Pomagam Bardziej to propozycja dla drużyn zapisanych na bieg, a także wszystkich osób, które chcą pomóc, lecz nie biorą udziału w sztafecie. Zespół, który w danym miesiącu (czerwiec, lipiec, sierpień) zbierze na swoim koncie największą sumę, dostanie koszulki lidera, które co roku są przygotowywane przez innego projektanta mody. W tym roku będzie to Robert Kupisz - polski projektant mody, tancerz i stylista. W poprzednich edycjach za specjalny projekt koszulki odpowiadali: Dawid Woliński, Łukasz Jemioł czy duet Paprocki i Brzozowski.
– To znakomita dodatkowa forma pomocy od osób, które nie biegają, ale chcą pomóc niepełnosprawnym. Pieniądze z opłaty startowych i tej akcji fundacja przeznacza na zakup profesjonalnych protez, a także rehabilitację fizyczną i psychologiczną. By przyłączyć się do zbiórki wystarczy wejść na stronę <link typo3/łódzkiej%20edycji%20biegu%20Poland%20Business%20Run>łódzkiej edycji biegu Poland Business Run</link> (https://polandbusinessrun.pl/pl/pbr/lodz/teams), wybrać drużynę, którą chcemy wesprzeć w akcji Pomagam Bardziej i dokonać wpłaty. Wszystkie zebrane pieniądze trafią do osób po amputacjach. Każda osoba o wielkim sercu może więc pomóc beneficjentom biegu – poinformował dyrektor projektu Poland Business Run Marta Hernik.
Dodatkowe wsparcie poprzez dobrowolne wpłaty jest bardzo ważne; liczy się każda złotówka! Do tej pory dzięki biegaczom Łódź Business Run pomoc trafiła do 40 niepełnosprawnych, w tym w zeszłorocznej edycji do 12 osób. W tym roku może być ich jeszcze więcej. Po miesiącu od startu zapisów na liście startowej jest około 2200 osób. Szósta edycja ŁBR może więc być rekordowa pod względem frekwencji i zebranych pieniędzy. W 2018 roku na mecie było 2 356 biegaczy, a zebrano 187 tys. zł.
W szóstej edycji Łódź Business Run (8 września) limit uczestników ustalono na 3000 osób, czyli 600 pięcioosobowych sztafet. Zapisy na stronie: polandbusinessrun.pl/member/pl/login.
Sztafety zgłoszone do biegu prześcigają się w wymyślnych nazwach. Wiele z nich wywołuje uśmiech. Niektóre nawiązuje do zwierząt, inne do bohaterów filmów lub firm, w których pracują zawodnicy. Na starcie staną więc m.in.: Szybkie i Wściekłe Motyle, Dzikie Kobry, Swędowskie Gazele, Wybiegane Charty, Szarżujące Malamuty, Blade Runners, Wonder Women, Run Forrest Run, UPS! We did it again!, BiegoFil (Wydział Filologiczny UŁ), Chyże Lidlaki, Run Tui Tam, Rossdarci, Amcorove Love, Komfortowe Rakiety, Dys(z)komfort itd.
Są też zespoły, które od początku zakładają, że najważniejszy jest start, a nie wynik: Zawalidrogi, Dajemy Wam Fory, nieDzielni Biegacze, Koko Dżambo i do przodu, Planujemy Czasem Pobiegać, Przepraszam, daleko jeszcze?, Sapacze, Byle do przodu, Piersi do przodu, ostatnie na mecie. Są także takie, których nazwy wskazują, że będą walczyć: Nabite Armaty, Los Pershingos, Królewskie Strzały, Ostatni samuraje, Szybcy, ale nie wściekli, Pendolino. Nie brakuje też sztafet z nazwami trudnymi do sklasyfikowania: Mirabelki w tym roku nie obrodziły, Bum Czika Bum, Międzygalaktyczny Dezintegrator Bananów.