Łódzkie przedszkola i szkoły dostaną ponad 10 ton nowego sprzętu elektronicznego i zabawek

Łódzkie przedszkola i szkoły dostaną ponad 10 ton nowego sprzętu elektronicznego i zabawek. Do Łodzi dotarły kolejne dary UNICEF, które pomogą w integracji dzieci ukraińskich z polskimi.

5 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

Dzięki dobrej współpracy miasta z UNICEF, po raz kolejny do łódzkich placówek edukacyjnych trafią potrzebne akcesoria. Tym razem będą to m.in. nowoczesne drukarki, laptopy i klocki. Pierwsze przedszkola już odebrały pomoce dydaktyczne.

- Dzieci, które przebywają w naszych placówkach, będą mogły korzystać z tych wszystkich urządzeń. Trudno mówić o współczesnej, nowoczesnej edukacji bez tego typu sprzętów. Ale przecież dzieci świetnie uczą się też przez zabawę, dlatego cieszymy się, że możemy przekazać im kolorowe klocki i gry. Te dary mają służyć przede wszystkim wzajemnej integracji i dawać szansę najmłodszym Ukraińcom, by mogli rozwijać się wspólnie ze swoimi koleżankami i kolegami z Polski. Bardzo dziękujemy UNICEF za ten wyjątkowy prezent – mówiła prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska.

Dary od UNICEF są na wagę złota – to dodatkowe wyposażenie, które zwiększy możliwości edukacyjne łódzkich szkół i przedszkoli, a ich podopiecznym zapewni dostęp do nowoczesnych form nauki. Do Łodzi przyjechały ciężarówki po brzegi załadowane pudłami z cenną zawartością. Znalazło się w nich m.in. 270 laptopów,
10 nowoczesnych, wielofunkcyjnych drukarek, 10 projektorów i 135 apteczek. Wśród darów są też zabawki dla przedszkolaków – 55 zestawów klocków oraz 100 kompletów artykułów papierniczych, gier edukacyjnych i piłek. Wszystko trafi do placówek jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

- Te dary z pewnością wzbogacą ofertę edukacyjną naszego przedszkola. Będzie z nich korzystała cała społeczność – zarówno dzieci uchodźców, jak i najmłodsi łodzianie, którzy są pod naszą opieką – mówiła Beata Nogaj, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 207, które jako jedne z pierwszych odebrało nowy sprzęt.

To już kolejna dostawa od UNICEF dla Łodzi. Wcześniej organizacja przekazała m.in. 300 laptopów, walizki z zabawkami, nowe meble, wyposażenie placów zabaw, pomoce dydaktyczne, piłki, środki czystości i apteczki. Dzięki dofinansowaniu z UNICEF,
w szkołach i przedszkolach organizowane były zajęcia integracyjne dla dzieci polskich i ukraińskich. Placówki mogły też zatrudnić ponad 70 znających język ukraiński asystentów, co ułatwiło codzienne funkcjonowanie najmłodszych uchodźców i ich rodziców. W niemal 170 szkołach pojawiły się też tzw. różowe skrzyneczki z materiałami higienicznymi dla dziewcząt.

Polecane aktualności

Ogrody społeczne - edycja 2024

MM / KS

Start IV, warzywno-owocowej edycji programu Ogrody Społeczne. Nabór wniosków trwa od 26 lutego do 18… więcej

Zbieramy deszczówkę i Zazieleniamy - nabór do edycji 2024

MM / KS

Miejskie dotacje na rzecz rozwiązań małej retencji i zazieleniania najbliższego otoczenia cieszą się… więcej

O Climate City Mission i NEEST w Brukseli

MM / KS

Prezydent Hanna Zdanowska uczestniczy w Brukseli w posiedzeniu URBAN Intergroup pod przewodnictwem… więcej

53 lata temu Łódź stanęła w obronie swoich praw. W Manufakturze obchodzono rocznicę strajku włókniarek.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

W 1971 r. łódzcy włókniarze i włókniarki przerwali pracę na znak protestu przeciwko podwyżkom… więcej

Pamięci Romów i Sinti zamordowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej

Tomasz Walczak / BRP

W listopadzie 1941 roku na terenie Litzmannstadt Getto Niemcy utworzyli podobóz cygański, do którego… więcej

Kontakt