Łódź wspiera społeczne zbiórki odpadów – Wydział Gospodarki Komunalnej dostarczy worki i odbierze od organizatorów śmieci

Miasto wspiera obywatelskie zbiórki śmieci. Wystarczy napisać na adres czystosc@uml.lodz.pl lub zadzwonić pod numer 42 638-54-53, a urzędnicy sami skontaktują się z organizatorem, zapewnią worki, rękawice i podstawią na miejsce zbiórki kontener, z którego później sami odbiorą odpady.

Marcin Hencz, radny Rady Miejskiej w Łodzi: – Przyszła wiosna i, jak co roku, spotykamy się z pytaniami od mieszkańców, w jaki sposób można zorganizować obywatelskie zbiórki śmieci. Jest to forma integracji społeczności osiedlowych, która staje się coraz bardziej modna i miasto przygotowało cały program, żeby pomóc w organizowaniu tych zbiórek. Wystarczy, tak naprawdę, napisać maila na czystosc@uml.lodz.pl i urzędnik skontaktuje się z nami co do lokalizacji oraz zaoferuje worki, zaoferuje rękawice. Urząd żadnego miasta nie jest w stanie monitorować całego obszaru, dlatego, nawet jeśli ktoś nie ma czasu na to sprzątanie, czymś naturalnym byłoby napisać do swojego najbliższego radnego. Do mnie mieszkańcy piszą, w zeszłym tygodniu zgłosiłem 27 takich lokalizacji i wszystkie zostały posprzątane w ciągu tygodnia.

Damian Raczkowski, radny Rady Miejskiej w Łodzi: – Sprzątanie świata to chyba każdy z nas pamięta ze szkół, kiedy wychodziliśmy, już jako młodzi uczniowie, z wychowawcami, żeby sprzątać najbliższe parki, lasy i uczyliśmy się tego od samego początku. To, co dzisiaj robią mieszkańcy i w czym my też, jako radni, bierzemy udział, nie jest niczym nadzwyczajnym. To jest zwykła inicjatywa obywatelska – dbanie o swoją najbliższą okolicę, dbanie o miejsca, w których spędzamy najwięcej czasu i miasto tutaj chce pomóc, robi ukłon w stronę mieszkańców. Procedura jest bardzo łatwa – wystarczy podać miejsce i godzinę, a urzędnicy nam pomogą, skontaktują się z nami. Namawiamy do tego, żeby wziąć sprawy w swoje ręce, bo trzeba się przyznać, że nie zawsze miasto widzi wszystko i nie zawsze może być tak sprawne, jak byśmy tego chcieli.

Agnieszka Wieteska, radna Rady Miejskiej w Łodzi: – Niestety, Łódź, tak jak inne duże miasta, zmaga się z ogromną falą nielegalnych wysypisk i, jeśli napotkamy takie nielegalne wysypisko, mamy dwie opcje – albo zadzwońmy do Wydziału Gospodarki Komunalnej, który przyśle pracowników i posprząta nam ten teren, albo zorganizujemy sprzątanie sąsiedzkie, ale wtedy też nie zostajemy osamotnieni, bo miasto da nam worki, da nam rękawice i miasto odbierze od nas te odpady. Natomiast chciałam do państwa zaapelować do wszystkich osób zaangażowanych, w związku z tym że trzecia fala koronawirusa przybiera na sile, o ostrożność, o rozwagę, o przemyślenie, czy może nie lepiej wstrzymać się 2-3 tygodnie z tym sprzątaniem. Koronawirus nas atakuje, służba zdrowia staje się niewydolna i powinniśmy ograniczyć spotkania międzyludzkie do minimum, nawet te na świeżym powietrzu, bo tam ta transmisja wirusa również następuje.

Polecane aktualności

Centrum logistyczne TME

Ludzie będą pracować ramię w ramię z robotami w nowym centrum logistycznym firmy TME

Grzegorz Gawlik / UMŁ

W podłódzkim Rzgowie powstała najnowsza i jednocześnie największa w historii firmy TME inwestycja.... więcej

Nawet 20 tysięcy na zazielenienie Twojego podwórka!

ZazieleniaMY. Do wzięcia 800 tys. zł. na drzewa, krzewy i klomby tuż pod oknami łodzian

Aleksandra Hac / UMŁ

Na drzewa, krzewy, rabaty i trawniki. Miasto dołoży nawet 20 tysięcy złotych, jeśli chcesz zamienić... więcej

34 Liceum Ogólnokształcące - zawieszenie w obowiązkach dyrektora placówki

34 Liceum Ogólnokształcące - zawieszenie w obowiązkach dyrektora placówki

Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent miasta Łodzi skierowała do Komisji Dyscyplinarnej... więcej

Konferencja prasowa

Będzie zakaz używania dmuchaw do liści w całej Łodzi?

Jacek Słodziński / BPiNM

Rada Miejska w Łodzi skieruje apel do sejmiku Województwa Łódzkiego, by w regionalnym programie... więcej

Trwają prace nad Miejską Strefą Kultury

Trwają prace nad Miejską Strefą Kultury

Sławomir Macias / UMŁ

Projekt utworzenia Miejskiej Strefy Kultury w Łodzi został zapoczątkowany w 2020 r. Jego celem jest... więcej

Kontakt