, wiceprezydent Łodzi podziękował członkom Lions Club Łódź za dotychczasową pomoc dla podopiecznych łódzkich domów dziecka.

Lions Club Łódź fundatorem badań profilaktycznych dla dzieci z domów dziecka -  fot. Radosław Żydowicz / UMŁ
Lions Club Łódź fundatorem badań profilaktycznych dla dzieci z domów dziecka , fot. Radosław Żydowicz / UMŁ

Aby pomóc dzieciom z łódzkich domów dziecka Lions Club Łódź ufundował konsultacje medyczne, ortopedyczne, chirurgiczne oraz stomatologiczne. Od listopada 2018 r. do tej pory konsultacjami ortopedycznymi objęto 140 dzieci, 189 konsultacjami chirurgicznymi, 218 stomatologicznymi, a u 128 dzieci przeprowadzono badanie USG tarczycy.

Dziękując członkom Lions Club Łódź za ufundowanie badań Adam Wieczorek, wiceprezydent Łodzi powiedział: - To bardzo duża pomoc dla naszych domów dziecka. Tego typu badania sprawiają, że dzieci z domów dziecka mogą szybciej być zdiagnozowane i leczone. Radko łączymy pomoc społeczną z ochroną zdrowia, ale w tym wypadku udało się to doskonale. Trzymam kciuki za dalszą i szerszą współpracę.

Janusz Kaźmierczak, prezydent Lions Club Łódź mówi: - Lions Club jest największą na świecie organizacją charytatywną. Organizacja powstał w Chicago, w 1917 r. i liczy obecnie 1,5 mln. członków działających w 200 krajach. Organizacja opiera się o kluby skupiające od 20 do 50 osób. Każdy z takich klubów wyznacza sobie swój kierunek działania. Nasz klub w Łodzi powstał w 2016 r., a jako główny kierunek działania obraliśmy pomoc dzieciom z domów dziecka.

Dr n. med. Jerzy Kociuga, pomysłodawca badań dodaje: - Pomysł zrodził się dlatego, że już kiedyś prowadziłem badania dzieci w jednej z dzielnic Łodzi i stwierdziłem, że bardzo dużo dzieci ma bardzo różne wady postawy. Gdy zobaczyłem, kto w tym klubie działa to postanowiłem, że zrobimy badania dla dzieci z domów dziecka, które niestety mają utrudniony dostęp do specjalistów. Planujemy kontynuację tych badań i rozszerzenie puli o kolejne specjalności.

Kazimierz Olejnik, członek Lions Club Łódź mówi: - Te działania i badania, o których mówimy mają charakter głownie profilaktyczny. Ale staram się też tym dzieciom doświadczonym przez los dać odrobinę radości. Od trzech lat organizujemy dla nich festyny z okazji Dnia Dziecka, na które zapraszamy wszystkie dzieciaki. Przygotowujemy dla nich sporo różnego rodzaju zajęć o charakterze rekreacyjnym oraz drobne upominki. Organizujemy też pikniki kulturalne, przedstawienia teatralne, a w tym roku planujemy pokazy filmowe w kinach Helios. Dyskretnie sponsorujemy też działania o charakterze naukowo-oświatowym. Liczymy, że w miarę rozwoju będziemy mogli pomagać dzieciom jeszcze w większym zakresie, a nasza działalność stworzy im lepsze perspektywy na przyszłość. Wprawdzie te inicjatywy wychodzą z Lions Club, ale realizujemy je wspólnie z instytucjami miasta, za co bardzo dziękujemy.

Polecane aktualności

Zrewitalizowane wnętrza EC1 -  fot. Archiwum UMŁ

EC1 zaprasza na najbardziej kreatywne półkolonie w Łodzi. Ruszyły zapisy

EC1

Ruszyły wstępne rezerwacje na najbardziej kreatywne półkolonie w mieście! EC1 zaprasza dzieci w... więcej

Ponad 200 placów zabaw i siłowni plenerowych ponownie otwartych

Monika Pawlak

Już w weekend do dyspozycji najmłodszych łodzian zostaną oddane place zabaw na terenach... więcej

Łódzki Panel Obywatelski "Zieleń w mieście" przeniósł się on-line -  fot. UMŁ

Zapraszamy na spotkanie on-line Łódzkiego Panelu Obywatelskiego w temacie suszy

Olga Zuchora / BPS

W sobotę zapraszamy do oglądania na żywo spotkania Łódzkiego Panelu Obywatelskiego "Zieleń w... więcej

Podwórko przy ul. Piotrkowskiej 102 przejdzie metamorfozę (wizualizacja) -  mat. UMŁ

Łódź rewitalizacja. Jak będzie wyglądało podwórko przy ul. Piotrkowskiej 102 po remoncie?

Małgorzata Loeffler / ZIM

Adres Piotrkowska 102 zna każdy łodzianin. To właśnie tu od 1996 roku mieści się klub Łódź Kaliska.... więcej

Łódź walczy z suszą. Uniwersytet Medyczny pomaga w podlewaniu drzew

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Uniwersytet Medyczny w Łodzi przekazał miastu setki tysięcy litrów wody do podlewania drzew. W jej... więcej

Kontakt